СВІТ
ЄС готує «рішення століття» стосовно Росії
Брюсселю саме зараз належить зробити вибір між співпрацею чи конфронтацією з РФ
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель в ході засідання Європарламенту анонсував прийняття «рішення століття» щодо Росії. Про це повідомляє ТАСС.
Боррель підкреслив, що Брюссель знаходиться на «історичному перехресті» у стосунках з Москвою і йому належить зробити вибір між співпрацею і конфронтацією.
«Вибір, який ми зробимо, визначить міжнародну динаміку сил в цьому столітті. Чи буде ЄС просуватися до більш кооперативної або більш поляризованої моделі у відносинах з Росією, чи буде грунтуватися на відкритих або закритих суспільствах», – заявив він, додавши, що доленосне рішення буде обговорюватися на зустрічі глав МЗС країн ЄС 22 лютого, а також на березневому саміті ЄС.
При цьому дипломат висловив думку, що Брюсселю слід уникати довгострокової конфронтації з Москвою і забезпечувати підтримку російського громадянського суспільства.
Раніше Боррель допустив введення нових санкцій проти Росії. Він вказав, що може скористатися своїм правом і виступити з ініціативою, яка передбачає введення нових обмежень.
5 лютого Боррель зазначив, що відносини Росії і Євросоюзу опустилися до найнижчого рівня за багато років на тлі ситуації з ув’язненням опозиціонера Олексія Навального. При цьому в Росії і ЄС залишаються сфери, в яких необхідно співпрацювати.
У російському МЗС здивувалися словами дипломата та зауважили, що оцінка підсумків візиту в Москву, дана Боррелем, контрастує з його ж словами, сказаними в Росії.

СВІТ
В Україні зафіксували майже шість тисяч нових хворих на коронавірус
Коронавірус (фото: УНІАН)
В Україні зафіксували 5 833 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 28 лютого 2021 року. Зокрема, захворіли 363 дитини та 146 медпрацівників.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанова (досьє Максима Степанова) у Facebook.
Також за минулу добу госпіталізували – 3 218 людей, одужали – 1702 людини, померли – 89 людей.
Здійснено тестувань за добу – 47 811 (зокрема методом ПЛР – 24 491, методом ІФА – 5 126, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 18 194), – йдеться у повідомленні.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Івано-Франківській (734), Вінницькій (558), Житомирській (528), Закарпатській (423) та Чернівецькій (411) та областях.
За весь час пандемії в Україні:
- захворіло – 1 347 849 осіб;
- одужало – 1 170 023 особа;
- летальних випадків – 25 982;
- проведено ПЛР-тестувань – 6 906 179.
Читайте також
Вакцинація в Україні: як записатись на щеплення
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- м. Київ – 208 випадків;
- Вінницька область – 558 випадків;
- Волинська область – 94 випадки;
- Дніпропетровська область – 344 випадки;
- Донецька область – 164 випадки;
- Житомирська область – 528 випадків;
- Закарпатська область – 423 випадки;
- Запорізька область – 98 випадків;
- Івано-Франківська область – 734 випадки;
- Київська область – 351 випадок;
- Кіровоградська область – 30 випадків;
- Луганська область – 17 випадків;
- Львівська область – 399 випадків;
- Миколаївська область – 149 випадків;
- Одеська область – 144 випадки;
- Полтавська область – 58 випадків;
- Рівненська область – 120 випадків;
- Сумська область – 125 випадків;
- Тернопільська область – 218 випадків;
- Харківська область – 276 випадків;
- Херсонська область – 36 випадків;
- Хмельницька область – 237 випадків;
- Черкаська область – 51 випадок;
- Чернівецька область – 411 випадків;
- Чернігівська область – 60 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Нагадаємо, з 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу. Перше щеплення проти коронавірусу індійською вакциною COVISHIELD отримав лікар-реаманітолог з Черкас Євген Горенко. За день провели 159 щеплень, про жодні побічні ефекти не повідомляється.
Читайте більше у нашому матеріалі: Вакцина є, але якість сумнівна: Україна отримала перші дози COVID-препарату з Індії
СВІТ
У ВООЗ вважають, що COVID-паспорти не потрібні для міжнародних поїздок
Люди, коронавірус (фото: Daily Mail)
У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що паспорти вакцинації від COVID-19 не повинні використовуватися для міжнародних поїздок. Наразі невідомо, як вони можуть захистити суспільство від поширення коронавірусу.
Про це повідомляє Daily Mail.
Як зазначають експерти ВООЗ, наразі відсутні докази, що вакцинована людина є безпечною для суспільства. Також у вчених немає підтверджень тому, що вакцинація істотно скорочує передачу коронавірусу між людьми. Тому людина, яка отримала щеплення проти COVID-19, все рівно може переносити та передавати вірус.
В організації вважають, що вакциновані пасажири не повинні мати можливості, щоб обійти чинні обмеження на поїздки.
Читайте також
Угорщина запроваджує сертифікати імунітету для вакцинованих від COVID-19
За словами директора програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Майкла Райана, зараз сертифікати імунітету не рекомендуються як необхідні для міжнародних подорожей.
Це тому що, по-перше, вакцини не доступні для всіх, що може тільки обмежити, а не відкрити можливості для подорожей. По-друге, у нас зараз недостатньо даних, щоб зрозуміти, чи допоможе вакцинація припинити передачу вірусу, – зазначив Райан.
Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко (досьє Ляшка) заявив, що влада в Україні планує вести реєстр вакцинованих від коронавірусу та вносити дані у міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації.
Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Мета цього плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн людей).
Читайте також наш матеріал: Світ майбутнього: для міжнародних подорожей люди отримуватимуть паспорти вакцинації
СВІТ
Вчені з’ясували, що нестача вітаміну В6 ускладнює перебіг коронавірусу
Вітамін B6 також може допомогти в боротьбі з наслідками коронавірусу
Вчені Університету Хіросіми в Японії з’ясували, що вітамін В6 полегшує цитокіновий удар у пацієнтів з важкою формою коронавірусу.
Про це пише MedicalXpress.
За словами автора дослідження професора Танутчапорна Кумрунгзе, вітамін B6 також може допомогти в боротьбі з наслідками коронавірусу. Речовина зменшує запалення, кількість інфламасом, що відповідають за активацію запальної відповіді, полегшує окислювальний і карбонільний стрес, запобігає тромбозу.
Вчені з’ясували, що у людей з хронічними запаленнями, гіпертонією, ожирінням, діабетом і серцевими захворюваннями рівень вітаміну В6 завжди нижче, ніж у здорових.
При дефіциті цього елемента імунний захист стає гірше.
Раніше повідомлялося, що хворі на коронавірус можуть різко відчути погіршення стану і навіть померти за через пошкодження легенів, мозку чи печінки, ймовірною причиною чого вважають цитокіновий шторм, коли імунна система занадто сильно і нерозбірливо реагує на інфекцію.
Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що він стурбований появою в ЗМІ різних країн повідомлень про виявлений у дітей загадковий синдром, і закликав лікарів звернути увагу на цю проблему.

МВС подякувало за мирний протест у Києві

Джо Байден може долучитись до Кримської платформи

В Україні зафіксували майже шість тисяч нових хворих на коронавірус

Влада Чернівців назвала причину НП в лікарні
