СВІТ
Київські служби таксі пояснили стрімке зростання цін у локдаун
Таксі у Києві (Фото: Таксі Глобал)
У керівництві київських служб таксі пояснили, що не регулюють вартість поїздки штучно – на неї впливає в першу чергу попит, тому й ціни на послуги різко зростають при ажіотажі.
Про це пише видання Дело.
Зокрема у службі таксі Uklon пояснили, що ціноутворення тут автоматизоване і залежить від кількості замовлень, наявності вільних машин та навіть від погоди.
Сервіс онлайн-замовлення авто Uklon не підіймає і не регулює тарифи штучно або вручну. Система ціноутворення в нашому додатку автоматизована і залежить від попиту, кількості вільних машин і інших зовнішніх факторів, таких як погода, наприклад, – заявили у керівництві Uklon.
Менеджери додали, що у випадку локдауну на попит вплинув особливий режим роботи громадського транспорту, проте повідомили, що в непікові годинник тарифи прогнозуються на звичному рівні.
Тому в Uklon порекомендували залишатися вдома або ж планувати свої поїздки не в годину пік, зазначивши, що в додатку є можливість скористатися бігунком зниження ціни, але тоді тривалість очікування автомобіля може зрости.
На питання про те, у скільки разів нині виріс попит проти інших періодів, в службі відповіли, що про це говорити не зовсім коректно.
Статистика різна у всіх районах і навіть в одному районі, але за іншим маршрутом може відрізнятися, – пояснили у перевізника.
Читайте також
Нові правила користування транспортом у Києві: столиця стала у заторах
Київські маршрутники відмовляються виходити на роботу та звільняються
В Uber зміни тарифів прокоментували вкрай неохоче:
Ціни і час очікування завжди залежали від багатьох факторів, включаючи кількість доступних водіїв, поточні замовлення, відстань, а також часу дня і ночі, – повідомили представники сервісу.
Також в Uber додали, що “користувачі завжди можуть покладатися на прозору, надійну і заздалегідь відому інформацію за цінами і орієнтовний час очікування навіть перед тим, як замовити поїздку в додатку”.
Керівник напрямку райд-хейлінга компанії Bolt в Україні Сергій Павлик також пояснив, що їх базовий тариф не змінився, однак кінцева ціна залежить від різних факторів.
У нас динамічна система ціноутворення: формула остаточної ціни складається з базового тарифу (“подача”), ціни за відстань, ціни за час у дорозі і коефіцієнта, – наголосив Павлик. – Певною локації відразу десять пасажирів намагаються викликати авто. Водіїв в цьому районі всього п’ять. У такому випадку ціна на поїздку може підвищитися. Це підштовхне інших водіїв виїхати в район, де спостерігається підвищений попит, навіть якщо їм для цього доведеться витратити час і паливо. Пізніше, коли баланс попиту і пропозиції стабілізується, ціна автоматично знизиться. Зараз ми вирішили в ручному режимі регулювати ціну і в разі різкого підвищення вартості поїздки в години пікового навантаження на сервіс, знижувати її примусово , – зазначив Павлик.
Контекст. Від 5 квітня у Києві почали діяти додаткові карантинні обмеження через поширення COVID-19. Зокрема, громадський транспорт працює лише за спецперепустками, які могли отримати працівники підприємств критичної інфраструктури. У Києві видали близько 400 тисяч спецперепусток на громадський транспорт, що працюватиме під час локдауну. Служби таксі підняли ціни за проїзд не лише у двічі, але й втричі, місцями – в чотири рази.
СВІТ
Прем’єр Грузії захворів на коронавірус
Фото: Фейсбук Іраклія Гарібашвілі
Коронавірусом в уряді Грузії вже перехворів попередник Гарібашвілі – Георгій Гахарія
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що отримав позитивний тест на коронавірус і перебуває на самоізоляції. Про це глава уряду написав на своїй сторінці у Facebook.
«Я почуваюся добре, я перебуваю в самоізоляції і продовжую працювати віддалено», – написав Гарібашвілі.
Коронавірусом в уряді Грузії вже перехворів попередник Гарібашвілі – Георгій Гахарія, а також кілька міністрів.
За останню добу в Грузії виявлено 897 нових випадків коронавірусу, 10 осіб померли. Показники виявлення коронавірусу в країні складають: щоденний – 3,65% від кількості проведених тестів, за останні 14 днів – 1,94%, за останні 7 днів – 2,32%.
Напередодні повідомлялося, що у Грузії за три тижні вакцинаційної кампанії щеплення отримали 11 603 особи. Вакцинація почалася 15 березня препаратом компанії AstraZeneca, з 30 березня стала доступною вакцина Pfizer.
