УКРАЇНА
Hyundai дасть Україні $2 млн на швидкісні шляхи
Фото: intercity.kiev.ua Hundai поставить 10 нових швидкісних електричних поїздів
У компанії заявили, що готові надати фінансування для кількох проектів. Особливо зацікавлені в будівництві швидкісної залізниці і постачанні 10 нових швидкісних електричних поїздів.
Південнокорейська компанія Hyundai виділить Україні на грантовій основі 2 мільйони доларів на розробку попереднього техніко-економічного обґрунтування (пре-ТЕО) для будівництва швидкісної залізниці євроформату. Про це в понеділок, 22 лютого, заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час форуму Україна 30. Інфраструктура. “У березні в нас виїжджає (у Корею. – Ред.) делегація із представників Міністерства інфраструктури і представників Укрзалізниці. Там будуть підписані, зокрема, меморандуми… Виділяють грантів 2 мільйони доларів на розробку пре-ТЕО для реалізації цього проекту, також підписуються угоди про співпрацю – і готуємо міжурядову угоду, щоб реалізувати цей дуже масштабний проект”, – розповів Криклій. Пізніше віце-президент підрозділу комерційного транспорту і енергетики Hundai Юн Сук Чой під час відеовключення на форумі також висловив підтримку компанії в розвитку галузі залізничного транспорту в Україні. “Для створення залізничної галузі в Україні корпорація Hyundai як довгостроковий партнер бажає приєднатися до вашого плану розвитку. На цьому етапі ми готові надати фінансування кільком проектам. Особливо ми зацікавлені в будівництві швидкісної залізниці і постачанні нових 10 швидкісних електричних поїздів з 90 вагонами HRCS2”. Він зазначив, що в компанії очікують підтримки проектів з боку уряду Кореї – мова йде про надання Україні 10 швидкісних поїздів. Юн Сук Чой відзначив, що ведуться переговори про можливість інвестувати в Україну “і передавати технології для локалізації виробництва складних технологій”. Крім того, представник Hyundai запросив президента України і урядових представників на об’єкт Hyundai в Кореї. Нагадаємо, у минулому році поїзд Hyundai зламався під Харковом. Пасажирів поїзда на місце призначення доставляв допоміжний локомотив. До слова, сьогодні президент Володимир Зеленський на форумі Україна 30 заявив, що в Україні з’являться нові поїзди, завдяки яким поїздки в пасажирів забиратимуть три-чотири години.

