УКРАЇНА
Міносвіти повідомило, коли і на скільки піднімуть зарплати педагогам
Міносвіти повідомило, коли і на скільки піднімуть зарплати педагогам
Посадові оклади освітян вже зросли з 1 січня на 20%, наступне підвищення буде у грудні – майже на 9%.
Як повідомляє пресслужба МОН, говорячи про зусилля відомства для забезпечення гарантій на гідні умови праці освітян, міністр Сергій Шкарлет нагадав, що з 1 січня 2021 року посадові оклади освітян збільшено на 20%. З 1 грудня поточного року заплановане чергове підвищення – ще майже на 9%.
Крім того, з 1 січня і на період до скасування карантину запроваджено доплати в розмірі 20% від посадового окладу для медичних працівників закладів освіти.
Раніше Кабінет міністрів України ще на рік переніс реалізацію прийнятої в липні 2019 року постанови №822 про зростання зарплат вчителів на 20-70%.
Нагадаємо, МОН відклало на рік введення в дію постанови, якою з січня 2021 року мало бути встановлено найменший розмір посадового окладу педагогічного працівника на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Передбачене законом підвищення зарплат вчителям із 1 січня 2021 року потребує 50 мільярдів гривень, яких нема. Тому уряд переніс його на рік.
Таке підвищення було заплановано також із 1 січня 2020 року. Однак тоді його відтермінував на рік уряд Гончарука, тепер аналогічно вчинив уряд Шмигаля.
Раніше міністр освіти науки Ганна Новосад заявляла, що в Україні слід провести оптимізацію мережі освітніх установ, закривши школи з низьким рівнем відвідуваності. Заощаджені кошти можна скерувати на підвищення зарплат педагогам.
Також Новосад зазначила, що для запланованого з 2020 року підвищення зарплат педагогам потрібні 45 млрд грн. Однак проектом бюджету такі кошти не передбачені.
Уряд Володимира Гройсмана запровадив програму щорічного підвищення зарплат педагогам і вченим з 2020 по 2023 роки. Згідно з планом, з 1 січня 2020 року зарплати планувалося підвищити на 20-70%.

УКРАЇНА
В ОП назвали теми переговорів Зеленського в Туреччині
Фото: Пресс-служба президента Украины Андрій Єрмак розповів про широкий спектр питань, що розглядаються на переговорах в Стамбулі
Склад української делегації представляє всі сфери діяльності – від економічної до військової, зазначив Андрій Єрмак.
Президент України Володимир Зеленський і лідер Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в ході двосторонньої зустрічі обговорять врегулювання конфлікту на Донбасі, участь турецької сторони в саміті Кримської платформи і двосторонню співпрацю двох країн. Про це в суботу, 10 квітня, сказав глава Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі телеканалу Україна 24.
“У ці хвилини проходить зустріч тет-а-тет президента України Володимира Зеленського і президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Дуже широкий спектр питань, які вони розглядають. Безумовно, будуть говорити про ситуацію на Донбасі і про Кримську платформу, і про двостороннє співробітництво”, – повідомив Єрмак.
За його словами керівника ОП, “після завершення зустрічі тет-а-тет розпочнеться заплановане засідання 9-ої стратегічної українсько-турецької ради, при цьому склад української делегації досить великий, що представляє всі сфери діяльності – від економічної до військової”.
“Дуже насичена програма і дуже теплий візит. Туреччина є нашим стратегічним партнером. Ми відчуваємо підтримку Туреччини. І я думаю, що сьогодні буде підписано низку важливих документів. Сподіваємося на дуже хороший результат”, – заявив Єрмак.
Нагадаємо, 10 квітня Зеленський прибув до Туреччини разом з дружиною. У Стамбулі розпочалася його зустріч з Ердоганом в резиденції Хубер.
УКРАЇНА
У МОЗ пояснили, як побороти пандемію в Україні за три тижні
У МОЗ пояснили, як побороти пандемію в Україні за три тижні
Пандемію коронавірусу в Україні можна побороти всього за три тижні, для цього потрібно, щоб усі постійно носили захисні маски.
Про це в «Рандеву з Яніною Соколовою» заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пославшись на Центр по контролю і профілактиці захворювань США (CDC).
«Є дослідження CDC. Вони сказали, що якби всі люди протягом трьох тижнів носили маски, не знімаючи, коронавірусну хворобу було б подолано», – вказав Ляшко, закликавши українців уникати скупчень людей, вакцинуватися від COVID, мити руки з милом або обробляти їх антисептиком.
За минулу добу, 10 квітня, в Україні було зафіксовано понад 12 000 нових випадків зараження COVID-19. За добу було зроблено понад 4 000 щеплень від коронавируса.
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що не рекомендує при першій і другій вакцинації змішувати різні типи вакцин від коронавируса, оскільки вчені поки що не можуть сказати, що з цього вийде.
Медики з Дослідницького інституту Chan Soon-Shiong в Ель-Сегундо перевіряють, чи може серія капсул працювати так само або навіть краще, ніж існуючі вакцини від COVID-19.
УКРАЇНА
У Стамбулі триває зустріч Зеленського й Ердогана
Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленський і Ердоган зустрілися в Стамбулі
Переговори президентів України і Туреччини розпочалися в резиденції Реджепа Таїпа Ердогана – в палаці Хубер.
Президент України Володимир Зеленський, який перебуває з робочим візитом у Туреччині, розпочав зустріч з президентом цієї країни Реджепом Таїпом Ердоганом. Про це повідомляє прес-служба українського лідера в суботу, 10 квітня.
“Після прильоту в Стамбул разом з першою леді Оленою Зеленською глава української держави прибув до резиденції президента Турецької республіки – палац Хубер, де його зустрів Реджеп Таїп Ердоган”, – йдеться в повідомленні.
Президенти України і Туреччини привітали один одного і пройшли до місця проведення зустрічі віч-на-віч.
Напередодні в канцелярії президента Туреччини повідомили про підготовку візиту Зеленського. Пізніше стало відомо, що президент Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з Ердоганом, у якій виклав йому свою політику щодо України.

У Києві знесли історичний будинок Уткіна

В ОП назвали теми переговорів Зеленського в Туреччині

Червоною стала ще одна область в Україні – що під забороною

«Коронавірусний марафон» завершився у Чехії: країна виходить із режиму надзвичайної ситуації
