КИЇВ
Антимонопольний комітет перевірить ціни на таксі в Києві
Фото: kafanews.com Таксисти підняли ціни 5 квітня
Особливо вразила киян цінова політика таких компаній, як Uber, Bolt і Uklon, наголосили в АМКУ.
Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) почало дослідження різкого зростання цін на таксі у Києві в перший день локдауну 5 квітня. Про це повідомив у Facebook глава Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький.
За його словами, відомство отримало багато скарг на різке зростання вартості замовлення таксі в Києві у перший день жорстких карантинних обмежень і не могло їх проігнорувати.
“Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність в діях перевізників і особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого ч.3 ст.6 закону України Про захист економічної конкуренції (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або ч.1 ст. 13 закону України Про захист економічної конкуренції (зловживання монопольним становищем)”, – наголосив Хмельницький.
Він зазначив, що особливо вразила киян цінова політика таких компаній, як Uber, Bolt і Uklon, що мають найбільшу частку замовлень у столиці. Хмельницький нагадав, що перші дві компанії мають іноземне коріння і працюють через відповідні додатки.
Нагадаємо, 5 квітня київські таксисти підвищили ціни приблизно утричі на тлі обмежень на проїзд у громадському транспорті. За поїздку з передмістя до Києва просили до тисячі гривень.
У той же день Київ був паралізований автомобільними заторами.

КИЇВ
У Києві без опалення вже понад 60% будинків
Фото: AP До кінця поточного тижня Київ повністю залишиться без опалення
Для повного згортання системи теплопостачання в столиці необхідно ще близько чотирьох днів.
У Києві триває кампанія щодо відключення централізованого опалення. Станом на ранок 13 квітня відключено вже 62% (більш як 6 тисяч) житлових будинків. Про це повідомляє Київська міськдержадміністрація з посиланням на дані КП Київтеплоенерго.
Також зазначено, що опалення відключили в 75% навчальних закладів та 18% лікарень. Об’єкти соціальної інфраструктури (лікарні, школи, дитсадки) відключаються від подачі тепла за індивідуальними заявками керівників установ.
Нагадаємо, з 12 квітня Київтеплоенерго почало відключати опалення в столичних багатоповерхівках. Припинення подачі теплоносія відбувається поступово через розгалуженість системи тепломереж. Її загальна протяжність – понад 2,7 тис. км. Для повного згортання системи теплопостачання необхідно близько п’яти днів.
Чиновники нагадали, що для початку кампанії з відключення опалення необхідно, аби середньодобова температура повітря становила вище +8 градусів протягом трьох діб.
Раніше повідомлялося, що деякі міста в Україні відключили опалення ще в березні.
КИЇВ
У Києві втричі підскочила захворюваність на COVID-19
У Києві складна епідеміологічна ситуація
Найбільше випадків інфекції виявили в Дарницькому, Дніпровському та Деснянському районах столиці.
У Києві за минулу добу підтвердили 1 503 нових випадки захворювання на коронавірус COVID-19. Це майже в три рази вище від вчорашнього показника, повідомив мер столиці Віталій Кличко у вівторок, 13 квітня.
Так, серед нових хворих 851 жінка у віці від 18 до 95 років, 591 чоловік у віці від 18 до 92 років, 29 дівчаток – від 6 місяців до 17 років і 32 хлопчики – від 6 місяців до 17 років. До лікарень госпіталізували 146 пацієнтів. Ще 491 людина потрапила до лікарні з підозрами на коронавірус і пневмоніями.
Найбільше випадків інфекції виявили в районах: Дарницькому (378), Дніпровському (250) і Деснянському (160).
Загальна кількість інфікованих в Києві досягла 178 609. За добу померли 42 людини з коронавірусом (всього з початку пандемії – 3 974). Одужали 605 осіб (всього – 111 821).
Інфографіка: КМДА
Нагадаємо, за останні 24 години в Україні підтвердили 11 680 нових випадків COVID-19. Померли 457 осіб, а одужали – понад 14 тисяч.
КИЇВ
Киянам транспортний локдаун “коштував” більше 80 млн грн
Фото: pixabay.com Не хочемо нікого лякати, але все тільки починається – А+С Україна
У перший день строгого карантину в Києві затримка в дорозі склала 58%. Однак як такого транспортного колапсу в місті не було.
Тиждень транспортного колапсу в столиці України і пов’язаний з ним час, який кияни втрачали в заторах, коштували їм 81,3 млн гривень. Про це йдеться в дослідженні консалтингової агенції А+С Україна. Так, за словами фахівців, у перший день локдауну, в понеділок, 5 квітня, затримка в дорозі склала 58%. У п’ятницю, 9 квітня, цей показник знизився і склав 42%. “42% середньодобової затримки в п’ятницю – це вже майже стільки ж, як у п’ятницю на позаминулому тижні, коли в нас ще був справжній громадський транспорт”, – відзначили експерти. Дослідники запевняють, що як такого транспортного колапсу в Києві не було. “Чому? Роздали достатньо пропусків? Ефективно перерозподілилися? Відклали справи? Складно сказати, можливо – все і відразу, а можливо, щось одне в більшій мірі. Наслідки від рішення про закриття громадського транспорту будуть більш тривалими і непрямими. Не хочемо нікого лякати, але все тільки починається”, – резюмували в А+С. Вартість транспортних втрат в агентстві розраховують за допомогою моделі міської мобільності Києва і сумарних втрат часу за день, які визначають за допомогою сервісу TomTom. Кількість втрачених годин множать на вартість однієї години роботи (для Києва це 105 гривень). Нагадаємо, у перший день локдауну в Києві таксисти значно підняли ціни. Також повідомлялося, що Антимонопольний комітет перевірить ціни на таксі в Києві. Відомство отримало багато скарг на різке зростання вартості замовлення таксі в Києві в перший день жорстких карантинних обмежень і не могло їх проігнорувати.

Как можно брать взятки в форме армии, в тот самый день, когда с новостей смотрят глаза погибших

У Києві без опалення вже понад 60% будинків

Україна домовляється з ОАЕ про закупівлю вакцини

Загострення на Донбасі: один український захисник загинув, двох поранили
