УКРАЇНА
Майже 122 тисячі українців отримали COVID-щеплення
В Україні щеплення отримали вже 121 929 людей
Ще 321 тисяча українців записалися і перебувають в черзі. За минулу добу вакцинували майже 11 тисяч осіб.
В Україні за минулу добу щеплення від коронавірусу отримали менш як 11 тисяч людей. З початку кампанії вакцинували вже майже 122 тисячі осіб. Записалися в чергу на вакцинацію 321 тис. українців, повідомляє у вівторок, 23 березня, прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
“121 929 людей щеплено від початку кампанії вакцинації. Станом на 22 березня 2021 року в лист очікування вакцинації від COVID-19 записалися 321 095 осіб”, – йдеться в повідомленні.
Так, 10 904 особи щеплено проти COVID-19 за добу 22 березня 2021 року в Україні.
Кількість щеплень, проведених в регіонах за останню добу:
- Вінницька область – 490 щеплень;
- Волинська область – 200 щеплень;
- Дніпропетровська область – 960 щеплень;
- Донецька область – 150 щеплень;
- Житомирська область – 590 щеплень;
- Закарпатська область – 500 щеплень;
- Запорізька область – 310 щеплень;
- Івано-Франківська область – 454 щеплення;
- Київська область – 310 щеплень;
- Кіровоградська область – 300 щеплень;
- Луганська область – 150 щеплень;
- Львівська область – 880 щеплень;
- Київ – 1030 щеплень;
- Миколаївська область – 250 щеплень;
- Одеська область – 320 щеплень;
- Полтавська область – 620 щеплень;
- Рівненська область – 400 щеплень;
- Сумська область – 450 щеплень;
- Тернопільська область – 510 щеплень;
- Харківська область – 310 щеплень;
- Херсонська область – 510 щеплень;
- Хмельницька область – 160 щеплень;
- Чернівецька область – 110 щеплень;
- Чернігівська область – 100 щеплень;
- Черкаська область – 840 щеплень.
Нагадаємо, в Україні стартувала друга хвиля вакцинації – будуть імунізувати сімейних лікарів. А в Чернівецькій області почали вакцинувати людей, старших за 80 років.

УКРАЇНА
У Росії назвали кілька дат проведення зустрічі ТКГ: що хочуть обговорити
У Росії назвали кілька дат проведення зустрічі ТКГ: що хочуть обговорити
Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі може зібратися вже в найближчі дні. Зустріч повинна відбутися 18 або 19 квітня.
Як повідомляє російський «Інтерфакс» з посиланням на джерело в групі з організації переговорів, основною темою стане «порушення перемир’я на Донбасі із застосуванням важких озброєнь».
Нагадаємо, вчора повідомлялося, що українська делегація в Тристоронній контактній групі ініціювала позачергове засідання підгрупи з безпеки. Але дата і час засідання ще не визначені.
Як повідомлялося, 6 квітня через загострення на Сході, українська делегація ініціювала екстрене засідання Тристоронньої контактної групи. З 30 березня російські найманці вбили трьох українських бійців, ще чотирьох поранили.
Глава української делегації Леонід Кравчук під час переговорів 14 квітня хоче запропонувати «Великоднє перемир’я».
А спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович пояснив, чому не розголошується зміст документів «Мінську».
УКРАЇНА
НБУ пояснив інфляцію в березні і дав прогноз на рік
Фото: УНН Подорожчання продуктів прискорило інфляцію
Стрибок інфляції в березні спровокувало подорожчання деяких продуктів харчування і палива. Наприкінці року інфляція повинна знизитися.
У березні фактична споживча інфляція в Україні прискорилася до 8,5% (р/р). Причинами стали подорожчання окремих продуктів харчування та палива. Про це йдеться в коментарі Національного банку України щодо рівня інфляції. Зазначається, що в березні збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 8,7 р/р), перш за все через підвищення світових цін на окремі продукти харчування. Крім того, підвищення вартості послуг прискорилося (до 7,3 р/р ) через збереження стійкого споживчого попиту навіть в умовах посилення карантину в ряді регіонів і збільшення виробничих витрат. При цьому темпи зростання цін на непродовольчі товари знизилися (до 1,8% р/р ). Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися (до 13,0% р/р). Незважаючи на обмеження урядом цін на природний газ для населення, темпи їх зростання в річному вимірі збільшилися внаслідок низької бази порівняння. Причиною помітного подорожчання палива (до 12,2% р/р) стало підвищення світових цін на нафту і збереження високого попиту зі сторони населення, йдеться в коментарі. “Протягом наступних місяців інфляційний тиск залишається значним через ефекти перенесення високих світових цін на продукти харчування, подорожчання енергоресурсів та зростання споживчого попиту навіть в умовах локдауну”, – заявили в НБУ. Водночас Нацбанк прогнозує, що в IV кварталі 2021 року інфляція почне знижуватися і повернеться до мети 5% в першому півріччі 2022 року. Цьому буде сприяти надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту низької бази порівняння і підвищення облікової ставки Національним банком. Нагадаємо, минулого тижня Антимонопольний комітет України вивчав причину підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Перед цим прем’єр-міністр заявляв, що на ціни продовольства впливає скорочення пропозиції і сезонний фактор. Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
УКРАЇНА
В Україні збільшилися штрафи за хибні виклики екстрених служб: скільки заплатять порушники
В Україні збільшилися штрафи за хибні виклики екстрених служб: скільки заплатять порушники
В Україні зросли штрафи за порушення пожежної безпеки, а також за хибні виклики рятувальників, поліції і швидкої.
Відповідний закон набув чинності 17 квітня.
Згідно з документом, завідомо неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції, екстреної медичної допомоги загрожує штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (850-3400 грн). Раніше ж діяв штраф від 51 до 119 грн.
Крім того, невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб у сфері техногенної та пожежної безпеки, або створення перешкод для їх діяльності планують карати штрафом для посадових осіб та ФОП від 100 до 200 НМДГ. Це 1700-3400 грн.
Те саме діяння, вчинене повторно протягом року, загрожує штрафом посадовим особам та ФОП в розмірі від 200 до 300 таких мінімумів. Це 3400-5100 грн.
Зараз штраф для громадян складає від 8,5 до 119 грн, а для посадових осіб – від 34 до 170 гривень.
Нагадаємо, 14 березня у Києві довелося евакуювати 650 осіб з приміщення цирку після того, як надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі.
18 березня Київський метрополітен через анонімне повідомлення про вибухівку закрив на вхід і вихід ряд станцій метро.
Напередодні київські правоохоронці отримали повідомлення про закладену вибухівку біля адміністративної будівлі на вулиці Грушевського.

У Росії назвали кілька дат проведення зустрічі ТКГ: що хочуть обговорити

НБУ пояснив інфляцію в березні і дав прогноз на рік

В Україні почали діяти штрафи за неправдиві виклики швидкої, поліції і рятувальників

В Україні збільшилися штрафи за хибні виклики екстрених служб: скільки заплатять порушники