Минулої суботи Грузія отримала 100 тисяч доз китайської Sinopharm, але її почнуть використовувати тільки після схвалення ВООЗ, що очікувано відбудеться у середині-кінці квітня.
До слова, як в інтерв’ю «Главкому» розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, майже 200 народних депутатів України мали позитивний тест на коронавірус, а деякі перехворіли тричі.
Тим часом в Україні темпи Covid-вакцинації досі повільні. Водночас очільник МОЗ стверджує, що до кінця року в Україні має вакцинуватися більшість дорослого населення, щоб сформувати колективний імунітет.
СВІТ
Стало відоме ім’я воїна, який загинув біля Золотого на Донбасі
Війна, військові Фото: Міноборони
Внаслідок обстрілу українських позицій в зоні операції Об’єднаних сил біля Золотого-4 загинув військовослужбовець 92-ої окремої механізованої бригади ім. Кошового отамана Івана Сірка 49-річний Віктор Гелебрант.
Про це повідомляється на офіційній сторінці бригади в Фейсбуці.
Выктор Гелебрант Фото: Офіційна сторінка 92-ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка
Зазначається, що військовий перебував на бойовому чергуванні та знаходився у засобах індивідуального захисту. Але куля ворога поцілила солдату у голову та смертельно поранила його.
Читайте також
Бойовики на Донбасі поранили двох українських захисників
На Донбасі перебуває близько 50 російських снайперів – розвідка
Увечері 5 квітня, рашитський кат вийшов на полювання: пострілом у голову зі стрілецької зброї було вбито нашого побратима молодшого сержанта Гелебранта Віктора Васильовича. Боєць перебував на бойовому чергуванні та знаходився у засобах індивідуального захисту. На превеликий жаль, поранення було несумісне з життям, – розповіли у бригаді.
Нагадаємо, 5 квітня в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації обстріляли українські позиції – було вбито двох українських воїнів.
СВІТ
Регулятор ЄС все ж знайшов зв’язок між вакциною AstraZeneca та тромбозами
Фото: pixabay.com
Що саме викликає тромбози поки невідомо, але зв’язок з AstraZeneca є, наголосили в ЕМА
У Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) все ж знайшли зв’язок між вакциною AstraZeneca й тромбозами, повідомляє Le Figaro.
Як заявив представник EMA Марко Кавалері, зараз можна сказати, що «очевидно є зв’язок з вакциною».
Він додав, що поки невідомо, що саме викликає тромбози після введення AstraZeneca.
Кавалері підкреслив: «Підсумовуючи, в найближчі кілька годин ми скажемо, що зв’язок існує, але нам все ще потрібно зрозуміти, як саме це відбувається».
Представник EMA наголосив, що «серед вакцинованих є більше випадків церебрального тромбозу у молодих людей, ніж ми могли б очікувати».
«Ми маємо це сказати», – підкреслив він.
Європейський регулятор має розглядати питання застосування вакцин проти Covid-19 в період з 6 по 9 квітня, зазначає Le Figaro.
Наприкінці березня AstraZeneca оновила показник ефективності своєї вакцини проти Covid-19 до 76%. 24 березня компанія заявила, що перерахувала дані дослідження в США і дійшла висновку, що вакцина ефективна в запобіганні симптоматичного Covid-19 не на 79%, як було опубліковано раніше у даних цього тижня, а на 76.
Раніше компанія AstraZeneca надала інформацію, що її вакцина забезпечує надійний захист серед людей всіх віків. Згідно з попередніми результатами дослідження, в якому взяли участь 30 тисяч осіб, вакцина показала ефективність 79% та 100% ефективність проти важкого або критичного перебігу захворювання.
Європейське медичне агентство назвало AstraZeneca безпечною та ефективною. Установі довелося екстрено зібратися на засідання після низки повідомлень, що після щеплення у 40 людей з 17 мільйонів вакцинованих утворилися тромби. Нині регулятор наголошує, що вакцинація цим препаратом не збільшує загальний ризик розвитку тромбів, а користь від нього перевищує ризики.
Низка країн ЄС, які призупинили її введення, оголосили про відновлення щеплень.
Після ситуації з відмовою багатьох країн від щеплень вакциною AstraZeneca вона отримала нову назву. Її перейменували в Vaxzervia.
До слова, від початку кампанії з вакцинації від Covid-19 в Україні було зафіксовано 732 повідомлення про «несприятливі події» після імунізації, серед яких п’ять летальних випадків.
1 квітня Європейське агентство з лікарських засобів повідомило про відсутність зв’язку між щепленням вакциною, розробленою компанією AstraZeneca, та випадками утворення тромбозу. Як зазначили в агентстві, вакцина є безпечною та ефективною.