Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Кабмін затвердив концепцію розвитку технологій штучного інтелекту до 2030 року

Кабмін затвердив концепцію розвитку технологій штучного інтелекту до 2030 року

Кабмін затвердив концепцію розвитку технологій штучного інтелекту до 2030 року

Кабмін схвалив проект розпорядження «Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні» до 2030 року, яким визначено пріоритетні сфери і основні завдання для розвитку технологій штучного інтелекту в Україні. Документ допоможе скоординувати роботу міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Про це народний депутат Василь Мокан розповів в Facebook.

Новим проектом передбачається вдосконалення нормативних і правових аспектів з використанням штучного інтелекту в Україні. Він зачіпає різні інтереси, вимагає солідарної участі всіх суб’єктів публічного управління в галузі штучного інтелекту – органів влади, громадян та бізнесу.

З метою оцінки ефективності результатів реалізації рішень з пріоритетних напрямів, передбачених в Концепції розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, використовуються статистичні критерії результативності:

  • використання технологій штучного інтелекту на підприємствах, в роботі державних органів;
  • актуальність існуючих навчальних програм з технологій зі штучним інтелектом в закладах вищої освіти;
  • створення нових навчальних курсів та освітніх програм про технології штучного інтелекту;
  • створення нових робочих місць;
  • публікація у виданнях провідних галузевих конференцій (CVPRICCVECCV – для комп’ютерного зору, NeurIPS, ICML, ICLR – для машинного навчання) і провідних рецензованих виданнях, індексація цитування;
  • міжнародні рейтинги (AI Readiness Index by Oxford Insights, AI Index by Stanford University і т.п.), індекси цитування;

Проектом передбачається проведення моніторингу процесу реалізації рішень з пріоритетних напрямів, передбачених в Концепції розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, динаміки основних показників. Досягнення прогнозованих результатів буде здійснюватися Міністерством цифрової трансформації України статистичним методом.

Документ прийнятий з доопрацюванням в одноденний термін.

Раніше Кабінет міністрів України передав до Верховної Ради законопроект про «двійників» на виборах. Зміни планують внести до Виборчого кодексу для боротьби з практикою висунення так званих «двійників».

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про подальшу долю карантину «вихідного дня». У Кабміні проаналізували отримані завдяки обмеженням результати.

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови від 20 березня 2020 року № 224, якою затверджено перелік лікарських засобів і медичних виробів, які звільняються від сплати ввізного мита та податку на додану вартість. У список додали вакцини проти COVID-19 і ряд медпрепаратів.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Держбюджет у квітні недоотримав півтора мільярда

Держбюджет у квітні недоотримав півтора мільярда

Фото: slovoidilo.ua У Держказначействі повідомили про невиконання бюджету

Уперше з початку року план з доходів до державного бюджету не було виконано. Зібрали на 2,3% менше, ніж планували.

  У квітні поточного року доходи державного бюджету України склали 105,8 млрд гривень. Це на 2,3% менше плану (107,2 млрд гривень), повідомляє Державна казначейська служба України.   Таким чином, у квітні вперше з початку року план з доходів не був виконаний.   У Держказначействі зазначили, що доходи держбюджету в квітні були на 1,9% вище минулого року, коли вони склали 103,8 млрд гривень.   При цьому з початку року держбюджет отримав 357,3 млрд гривень. Це на 3,2% більше плану і на 13,5% більше доходів минулого року.   Сума коштів на Єдиному казначейському рахунку на 1 травня 2021 року становить 23,1 млрд гривень (місяцем раніше – 30,1 млрд гривень).   Раніше повідомлялося, що НБУ перерахує в бюджет прибутку за 2020 рік на 26% менше, ніж планував.   Нагадаємо, що у першому кварталі 2021 року держбюджет України зведений з дефіцитом у 33,6 мільярда гривень.    

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Розслідування авіакатастрофи АН-26 в Чугуєві завершили: якими є результати

Розслідування авіакатастрофи АН-26 в Чугуєві завершили: якими є результати

Розслідування авіакатастрофи АН-26 в Чугуєві завершили: якими є результати

Правоохоронці завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом катастрофи літака АН-26, в результаті якої загинули 26 військовослужбовців. Підозри оголосили шістьом військовослужбовцям.

Як повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора, підозри оголосили:

  • командувачу Повітряних сил Збройних сил України,
  • колишньому командиру військової частини А4104 і двом його заступникам,
  • колишньому керівнику польотами на аеродромі «Чугуїв»,
  • виконувачу обов’язків начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.

Їх підозрюють у незабезпеченні безпеки польотів на ввірених їм напрямках, порушенні правил підготовки та проведення польотів, а також недбалому ставленні до військової служби (ст. 416, ч. 3 ст. 425 КК України).

За даними слідства, військові допустили неналежну підготовку та затвердження документів щодо умов експлуатації літака. Також вони неналежно здійснювали контроль за рівнем підготовки пілотів-інструкторів та навчальним процесом, повідомили в прокуратурі.

«На даний час підозрювані та їх захисники знайомляться із матеріалами кримінального провадження, яке налічує понад 60 томів. За результатами буде прийнято рішення про вручення обвинувальних актів підозрюваним та направлення їх до суду для розгляду по суті», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 вересня о 20.45 біла міста Чугуїв Харківської області зазнав катастрофи військово-транспортний літак Ан-26. Борт впав під час заходу на посадку за 2 кілометри від місцевого військового аеродрому, на 530 кілометрі біля траси Харків – Чугуїв. Унаслідок катастрофи загинули 26 військовослужбовців – курсанти та офіцери.

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) почали досудове розслідування у зв’язку з авіакатастрофою.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Ізраїль заборонив в’їзд українцям через COVID-19

Ізраїль заборонив в'їзд українцям через COVID-19

Фото: Getty Images Ізраїль посилив в’їзд для громадян з шести країн

Для оформлення нового дозволу на в’їзд заявник повинен повторно звернутися в компетентні органи Ізраїлю.

Влада Ізраїлю прийняла рішення заборонити в’їзд громадянам низки країн у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19. Видані раніше дозволи скасовано, повідомляє посольство України в Ізраїлі на своїй сторінці у Facebook у середу, 5 травня.

  “Згідно з рішенням компетентних органів держави Ізраїль, з 4 травня 2021 року в країну забороняється в’їзд іноземців з території України (у т.ч. громадян України), Ефіопії, ПАР, Індії, Мексики і Туреччини”, – йдеться в повідомленні посольства.   Зазначається також, що ізраїльська сторона скасувала спеціальні дозволи, видані для в’їзду в країну до 1 травня 2021 року.   “Для оформлення нового дозволу заявник повинен повторно звернутися в компетентні органи держави Ізраїль”, – додали українські дипломати.   Раніше повідомлялося, що Ізраїль не визнає щеплення вакциною Covishield, яка найбільш масово використовується в Україні. Через це можуть виникнути проблеми з взаємним визнанням паспортів вакцинації.  

Джерело

Continue Reading