Зв'язок з нами

СВІТ

Білорусь на добу відключила лінії електропередач з Литвою

Білорусь на добу відключила лінії електропередач з Литвою

Фото з відкритих джерел

У країні проводять випробування надійності білоруської енергосистеми

Білорусь почала випробування енергосистеми з відключенням транскордонних ліній електропередачі з Литвою в рамках програми, узгодженої з системними операторами країн БРЕЛЛ. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики Білорусі, передає «Белта».

«Випробування проводяться для перевірки надійності роботи білоруської енергосистеми з урахуванням планованого виходу енергосистем країн Балтії з енергокільця БРЕЛЛ, що об’єднує Білорусь, Росію, Естонію, Латвію і Литву», – йдеться в повідомленні.

Програма випробувань 8 квітня триватиме 24 години і передбачає відключення високовольтних ліній, спостереження за режимом роботи енергосистеми і включення високовольтних ліній із дотриманням необхідних вимог безпеки.

Аналогічні випробування відбудуться 11 квітня.

Раніше випробування енергосистеми Білорусі 8 і 11 квітня з відключенням чотирьох ліній напругою 330 кВ, які з’єднують Литву і Білорусь, анонсував литовський оператор системи електропередачі Litgrid.

Пропускна здатність ЛЕП між Литвою і Латвією скоротиться з 1,334 тис. до 1,273 тис. МВт у латвійському напрямку і з 1,199 тис. до 1,149 тис. МВт у напрямку Литви.

Раніше Білорусь планувала провести випробування 5-11 квітня і одночасно відключити лінії з Литвою, однак з таким сценарієм, за даними BNS, не погодилися Латвія і Естонія, оскільки за договором БРЕЛЛ лінії можна відключати не більше ніж на 24 години. За даними джерел BNS, Білорусь запропонувала відключити лінії двічі на 24 години – 8 і 11 квітня.

Випробування проводяться з метою оцінювання надійності роботи енергосистеми Білорусі з урахуванням запланованого виходу енергосистем країн Балтії з системи IPS/UPS (енергокільця БРЕЛЛ) і очікуваним початком промислової експлуатації Білоруської АЕС.

За інформацією Litgrid, стабільну роботу енергосистеми Литви забезпечуватимуть резерви з’єднання з Польщею, Швецією, Латвією та Калінінградською областю РФ.

Як повідомлялося, в серпні 2020 року Литва розіслала операторам країн БРЕЛЛ повідомлення про вихід з договору про аварійний резерв. Після запуску БелАЕС це дає право не надавати послуг з надання резервів Білорусі, проте одночасно і Литва позбавляється допомоги резервами від країн енергокільця.

Договір про аварійні резерви зобов’язує ці країни мати вільні потужності в розмірі 100 МВт і активувати їх під час аварійних ситуацій. За даними Litgrid, у серпні були встановлені обсяги системних послуг на 2021 рік, уперше в щорічному плані не передбачені резерви.

Litgrid повідомляла, що знайшла , як забезпечити Литву у інший спосіб – через Швецію і Польщу. Так, згідно із законами ЄС і принципам синхронізації зони європейських мереж оператори можуть надавати допомогу без попередньої резервації.

Тим часом в Україні точаться суперечки через імпорт електроенергії з Білорусі і РФ. Зокрема, напередодні народна депутатка Вікторія Гриб заявила, що імпорт електроенергії з Росії і Білорусі завдав державі збитків в 1 млрд грн.

Напередодні Міжнародна торгова палата (ICC Ukraine) і Європейська бізнес-асоціація (EBA) закликали депутатів невідкладно прийняти закон про заборону імпорту струму з Росії і Білорусі.

Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перші 3 місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

СВІТ

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

Підготовка до ЗНО (Фото: depositphotos.com)Верховна Рада звільняє учнів, які завершують здобуття загальної середньої освіти, від державної підсумкової атестації цього року.Про це повідомляє пресслужба ВРУ.Відповідно до законопроєкту, випускники шкіл також мають право вибору виду оцінки їх результатів навчання шляхом або річного оцінювання, або державної підсумкової атестації або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.Також зазначається, що закон дозволить мінімізувати ризики захворювання коронавірусною хворобою (COVID-19).

