УКРАЇНА
Інфікування COVID-19 по регіонах: дві області «червоні», ще вісім – «помаранчеві»
Інфікування COVID-19 по регіонах: дві області «червоні», ще вісім – «помаранчеві»
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) оновило показники регіонів України за рівнем інфікування коронавірусом. Так, дві області потрапили до «червоної» зони, ще вісім – до «помаранчевої».
Так, за даними МОЗ, у «червоній» зоні перебувають Івано-Франківська та Чернівецька області.
В «помаранчеву» зону потрапили Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Луганська та Тернопільська області.
Інші регіони залишаються «жовтими» – Київ, Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська і Чернігівська області.
При цьому станом на 26 лютого в Україні показник госпіталізацій перевищено у п’яти областях – Івано-Франківській (138 на 100 тисяч населення при нормі 60), Вінниччини (93,1), Чернівецькій (86,1), Закарпатській (82,9) і Житомирській (62,8) областях.
Нагадаємо, в Україні за добу, 25 лютого, діагностовано 8003 нових випадки інфікування COVID-19. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Івано-Франківській (857), Києві (748), Вінницькій (738), Чернівецькій (638), Київській (548) та Закарпатської (515) областях.
В Івано-Франківській області з 26 лютого запровадили «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки і посилили карантинні заходи. «Червону» зону карантину також запровадили у Чернівецькій області.
Уряд заборонив пасажирські перевезення у регіонах, віднесених до «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки.
Київська область найближчим часом може перейти у «помаранчеву зону» адаптивного карантину. Причина – перевищення норми по виявленими випадками COVID-19.
УКРАЇНА
У Раді сталася бійка за участю Порошенка
Фото: скриншот У Раді сталася штовханина
П’ятому президенту України довелося силою прокладати собі шлях до трибуни парламенту крізь натовп “слуг народу”.
У Верховній Раді у вівторок, 30 березня, сталася бійка між народними депутатами, в якій брав участь п’ятий президент України Петро Порошенко. Інцидент стався під час виступу нардепа від Європейської солідарності Ірини Геращенко. В цей час Порошенко йшов проходом до трибуни, але на шляху зустрів “слуг народу”. Між ними і виникла штовханина. Через що сталася бійка – точно невідомо, чутно лише, як спікер Дмитро Разумков звернувся до Порошенка з фразою: “Петре Олексійовичу, я розберуся”. Після цього скандал став стихати. Своєю чергою, Ірина Геращенко заявила з трибуни, що нардеп від фракції Слуга народу перебуває в парламенті в стані алкогольного сп’яніння. “У першому ряду сидить нетверезий чоловік, народний депутат України. Вимагаємо за підсумками пленарного засідання наступне: перше – Нацполіції (зараз зняли депутатську недоторканність) провести алкогольний тест народного депутата на прізвище “Ш”…”, – сказала Геращенко. А другим пунктом вимог у Геращенко стало вивчення реальної вартості очищення дверей і фасаду ОП від написів протестувальників.
Пізніше нардеп Сергій Швець від Слуги народу прокоментував журналістам звинувачення Ірини Геращенко, заявивши, що це політична провокація, а алкоголь він не вживав. Нагадаємо, на початку лютого в Раді також сталася бійка. Її викликала пропозиція нардепа не пускати до парламенту співробітників закритих телеканалів. А в кінці минулого року два скандальних нардепи влаштували штовханину перед телекамерами біля входу в парламент.
УКРАЇНА
За добу терористи на Донбасі сім разів обстріляли позиції ООС
За добу терористи на Донбасі сім разів обстріляли позиції ООС
За минулу добу, 30 березня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 8 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. З них 7 обстрілів і один факт інженерного обладнання позицій. Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил внаслідок ворожих обстрілів немає.
Як повідомляє прес-центр ООС, поблизу Авдіївки і Пєсків терористи обстріляли позиції українських захисників, використовуючи протитанкові гранатомети, а в передмісті Широкино – великокаліберні кулемети.
Неподалік населених пунктів Причепилівка і Троїцьке окупанти відкривали вогонь зі стрілецької зброї.
Поблизу Павлополя російсько-окупаційні війська проводили інженерне обладнання своїх позицій.
«Про всі факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представникам Місії ОБСЄ», – йдеться в повідомленні.
З початку поточної доби, 31 березня, порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.
Нагадаємо, 26 березня окупанти на Донбасі завдали удару по українським позиціям біля Шумів, унаслідок чого 4 військовослужбовці ООС загинули, двоє отримали поранення. У зв’язку із загибеллю українських військових президент Зеленський звернувся до нормандської четвірки.
З 22 березня російсько-терористичні війська на Донбасі проводять військові навчання, а також передислоковують та накопичують заборонену Мінськими домовленостями важку бронетехніку і ствольну артилерію.
Окупаційна адміністрація ОРДЛО готує свої збройні формування і населення регіону до нової фази війни. На полігонах тимчасово окупованих територій продовжують проходити навчання з підрозділами т.з. «Народної міліції», а також посилилася пропагандистська робота з місцевими жителями. На початку березня розвідка повідомила, що окупаційні війська почали приводити у вищу бойову готовність свої артилерійські підрозділи.
УКРАЇНА
На закупівлю вакцин витратили 40% бюджету – ЗМІ
Фото: t.me/stat_regions МОЗ витрати на вакцини засекретило
Цьогоріч на вакцинацію передбачено 4 мільярди гривень, а витратили вже 1,6 мільярда, дізналися експерти.
МОЗ вже витратило близько 1,6 млрд грн на закупівлю вакцин від коронавірусу – це 40% від загальної суми бюджетної програми, яка становить 4 млрд гривень. Про це повідомляє організація StateWatch з посиланням на лист Держказначейської служби.
“У рамках даної програми із загального фонду державного бюджету на 2021 рік передбачено 2,6 мільярда гривень на закупівлю вакцини. Станом на 22 березня з цієї суми витрачено 242,6 мільйона гривень”, – йдеться в повідомленні.
Щодо спеціального фонду держбюджету було виділено 1,38 мільярда гривень, з яких вже витрачено 1,35 мільярда.
За бюджетною програмою вакцинації, в цьому році МОЗ планує закупити 7,9 млн доз щеплень. У минулому році з бюджету додатково сплатили 964,3 мільйона гривень за поставку 1,9 мільйона доз китайської вакцини CoronaVac, перша партія в 215 тисяч доз прибула в Україну тільки минулого тижня.
“З урахуванням торішньої сплати, сьогодні за поставку вакцин в Україні в цілому було виплачено понад 2,5 мільярда гривень. Ціна за одну дозу вакцини, передбачена бюджетною програмою, становить 504 гривні. Таку ж ціну було сплачено за дозу китайської вакцини CoronaVac. Вартість дози індійської вакцини Covishield невідома. Однак якщо розділити обсяг витрачених коштів на ціну за вакцину, закладену в бюджетну програму, можна припустити, що вже було закуплено понад 4,9 мільйона доз для України”, – зазначили в організації.
Хоча офіційно в країну завезли поки 715 тисяч доз вакцин. З них використали вже майже 213 тисяч доз.