УКРАЇНА
Фото: на Тернопільщині розкопали американський винищувач часів Другої світової
Фото: на Тернопільщині розкопали американський винищувач часів Другої світової
У Тернопільській області розкопали залишки американського військового літака періоду Другої світової війни.
«Біля села Оліїв Зборівського району учасники громадської організації «Пошук літаків в Україні» розкопали американський винищувач часів Другої світової війни Р-39 «Аерокобра». У цьому районі 14-17 липня 1944 року під час Сандомирської операції були повітряні бої, літаків цієї моделі збили близько десяти. Остання згадка саме про цей літак датується 7 липня 1944 року», – повідомив голова пошукової групи Андрій Кір’янов, пише «Суспільне Тернопіль».
Повідомляється, що на місці падіння «Аерокобри» Р39 є номер літака. Раніше тут знайшли шильду з номерами та декілька уламків. За світлинами пошуківці визначили що це «Аерокобра».
/
Також визначено епіцентр падіння, де на глибині 1-1.5 метра дісталися до уламків. Знайдено багато гільз від пістолета «Браунінг», частини обшивки, шматки металу.
З деталей літака готуватимуть експозицію в Музеї загиблих бойових літаків, що діє біля Львова.
Зазначимо, літак Белл P-39 «Аерокобра» був одним з основних американських винищувачів, який перебував на службі тоді, коли Сполучені Штати вступили у Другу світову війну. P-39 використовувався радянськими військово-повітряними силами. Саме ці винищувачі збили найбільшу кількість ворожих літаків на східноєвропейському фронті. Цим літаком також користувались повітряно-військові сили Франції, Королівські ВПС, Військово-повітряні сили США та Італійські військово-повітряні сили.
Раніше у центрі Одеси знайшли 150-міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни.
На території урочища Лиса гора в Голосіївському районі столиці 22 червня було виявлено мінометну міну АС-76 мм періоду Другої світової війни.

УКРАЇНА
У зоні ООС почалася вакцинація військових
Фото: Пресс-центр штаба ООС / Facebook Вакцинація проводиться добровільно
У п’ятницю бригади в складі трьох медиків почнуть виїжджати для здійснення щеплень безпосередньо в підрозділи.
На Донбасі в зоні проведення операції Об’єднаних сил стартувала вакцинація військовослужбовців від коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє прес-центр штабу ООС у четвер, 25 лютого. “Сьогодні в 66-й військовий госпіталь надійшла перша партія вакцини для профілактики коронавірусної інфекції COVID-19 – AstraZeneca, в кількості 7200 доз. І вже сьогодні лікарі почали вакцинацію особового складу госпіталю, а також окремої санітарної роти”, – йдеться в повідомленні. Зазначено, що вже завтра бригади в складі лікаря-анестезіолога, лікаря-терапевта та медичної сестри почнуть виїжджати для здійснення щеплень безпосередньо в підрозділи. Вакцинація проводиться добровільно. Нагадаємо, 24 лютого в Україні почалася масова вакцинація від коронавірусу. Для цього використовують індійський препарат CoviShield. Але за перший день змогли вакцинувати лише 159 осіб. У МОЗ нагадали про можливі побічні ефекти вакцини.
УКРАЇНА
У МОЗ повідомили про 10 мільйонів доз: яку вакцину привезуть в Україну
У МОЗ повідомили про 10 мільйонів доз: яку вакцину привезуть в Україну
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов анонсував нові поставки вакцини від коронавірусу в країну. Компанія Novavax надасть Україні ще 10 млн вакцин. Разом із тим, терміни поставок він не назвав.
Як розповів Степанов в ефірі програми «Право на владу», Serum Institute of India (який виробляє вакцину Novavax) – це найбільший виробник вакцин у світі. Він виробляє 25 видів вакцин, схвалених ВООЗ і поставляє їх у 170 країн світу.
«10 млн вакцин нас ще чекає, розроблених компанією Novavax», – сказав глава МОЗ.
Крім того, за словами Степанова, Україна повинна отримати за ініціативою COVAX вакцину Pfizer. Також у МОЗ очікують договір про постачання вакцин із компанією Pfizer.
Нагадаємо, 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу розробника Oxford/AstraZeneca (CoviShield) обсягом 500 тисяч доз.
24 лютого в Україні розпочалася вакцинація населення від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю на Черкащині.
У Києві 25 лютого почалася вакцинація медиків. На столицю з першої партії вакцини виділили 42 тисячі доз.
Крім того, в Україні зареєстрували вакцину американської компанії Pfizer.
УКРАЇНА
Назвали терміни добудови найдовшої траси
Фото: Facebook/Укравтодор Добудувати трасу хочуть до Дня незалежності
Трасу М-30 зі Стрия до Ізвариного, протяжністю понад тисячу кілометрів, обіцяють добудувати цьогоріч.
Будівництво найдовшої в Україні траси М-30 має завершитися цього року. Про це заявив президент Володимир Зеленський на засіданні Ради розвитку громад і територій у четвер, 25 лютого. “М-30 ми побудуємо, точно побудуємо в 2021 році, хоча поставлене завдання побудувати її до 24 серпня – це важливий символ, який об’єднає нашу країну. Разом з розв’язкою на Хмельниччині. Всі 1400 кілометрів”, – сказав президент. Він уточнив, що частина цієї дороги пролягає на тимчасово окупованій території, тому її реальна довжина трохи більша за 1200 кілометрів. Як відомо, траса М-30 починається в Стрию Львівської області і має закінчитися в Ізвариному Луганської області. Раніше повідомлялося про шість проектів будівництва концесійних доріг загальною протяжністю 1400 км.

У зоні ООС почалася вакцинація військових

У МОЗ повідомили про 10 мільйонів доз: яку вакцину привезуть в Україну

Вакцинація у Києві: коли і де можна щепитися усім охочим

Назвали терміни добудови найдовшої траси