УКРАЇНА
Головний санлікар Ляшко вакцинувався Covishield
Фото: Пресс-служба Кабмина Ляшко вакцинувався від коронавірусу
Головний санітарний лікар, а також глава Національної служби здоров’я сьогодні зробили щеплення індійським препаратом від коронавірусу.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко у вівторок, 2 березня, отримав щеплення від коронавірусу препаратом Covishield, який є індійською аналогією препарату AstraZeneca. Процес вакцинації транслювався в ефірі одного з телеканалів. Ляшко висловив надію, що це підніме довіру українців до препарату. “Ми своїм прикладом показуємо, що не привезли щось інше, і не будемо завозити для себе щось інше. Показую публічно, чому потрібно вакцинуватися, що вакцина безпечна та ефективна”, – сказав він після щеплення. Щеплення від коронавірусу Ляшко зробив у лікарні Кагарлика в Київській області. Також сьогодні щеплення невикористаною дозою вакцини отримав глава Національної служби здоров’я Андрій Віленський. Про це він розповів у відеозверненні, яке оприлюднено Нацслужбою здоров’я. “На сьогодні та команда, яка працювала, завершує свою роботу, і залишилися невикористані дози вакцини. Це вакцина Covishield / AstraZeneca, вона безпечна і зареєстрована в Україні. Щеплення вакциною, яка доступна сьогодні, несе менше ризиків, ніж ризик захворіти на коронавірусну хворобу і, власне, померти”, – сказав Віленський. Він закликав усіх громадян, у тому числі медичних працівників, активно робити щеплення і власним прикладом демонструвати, що ця процедура є безпечною.
Нагадаємо, сьогодні щеплення вакциною Covishield отримав президент Володимир Зеленський. А напередодні цим же препаратом публічно щепився глава МОЗ Максим Степанов.
УКРАЇНА
Україна залишила без змін заборону на в’їзд для російського блогера-пропагандиста
Україна залишила без змін заборону на в’їзд для російського блогера-пропагандиста
Касаційний адміністративний суд Верховного суду залишив чинною заборону на в’їзд в Україну для російського блогера і арт-дизайнера Артемія Лебедєва. Це пов’язано з його заявами на підтримку незаконної анексії українського Криму.
Як повідомляє «РБК-Україна», суд розглянув скаргу адвокатів російського блогера на рішення Служби безпеки України від березня 2017 року, яким Лебедєву був заборонений в’їзд терміном на 5 років. Він не може потрапити в країну, незважаючи на те, що у нього є квартира і бізнес у Києві.
Підставою для заборони стало те, що Лебедєв на своїх сторінках у соціальних мережах засуджував Революцію гідності, публічно висловлював підтримку анексії Криму і називав перебування півострова в складі України «історичним непорозумінням».
Крім того, він як тревел-блогер відвідував окуповані території Донецької та Луганської областей і цим, на думку СБУ, висловлював підтримку бойовикам і свідомо порушував українське законодавство.
Сам Лебедєв у своїй скарзі написав, що вважає рішення СБУ необґрунтованим, а також зазначив, що в інтернеті немає даних про ідентифікацію особи, що поширювала зазначену інформацію на його сторінках у соціальних мережах.
Верховний суд відхилив скаргу позивача і залишив чинними всі рішення судів попередніх інстанцій про заборону в’їзду Лебедєва в Україну. Постанова оскарженню не підлягає.
Зазначимо, Артемію Лебедєву в’їзд в Україну заборонений з 2017 року через його
антиукраїнську позицію .
УКРАЇНА
ЄС починає програму економрозвитку на Донбасі
Фото: Офис президента Зеленський і Мішель разом відвідали Донбас
Нова програма включатиме розвиток надання держпослуг і фінансування пунктів в’їзду-виїзду.
Європейський Союз починає нову програму підтримки економічного розвитку і надання держпослуг на Донбасі. Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель на прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у вівторок, 2 березня. “ЄС надав значну підтримку Україні для пом’якшення впливу конфлікту, і цьогоріч ми починаємо нову програму для підтримки економічного розвитку і надання державних послуг в цьому регіоні. Це також включатиме фінансування пунктів в’їзду-виїзду”, – сказав Мішель. Зеленський, своєю чергою, подякував Мішелю за підтримку у врегулюванні ситуації на Донбасі, а також висловив надію на подальшу мобілізацію тиску країн ЄС на Росію. “Буду вдячний за подальшу мобілізацію тиску ЄС на Росію. Україна бажає миру і намагається його досягти політико-дипломатичним шляхом. І ми зможемо це зробити тільки разом, відчуваючи міжнародну підтримку і вашу підтримку, як голови Європейської ради, заради стабільності і безпеки на європейському континенті. Дякую за вашу присутність на Донбасі. Це сильний сигнал. Дякую, що ваша подорож в Україну почалася саме з Донбасу”, – заявив Зеленський. Також президент зазначив масштабні зусилля ЄС зі сприяння в поліпшенні гуманітарної ситуації на Донбасі. Як повідомлялося, Мішель і Зеленський вже обговорили важливість для України судової реформи. А також глава Євроради пообіцяв, що санкції проти РФ залишаться до реалізації мінських угод.

Головний санлікар Ляшко вакцинувався Covishield

Amazon змінив іконку застосунку через «вуса Гітлера»

Україна залишила без змін заборону на в’їзд для російського блогера-пропагандиста

Зеленський зустрівся з президентом ЄР у Маріїнському палаці
