Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Абромавічус пішов із наглядової ради Ощадбанку

Абромавічус пішов із наглядової ради Ощадбанку

Фото: Кабмин Кабмін відкликав Айвараса Абрамовічуса

Заява про звільнення пов’язана з конфліктом інтересів – Абромавічус зробив ряд інвестицій у компанії-конкуренти держбанку.

  Колишній міністр економічного розвитку України й екс-глава Укроборонпрому Айварас Абрамовічус припинив членство в наглядовій раді Ощадбанку через конфлікт інтересів. Про це в середу, 10 лютого, повідомило агентство Інтерфакс-Україна.   Відзначається, що Кабмін відкликав представника держави, який так і не вступив на посаду, 9 лютого.   “Моя заява про відхід із наглядової ради Ощадбанку пов’язана з появою конфлікту інтересів. Я, як приватний інвестор, зробив інвестиції в ряд компаній із сектора фінансових технологій, які планують конкурувати з традиційними банками. Це робить мою участь у наглядовій раді державного банку неможливою”, – пояснив Абрамовічус.   Нагадаємо, політик став членом наглядової ради Ощадбанку як представник держави від президента України Володимира Зеленського 4 листопада. Він змінив на цій посаді Юрія Храмова.   Глава Укроборонпрому задекларував мільйони доходів дружини    

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Шмигаль допустив зняття санкцій ЄС із соратників Януковича

Шмигаль допустив зняття санкцій ЄС із соратників Януковича

Шмигаль допустив зняття санкцій ЄС із соратників Януковича

Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що якщо санкції проти соратників Януковича зіграли свою роль, а кошти або цінності повернуті, то він не проти їх зняття.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив на прес-конференції за результатами засідання Ради асоціації Україна-ЄС в Брюсселі, відповідаючи на питання про можливе зняття санкцій з сина колишнього президента України Віктора Януковича Олександра і його соратників екс-президента, передає Інтерфакс-Україна.

«Щодо санкцій політики потрібно відзначити, що Європа залишається на твердих непорушних позиціях щодо підтримки України, зокрема, і в санкцій політиці. Санкції тривають. Що стосується окремих фізичних осіб, там, де санкції відіграли свою роль щодо цих осіб, кошти або цінності, які були вкрадені – повернуті, звичайно, там санкції можуть завершувати свою дію», – сказав Шмигаль.

Також прем’єр додав, що введення Євросоюзом нового глобального режиму санкції за порушення прав людини дозволить розширювати санкційні списки Європейського Союзу.

Раніше повідомлялося, що ЄС може скасувати санкції проти сина Януковича Олександра і таких соратників президента-втікача як колишній в.о. прем’єра Сергій Арбузов, Олександр Клименко та Дмитро Табачник через те, що Київ не надав докази для збереження їх в списку санкцій.

Нагадаємо, у березні 2020 року Рада Європейського союзу продовжила санкції проти Віктора Януковича і його колишнього оточення ще на рік – до 6 березня 2021 року. Водночас, перелік санкцій скоротився до десяти осіб: санкції зняли з екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова та колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького.

16 грудня 2020 Суд ЄС скасував рішення про запровадження санкцій щодо Азарова.

Влітку 2018 року Європейський суд частково скасував санкції періоду 2017-2018 років проти Андрія Клюєва.

Політолог Олександр Леонов зазначив, що ЄС скасовує санкції щодо окремих представників режиму Януковича, оскільки українська сторона не надає доказів їхньої провини та відмовляється допомагати європейським правоохоронцям у розслідуванні.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Стали відомі терміни ліквідації Укроборонпрому

Стали відомі терміни ліквідації Укроборонпрому

Фото: ukroboronprom.com.ua Юрій Гусєв вказав терміни завершення трансформації Укроборонпрому

Глава концерну нагадав, що підприємство буде розділене на два холдинги – Оборонні й Аерокосмічні системи України.