Читайте також

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

В Україні стартувало пробне ЗНО-2021

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

Уряд звільняє випускників від підсумкової атестації

Миколаївська область переносить пробне ЗНО

Нагадаємо, що київські одинадцятикласники можуть завершити цей навчальний рік у квітні через підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання.

За шкільною програмою одинадцятикласники до кінця навчального року мають опановувати певні теми, вивчати й повторювати матеріал, а насправді вже на початку травня вони складають ЗНО з усього вивченого матеріалу. При цьому у травні замість навчання школам пропонують проводити 11 класам консультації перед ЗНО.

Джерело

Continue Reading

СВІТ

Facebook видалив сторінку французького міста через його «непристойну» назву

Facebook видалив сторінку французького міста через його «непристойну» назву

Фото з відкритих джерел

Місто Біч було цензуровано Facebook, який сприйняв його назву за лайку

Алгоритм соцмережі Facebook переплутав назву французького міста Біч (Bitche) у департаменті Мозель з англійською лайкою і видалив його сторінку. Про це повідомляє France TV Info.

Місто Біч було цензуровано Facebook, який сприйняв його назву за лайку. Тому американська соціальна мережа не опублікувала сторінку мерії, яка була змушена створити нову сторінку у Facebook, «Мерія 57230», для інформування своїх громадян.

Муніципалітет на своїй новій сторінці у Facebook заявив, що подав апеляцію. На даний момент «офіційна сторінка завжди залишається невидимою, а процедура оскарження може тривати кілька місяців».

Facebook видалив сторінку французького міста через його «непристойну» назву

Варто зазначити, що інші муніципалітети в регіоні Pays de Bitche вирішили не ризикувати та перейменувати свої сторінки у Facebook. Наприклад, так зробили в селі Рорбах-ле-Біч, пояснивши, що «не в наших правилах заперечувати назву нашого прекрасного села, але очевидно, що Facebook, полює на цей термін, зрозуміло чому».

Це не перший раз, коли Біч потрапляє під цензуру. У 1881 році посол США у Франції Леві Парсонс Мортон оскаржив місце розташування американського посольства на площі Біч в Парижі, названому на честь воєнних заслуг міста. Мортон попросив паризьку владу перейменувати площу – назву змінили на Place des États-Unis.

Це не перший раз, коли смішні назви французьких міст викликають ажіотаж. Фактично, існує навіть спеціальна асоціація, яка об’єднує комуни у Франції із цікавими назвами, що змушують людей сміятися або посміхатися.

Джерело

Continue Reading

СВІТ

Голова ОАСК Вовк прокоментував ініціативу Зеленського щодо розпуску суду

Голова ОАСК Вовк прокоментував ініціативу Зеленського щодо розпуску суду

Голова ОАСК Вовк прокоментував ініціативу Зеленського щодо розпуску суду

суддя Павло Вовк (фото: Facebook)

Голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк прокоментував ініціативу президента Володимира Зеленського ліквідувати ОАСК.

Свою думку Вовк висловив у дописі в соцмережі Фейсбук.

Голова ОАСК зокрема вважає, що Зеленський (досьє Володимира Зеленського), вирішивши внести законопроєкт про ліквідацію суду, піддався на провокації окремих активістів.

Друзі, на жаль, а може і на щастя, президент піддався на маніпуляції окремих “активістів” і за сумісництвом агентів іноземного впливу і вніс на розгляд парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, – написав Вовк (досьє Павла Вовка).

На думку голови ОАСК, суд перебуває під тиском працює в атмосфері постійних негативних інформаційних кампаній і провокацій уже шість років.

Тому до цієї новини я ставлюся спокійно, – підкреслив Вовк. – Зрештою система адміністративних судів пережила вже не одну реформу. Так що нехай тепер парламент визначається згідно з регламентними процедурами.

Вовк також зазначив, що ОАСК продовжує роботу в штатному режимі згідно з вимогами законодавства.

Контекст. 13 квітня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва” як невідкладний. Суддям запропонують перейти до нового окружного суду, юрисдикція якого поширюватиметься на Київ та Київську область. Якщо хтось відмовиться, їх можуть звільнити.

Джерело

Continue Reading