Зв'язок з нами

УКРАЇНА

50% перехворіло на COVID? Загальний імунітет в Україні

50% перехворіло на COVID? Загальний імунітет в Україні

Чому в Україні заговорили про колективний імунітет від коронавірусу?

В Україні дедалі частіше говорять про те, що вже більше половини населення перехворіло на коронавірус. Звідки з’являється така інформація?

  За даними офіційної статистики, за весь час пандемії в Україні коронавірус виявили у 1 249 646 осіб. Але зараз дедалі частіше можна почути розмови про те, що насправді перехворіло на коронавірус вже більше половини населення країни.   Корреспондент.net з’ясував, звідки беруться такі розмови і чи можна їм довіряти?     Дослідження   Лабораторія Сінево опублікувала дані власних досліджень. З них випливає, що антитіла IgG до COVID-19 є у 52% українців. У компанії збирали статистику з травня 2020 по січень 2021 року. За цей час дослідження на антитіла в мережі Сінево пройшли 140 тисяч осіб.   “За підсумками тестування в січні 2021 року – кількість клієнтів з виявленим імунітетом до COVID-19, в залежності від регіону, становить від 44% до 60%. У той же час ще в жовтні 2020 року відсоток клієнтів з позитивним тестом на імунітет становив 33%, а в липні – 9%”, – відзначили в компанії.   За оцінкою директора з розвитку мережі лабораторій Миколи Бутенка, ці показники дають підстави припускати, що “Україна наближається до появи колективного імунітету до COVID-19”.   Найвищий відсоток населення з позитивним результатом тестування на антитіла IgG в січні 2021 року зафіксовано в південному регіоні і в середньому становить 56%. Зокрема, в Херсоні він знаходиться на рівні 61%, в Одесі – 56%, у Миколаєві – 54%.   Власне подібне дослідження провели і в Лабораторії імунології Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені Лук’янової в Києві. Імунолог Борис Донський разом з колегами досліджував рандомно групу здорових дорослих, які не знали, що хворіли на коронавірус, і виявилося, що у 45% з них є антитіла.  

50% перехворіло на COVID? Загальний імунітет в Україні

Тести на коронавірус // EPA   “Це невеликий пілотний проект – ми перевірили на антитіла до коронавірусу кров сотень пацієнтів, які проходили звичайне амбулаторне обстеження. Половина з них – майбутні учасники Антарктичної експедиції, а решта – жінки, які прийшли обстежитися до свого гінеколога. Поки рано робити з цього масштабні висновки. Для того, щоб більш чітко знати, який відсоток людей в країні вже перехворів, треба мати вибірку в різних вікових категоріях і з різними маршрутами переміщення. Однак ми також тестували співробітників нашого Інституту, близько 3-4 тисяч осіб. І знаємо, що серед медичних працівників кількість тих, у кого є антитіла до коронавірусу, вже перевалила за половину. Серед немедичних працівників вже теж майже половина. Можна припустити, що приблизно такий же рівень є в цілому по Києву в середній віковій групі”, – пояснює Донський.   За словами лікаря, це може говорити про те, що країна наближається до колективного імунітету.   “Ми наближаємося до колективного імунітету дуже тупим, середньовічним способом, без застосування якихось новітніх технологій. Імовірно, до літа ми вже отримаємо колективний імунітет – усі, хто зможе, перехворіє, хто не зможе – помруть. Як під час епідемій 500 років тому”, – резюмує Донський.      Інші версії   Разом з тим є думка, що версія про колективний імунітет може вкидатися в інформаційний простір спеціально.   “Це виправдання для влади, яка фактично провалила закупівлю вакцин. Виявляється, що вакцини нам не дуже й потрібні, і так з епідемією впораємося. Якщо перехворіло вже більше половини країни, то, виходить, що особливо поспішати нам нікуди. Саме це, можливо, і спробує довести влада, використовуючи таку статистику”, – говорить глава Національної медичної палати, лікар-епідеміолог Сергій Кравченко.  

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Засідання в турборежимі: у Дніпрі за лічені хвилини звільнили кілька сотень чиновників

Засідання в турборежимі: у Дніпрі за лічені хвилини звільнили кілька сотень чиновників

Засідання в турборежимі: у Дніпрі за лічені хвилини звільнили кілька сотень чиновників

У Дніпрі міська рада на засіданні 10 лютого звільнив від займаних посад 655 працівників районних адміністрацій і департаментів. Сесія пройшла за 9 хвилин, включаючи виконання Гімну два рази.

Про це повідомив мер Борис Філатов в Facebook.

«Звільнили з мерії 655 осіб. Затвердили нову структуру. Сесія пройшла за 9 хвилин, включаючи два рази виконання Гімну. Спасибі депутатському корпусу за переважну підтримку ініціатив міського голови. Рухаємося далі», – зазначив мер Дніпра.

Рішення були прийняті через об’єднання окремих комунальних підприємств, подвійного функціоналу та впровадження цифрових технологій. Звільнених чиновників по можливості обіцяли працевлаштувати.

