Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Литва обіцяє сприяти деокупації України

Литва обіцяє сприяти деокупації України

Президент Литви Ґітанас Науседа

У понеділок у Варшаві відбудеться президентський саміт глав держав України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії в рамках святкування 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої.

  Литва ніколи не визнає окупацію Росією частини території України і діятиме, щоб провести деокупацію цих територій, заявив під час святкового виступу в сеймі Польщі з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої президент Литви Ґітанас Науседа, повідомляє Укрінформ.       “Мобілізація Збройних сил Росії на кордоні з Україною і військові дії на сході України, які провадять нелегальні групи, яких підтримує Москва, свідчать про тиск і розпалювання військового напруження як рушія політичного впливу. Хочу підкреслити, що Литва ніколи не визнає нелегальну анексію Криму і діятиме в напрямі на завершення фактичної окупації східної частини України”, – заявив Науседа під оплески депутатів польського і литовського сеймів.   Він додав, що не можна допустити, щоб “Україна знову повернулася в минуле”.   Нагадаємо, що в понеділок у Варшаві відбудеться президентський саміт глав держав України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії в рамках святкування 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої.   Крім того відбудуться двосторонні переговори між президентами України і Польщі.  

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

МЗС України домагатиметься визнання Росії державою – спонсором тероризму

МЗС України домагатиметься визнання Росії державою - спонсором тероризму

МЗС України домагатиметься визнання Росії державою – спонсором тероризму

Однією з цілей України є визнання Росії державою, яка фінансує тероризм. І в цьому вже є важливий проміжний результат.

Про це заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін сказав у ефірі телеканалу ДОМ. Він нагадав, що Україна була першою країною, яка подала позов щодо діяльності Росії до Міжнародного Суду ООН в рамках Міжнародної конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму . І є важливий проміжний результат – суд встановив юрисдикцію у цій справі.

«Таким чином, він визнав, що ті факти, які ми навели, дійсно мають місце, і в рамках зібраних нами доказів ми можемо говорити про порушення російською стороною Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму. Це ще не остаточна перемога, але дуже значний крок до неї», – пояснив дипломат.

Єнін прогнозує, що коли суд визнає Росію країною, яка спонсорує тероризм, то наслідки для неї будуть аналогічні накладеним на Іран і низку інших держав. «Вони просто не можуть отримати іноземних інвестицій, доступ до іноземних технологій, торгівля з ними обмежується. Все це буде дуже серйозно збільшувати ціну для російської держави за чинну агресію», – вказав Єнін.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН проти Росії за порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму і Конвенції про заборону расової дискримінації. Зокрема, Україна вимагає притягнути РФ до відповідальності за підтримку тероризму на Донбасі та дискримінацію етнічних українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму.

19 квітня 2017 року суд ООН частково задовольнив звернення України у частині порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD) і постановив, що РФ мусить не обмежувати діяльність кримських татар та їхніх інституцій, зокрема, Меджліс.

18 травня 2018 року Міжнародний суд ООН висунув до Кремля вимогу надати звіт про виконання рішення арбітражу 2017 року щодо Криму.

12 червня 2018 року Україна подала до суду ООН меморандум у справі проти Російської Федерації за порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму.

3 червня 2019 року Міжнародний суд почав розгляд заперечень РФ щодо наявності у нього юрисдикції щодо позову України. Україна закликала Суд відкинути заперечення РФ про відсутність предмета спору і почати розглядати справу по суті.

8 листопада Міжнародний суд ООН в Гаазі визнав свою юрисдикцію для розгляду цього позову України проти Росії.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Зеленський прибув з візитом у Польщу

Зеленський прибув з візитом у Польщу

Зеленський прилетів у Польщу

Президент України проведе двосторонні переговори з президентом Польщі Анджеєм Дудою та лідерами інших країн.

  Президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом у Польщу в понеділок, 3 травня, у Варшаві він візьме участь у святкуванні 230-річчя прийняття першої Конституції Речі Посполитої, повідомляє Офіс президента.   Крім Зеленського, до заходу долучаться його колеги з Литви, Латвії та Естонії. Планується, що керівники країн зустрінуться в Королівському замку у Варшаві.   Крім того, Зеленський проведе двосторонні переговори з президентом Польщі Анджеєм Дудою та лідерами інших країн.   Перед поїздкою Президент України заявив, що поважає польську традицію законотворчості і впровадження реформ.

    “Конституція 3 травня була проявом прагнення до справедливості, яке об’єднує наші країни і всю європейську спільноту”, – написав він у Twitter.   Першу Конституцію Речі Посполитої прийняв сейм 3 травня 1791 року. Цю Конституцію вважають однією з найстаріших в Європі. Відомо, що місцеві магнати і окупація Королівства Польського російськими військами в 1792 році завадили ввести в дію положення цього документа.   Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський із дружиною Оленою 1 травня провели в Карпатах. Зокрема, Президентське подружжя відвідало будинок-музей Тіні забутих предків, де жив режисер Сергій Параджанов.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Укргідрометцентр повідомив про заморозки у низці областей

Укргідрометцентр повідомив про заморозки у низці областей

Укргідрометцентр повідомив про заморозки у низці областей

У ніч на 4 травня в західних, північних та центральних областях України очікуються заморозки на ґрунті до -3. У ніч на 5 травня приморозить Лівобережжя України.

Як повідомляється на сайті Укргідрометцентру, вночі 4 та 5 травня в північних, центральних, і у західних, 5 травня також у східних, Запорізькій та Херсонській областях на поверхні ґрунту заморозки 0-3° (І рівень небезпеки, жовтий).

Також 4 травня у більшості районів Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Житомирської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Вінницької, Луганської, Донецької, Одеської, Миколаївської областей переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

Раніше державна служба з надзвичайних ситуацій (ГСЧС) підписала протокол про наміри з американською компанією Baron – Critical Weather Intelligence. Передбачуване співпраця буде спрямована на модернізацію гідрометеорологічної системи в Україні, яка не оновлювалася з 1970-х років.

Погода в Україні навесні буде переважно прохолодною і дощовою, без різкого підвищення температури, і навіть в травні спеки не передбачається, розповів синоптик Леонід Горбань.

Джерело

Continue Reading