  Державний концерн Укроборонпром планують ліквідувати до кінця червня. Про це на прес-конференції в середу, 10 лютого, повідомив глава підприємства Юрій Гусєв.   “Ми очікуємо, що прийняття законопроекту №3822 (Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності – ред.) відбудеться до кінця квітня, і до кінця червня ми плануємо забезпечити трансформацію і ліквідацію Укроборонпрому і створення нового оборонного холдингу під назвою Оборонні системи України”, – уточнив Гусєв.   При цьому глава концерну нагадав, що підприємство буде розділено на два холдинги – Оборонні системи України та Аерокосмічні системи України.   До першого з них увійдуть шість підхолдингів, які будуть спеціалізуватися на авіаремонтах, збройній техніці, радарних і морських системах, високоточних озброєннях, боєприпасах і спецхімії.   “Трансформація підприємств, які увійдуть до холдингу Оборонні системи України, продовжиться від шести до 12 місяців”, – додав Гусєв.   Як повідомлялося, наприкінці січня президент Володимир Зеленський провів нараду щодо реформування Укроборонпрому, на якій глава концерну представив дорожню карту трансформації держпідприємства.    

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Судова реформа, корупція, Приватбанк: ЄС дав домашнє завдання українській владі

Судова реформа, корупція, Приватбанк: ЄС дав домашнє завдання українській владі

Судова реформа, корупція, Приватбанк: ЄС дав домашнє завдання українській владі

Євросоюз наполягає на негайних кроках з реформування судової влади, гарантування незалежності антикорупційних органів та розслідування махінацій з «Приватбанком». Українська влада повинна зробити це заради власного народу, а не для ЄС.

Про це заявив у своєму фінальному виступі після засідання Ради асоціації Україна-ЄС високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель, передає Інтерфакс-Україна. Він вказав, що без незалежної судової системи не можна побудувати ефективну демократичну державу, як і боротися з корупцією, про що просив український народ.

«Реформа у сфері юстиції – це матір усіх реформ. Ви не можете вдавати, що у вас є верховенство права, права людини, усе, що ви хочете, без незалежної та ефективної системи юстиції. Це – основа демократичної держави. Поділ влади і незалежна юстиція. Без цього важко боротися з корупцією», – сказав він, додавши, що обговорював це питання з прем’єром Шмигалем в контексті рішень українського Конституційного суду.

«Абсолютно очевидно, що є важливі причини працювати для того, щоб побудувати незалежну та ефективну судову систему. Це фундаментальний елемент демократії, яка добре функціонує. Це найважливіший інструмент проти корупції, і це не умова, яку ми, ЄС, кладемо на стіл. Це те, що потрібно і про що просили український народ. Навіть якби ЄС і не існував, це має бути важливою метою для українського суспільства – побудувати незалежну та ефективну судову систему. Я знаю, як це важко, але це потрібно», – вказав Боррель.

Як продовження цієї теми дипломат підняв проблему незалежності антикорупційних інституцій в Україні і розслідування махінацій колишніх власників «ПриватБанку».

«Необхідно відновити широку публічну довіру в українську судову систему, розвивати і виконувати антикорупційний порядок денний, щоб гарантувати незалежність антикорупційних інституцій. Ми також продовжуємо наполягати на повному розслідуванні махінацій з ПриватБанком, яке відбулося шість років тому», – сказав Боррель. Він додав, що сподівається на проведення реформ в Україні попри пандемію, які мають зміцнити верховенство права і викорінити корупцію.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Брюсселю домовився про розширення співпраці України та ЄС у цифровій галузі та промислових проектах Європейського Союзу.

Також було домовлено, що Європейський Союз разом з Україною розпочне цього року процес перегляду Угоди про асоціацію у її частині про торгівлю. Результатом має стати збільшення товарообороту.

Чинну Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС було підписано в 2014 році. Це відкрило зону вільної торгівлі і значно збільшило товарообіг, пізніше запрацював безвізовий режим.

У Києві впевнені, прийшов час для перегляду Угоди. Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, Угоду необхідно актуалізувати виходячи із сьогоднішніх реалій та можливостей обох економік. Так як поточні показники товарообігу практично досягли своєї межі.

У травні 2020 тодішній міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив про необхідність переглянути Угоду про асоціацію України з ЄС. За його словами, влада ЄС і України також працює над поглибленням співпраці в сферах цифрового ринку, взаємодії у питаннях митниці, юстиції, безпеки й оборони.

Джерело

Continue Reading