УКРАЇНА
Кравчук закликав до дзеркальної відповіді на обстріли бойовиків
Кравчук закликав до дзеркальної відповіді на обстріли бойовиків
Українські війська повинні відповідати на обстріли з боку бойовиків, не розбираючись, чи це провокація, чи вогонь на ураження.
Так заявив голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу Україна 24. Він вказав, що провокацій від бойовиків стає більше, вони призводять до бойових втрат, тому потрібно відповідати дзеркально та не вибирати, коли варто стріляти у відповідь, а коли – ні.
«Якщо ми подивимося на останні події, то вони очевидні. Вчора і сьогодні вбивають наших солдатів, стріляють, причому вже з 120-мм мінометів, тобто порушують всі можливі і неможливі домовленості. Я скажу свою думку, я б діяв дзеркально: на кожен постріл відповідати пострілом. Не треба вигадувати, що це провокація чи не провокація. Постріл є постріл. Якщо вони стріляють, повинні відповідати так само», – сказав Кравчук.
У суботу, 6 лютого, терористи на Донбасі 13 разів обстріляли українські позиції, загинули двоє військових.
Президент Володимир Зеленський розпорядився 2 лютого розпочати інспекційну перевірку підрозділів Збройних сил України, які виконують завдання в зоні ООС на Донбасі. Метою інспекції є перевірка готовності військових до виконання завдань.
4 лютого на Донбасі зафіксували чотири порушення режиму припинення вогню. Поранення отримав український військовослужбовець.
5 лютого на Донбасі було зафіксовано шість порушень режиму припинення вогню, бойових втрат серед захисників України немає.

УКРАЇНА
У МОЗ назвали причини різкого приросту COVID
Фото: kmu.gov.ua Віктор Ляшко прокоментував ситуацію з коронавірусом в Україні
У лютому спостерігалося збільшення випадків захворювання на грип, що посилило навантаження на медиків.
Зростання кількості нових випадків коронавірусу в лютому пов’язане з високим захворюванням на грип, що призвело до навантажень на медсистему. Про це під час брифінгу в п’ятницю, 26 лютого, заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
“У середині лютого очікували зростання кількості хворих на грип, що в період епідемії коронавірусної хвороби призвело до пікових навантажень на медсистему”, – сказав головний санітарний лікар України.
Нагадаємо, напередодні повідомлялося про 8147 нових випадків COVID-19, що на дві тисячі більше, ніж за день до цього. Сьогодні кількість нових випадків захворювання на коронавірус на півтори сотні нижча, ніж вчора.
УКРАЇНА
РНБО оголосила полювання на чиновників з подвійним громадянством
РНБО оголосила полювання на чиновників з подвійним громадянством
Рада нацбезпеки і оборони доручила уряду розробити закон, який дасть інструменти для виявлення українців з іншими громадянствами. Держчиновникам порадили позбутися чужих паспортів, поки не пізно.
Про це на брифінгу розповів секретар РНБО Олексій Данілов. «Щодо тих панів, які сьогодні займають виборчі чи інші посади і мають подвійні або множинні громадянства, ми це в апараті РНБО відпрацьовуємо. Зараз в кого таке є (подвійне громадянство), я б усім радив найближчим часом позбавитись іншого громадянства, щоб не наражати себе на неприємності», – заявив він, при цьому вказавши, що тому ж Коломойському поки хвилюватися нема чого.
«Те, що стосується Ігоря Коломойського, ви знаєте, що у нього, як він сам говорив, не подвійне, а потрійне громадянство. Якщо він буде просуватися на якісь щаблі державної влади, він не зможе це зробити не відмовившись від тих громадянств, які у нього є, окрім українського», – заявив Данілов.
Також Рада національної безпеки й оборони ухвалила санкції щодо вищих посадових осіб у силових структурах, які зрадили Україну.
Нагадаємо, попередні два засідання РНБО закінчувалися резонансними рішеннями проти кремлівської «п’ятої колони» – 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким на 5 років запроваджуються санкції щодо народного депутата фракції «Опозиційна платформа – За Життя» Тараса Козака, а також 8 юридичних компаній, яким належать телеканали 112, ZIK та NewsOne.
УКРАЇНА
Промвиробництво в Україні в січні впало на 4%
Фото: Unsplash У січні 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні скоротилися на 4%
В січні місяці в Україні були введені більш жорсткі карантинні заходи через пандемію коронавірусу.
У січні 2021 року промислове виробництво в Україні знизилося на 4% в порівнянні з січнем 2020 року, скориговане на ефект календарних днів скорочення було меншим – 2,7%. Про це свідчать опубліковані в четвер, 25 лютого, дані Держстату. При цьому в переробній промисловості в січні до січня 2020 року зафіксовано спад на 6,5%. У добувній промисловості і розробці кар’єрів – на 3%. У постачанні електроенергії, газу та кондинціонованого повітря – зростання на 3,2%. Промислове виробництво в Україні в серпні 2020 року порівняно з серпнем 2019 року знизилося на 5,3%, в липні – на 4,2%, в червні – на 5,6%, в травні – на 12,2%, в квітні – 16,2%, в березні – 7,7%. Промислове виробництво в Україні у вересні 2020 року скоротилося на 4,4% в порівнянні з вереснем 2019 року, проте зросло на 4,5% в порівнянні з попереднім місяцем. Напередодні з’явилися дані Держстату, згідно з якими у другому кварталі минулого року падіння ВВП склало більше 11%, а потім сповільнилося до 3,5% в третьому кварталі і 0,7% – в четвертому. Глава МЕРТ Ігор Петрашко очікує, що зростання ВВП у другому кварталі складе 11%, а за підсумками року – 4,6%. Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

У МОЗ назвали причини різкого приросту COVID

У США собака отримав у спадок п’ять мільйонів доларів

РНБО оголосила полювання на чиновників з подвійним громадянством

Пропрацював годину: в Україні заблокували мовлення нового каналу Медведчука