За даними місцевого видання dnepr.info, найбільше чиновників скоротили в районних адміністраціях Новокодакського (36 осіб), Соборного (35), Шевченківського (33) і Амур-Нижньодніпровського (31) районів.

В інспекції з питань праці та зайнятості населення розрахують 30 співробітників, а в департаменті економіки, фінансів і міського бюджету – 29. Департамент забезпечення діяльності виконавчих органів міської ради скоротить штат на 9 осіб, а департамент забезпечення діяльності міської ради – на 4 працівника.

У листопаді 2020 року депутати від партій «Європейська Солідарність», «Варта» і «Свобода» провели перше засідання Львівської міської ради. Представники «Самопомочі» і «Голосу» відмовилися брати участь у засіданні.

У грудні в Харкові співробітники Служби безпеки України прийшли з перевіркою до місцевого міськрада. Працівники відомства перевіряють інформацію, пов’язану із забезпеченням державної таємниці.

Партія «Європейська солідарність» судиться проти Одеської міської ради за спробу перейменувати проспект Небесної сотні в місті і вимагає визнати дії міськради протиправними.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Адаптивний карантин: МОЗ готує новий “світлофор”

Адаптивний карантин: МОЗ готує новий "світлофор"

Адаптивний карантин повернуть вже в лютому

Найближчим часом Україна повернеться до адаптивного карантину з кольоровими зонами, які будуть встановлювати за новими критеріями.

  МОЗ запропонує уряду нове зонування при адаптивному карантині, його введуть у лютому. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на форумі Україна 30 у вівторок, 9 лютого.     “Зараз ми запропонуємо уряду новий світлофор – зони епідбезпеки, які існуватимуть в Україні в середині лютого може в кінці лютого”, – сказав Ляшко.   Цього разу Україну планують розділити на 3 або 4 зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. “Вони (регіони, – ред.) будуть розділені на кілька зон, 3 або 4, і вони показуватимуть чіткі маячки, де ситуація стабілізується і де потрібно вживати додаткових заходів”, – сказав Ляшко.   Він зазначив, що ключовою річчю в новому адаптивному карантині буде здатність системи охорони здоров’я надавати медичну допомогу всім, хто її потребує.   “Коли ми говоримо про інші рівні епіднебезпеки, які ми хочемо ввести в адаптивному карантині: зелений, жовтий, помаранчевий, то вони стосуватимуться не карантину, вони звітуватимуть і показуватимуть органам місцевого самоврядування, бізнесу або іншим про те, що є ризик подальшого розвитку епідемії в конкретному регіоні, що може призвести до негативних наслідків: збільшення кількості хворих, збільшення кількості госпіталізацій і, можливо, потенційний ризик, що система охорони здоров’я може не впоратися”, – додав Ляшко.   Раніше в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що новими критеріями для введення більш жорстких обмежень будуть зростання понад 50% кількості госпіталізованих і 65% заповнених ліжок з киснем протягом 7 днів.      

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Опитування показало, хто з українців найбільше цікавиться новинами про коронавірус

Опитування показало, хто з українців найбільше цікавиться новинами про коронавірус

Опитування показало, хто з українців найбільше цікавиться новинами про коронавірус

Суспільний інтерес до інформації про COVID-19 поступово знижується, показало нове соціальне опитування серед українців. Багато людей стали менше використовувати і індивідуальні засоби захисту.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

«49% часто стежать за новинами про коронавірус, 24% роблять це іноді, 16% – рідко. 11% взагалі не цікавляться такими новинами. Динаміка показує, що поступово громадський інтерес до цієї інформації зменшується, а частіше за інших відстежують такі новини люди старшого віку і жінки», – йдеться в повідомленні.

47% учасників опитування оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 23% – як напружений. Показники напруженості знизилися, в порівнянні з листопадом минулого року. Як і під час попередніх досліджень, високий рівень тривожності відзначений серед жінок, літніх людей, а також тих, хто частіше відстежує новини про коронавірус.

Частота використання засобів індивідуального захисту знизилася у кілька разів, в порівнянні з показниками листопада минулого року. Так, 78% опитаних стверджують, що часто носять захисну маску, 18% – іноді або рідко, 4% – майже ніколи. Ще 63% часто дезінфікують руки, 28% – іноді або рідко, 8% – майже ніколи. Лише 10% часто використовують захисні рукавиці, 31% – іноді або рідко, 59% – майже ніколи.

Опитування було проведено 6-8 лютого серед населення України у віці від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Всього було опитано 2,5 тисячі респондентів, методом CATI при випадковому наборі телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження – не більше 2%.

В Україні виявили 3409 нових випадків коронавірусу, при цьому одужали 7 768 осіб. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Івано-Франківській (410), Києві (297), Вінницькій (271), Закарпатській (238) та Запорізькій (214) областях.

У Великобританії виявили два нові штами коронавируса, один з яких викликає занепокоєння.

Міністерство охорони здоров’я закликає лікарів вносити дані про захворюваність COVID-19 в електронній формі. Така можливість з’явилася в кінці січня і повинна прискорити збір даних про епідемію, повідомив на брифінгу заступник голови МОЗ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Джерело

Continue Reading