Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Набрав чинності закон про електронне правосуддя: як його запроваджуватимуть

Набрав чинності закон про електронне правосуддя: як його запроваджуватимуть

Набрав чинності закон про електронне правосуддя: як його запроваджуватимуть

Верховна Рада України прийняла закон про поетапний запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЕСІТС). Документ передбачає поетапне запровадження в країні електронного правосуддя.

Про це повідомляє «Голос України».

Впровадити ЕСІТС планували в 2019 році, передбачалося, що система почне працювати відразу в комплексі з усіма модулями, і процеси будуть відбуватися централізовано. До останнього часу система так і не запрацювала.

Перешкодою для запуску стала низка чинників, а одним з ключових була неготовність всього обсягу модулів (підсистем) ЕСІТС до повноцінного, стабільного функціонування. Новий закон передбачає поетапний запуск електронного правосуддя в Україні.

Через 30 днів з дня опублікування закону Вищою радою правосуддя в газеті «Голос України» і оголошення на веб-порталі судової влади про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) почнуть функціонувати окремі підсистеми (модулі) ЕСІТС.

В законопроекті зазначено, що суд буде проводити розгляд справи в паперовій або електронній формі в порядку, визначеному положенням про ЕСІТС і/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Раніше Верховна Рада схвалила за основу законопроект президента Володимира Зеленського під номером №5068, поданий, як невідкладний. Документ передбачає зміни порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів ВСП.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що через три роки буде завершена судова реформа і в Україні з’явиться прозора ефективна судова система.

У березні Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект №3711-д, який передбачає перезапуск судової реформи.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Відомо, на скільки хочуть збільшити армію

Відомо, на скільки хочуть збільшити армію

Фото: Facebook/Операція об’єднаних сил ЗСУ хочуть збільшити на 11 тисяч осіб

Президент пропонує збільшити чисельність української армії на 11 тисяч осіб – до 261 тисячі.

  Президент Володимир Зеленський пропонує збільшити чисельність Збройних сил України на 11 тисяч – до 261 тисячі осіб. Про це йдеться в законопроекті №5557, текст якого опублікували на сайті парламенту у вівторок, 25 травня.   “Затвердити чисельність Збройних сил України в кількості, що не перевищує 261 000 осіб, в тому числі 215 000 військовослужбовців”, – зазначено в проекті закону.   Водночас з’явився текст законопроекту №5558 про національний Опір.   У документі запропоновано сформувати в Україні національний Опір, сприяти максимально широкому залученню населення до дій, які спрямовані на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави.   Документ, зокрема, визначає завдання, які необхідні для територіальної оборони, руху Опору і підготовки громадян України до національного Опору.   Також закладено принципи фінансування та матеріального забезпечення національного Опору і забезпечення соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони Збройних сил України і осіб, які виконують завдання Опору.   На цей момент чисельність ЗСУ становить більш як 250 тисяч військових.   Також в Україні налічують 234 тисячі резервістів, 407 тисяч осіб мають статус учасника бойових дій на Донбасі.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

За добу щепили від COVID понад 14 тисяч українців

За добу щепили від COVID понад 14 тисяч українців

Усього в Україні проведено 1 068 195 щеплень

Від початку кампанії щеплення в Україні вакцину отримали 981 970 осіб. З них двічі щеплені – 86 225.

В Україні за останні 24 години було зроблено 14 056 щеплень від коронавірусу COVID-19. Це більш ніж в 10 разів перевищує вчорашній показник, повідомляє Міністерство охорони здоров’я у вівторок, 25 травня.

Першу дозу отримали 3 618 осіб, 10 438 – були щеплені повторно. У понеділок в країні працювали 255 мобільних бригад і 343 пункти вакцинації.

Усього від початку кампанії щеплення в Україні вакцину отримали 981 970 осіб. Отримали дві дози – 86 225. Всього проведено 1 068 195 щеплень.

Станом на 25 травня в лист очікування вакцинації від COVID-19 записалися 587 732 людини.

Кількість зроблених щеплень за добу (перша доза):

 •     Київ – 202
 •     Вінницька область – 391
 •     Волинська область – 111
 •     Дніпропетровська область – 87
 •     Донецька область – 342
 •     Житомирська область – 118
 •     Закарпатська область – 139
 •     Запорізька область – 144
 •     Івано-Франківська область – 210
 •     Київська область – 266
 •     Кіровоградська область – 28
 •     Луганська область – 211
 •     Львівська область – 178
 •     Миколаївська область – 154
 •     Одеська область – 326
 •     Полтавська область – 41
 •     Рівненська область – 96
 •     Сумська область – 0
 •     Тернопільська область – 99
 •     Харківська область – 126
 •     Херсонська область – 32
 •     Хмельницька область – 128
 •     Черкаська область – 23
 •     Чернівецька область – 158
 •     Чернігівська область – 8

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль озвучив графік надходження COVID-вакцин. Всього Україна законтрактувала майже 50 млн доз вакцин від коронавірусу.

Також стало відомо, що Україна починає COVID-вакцинацію жителів ОРДЛО і Криму.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Cуд поставив крапку у справі про «карантин вихідного дня»

Cуд поставив крапку у справі про «карантин вихідного дня»

Cуд поставив крапку у справі про «карантин вихідного дня»

Конституційний суд України закрив провадження у справі щодо відповідності Основному закону постанови Кабінету міністрів про введення «карантину вихідного дня». Положення спірної постанови уряду вже втратили силу.

Про це повідомила представник Верховної ради в КСУ Ольга Совгиря в Telegram.

«Сьогодні Конституційний суд закрив провадження у справі за конституційним поданням народних депутатів щодо конституційності постанови Кабінету міністрів, якою раніше було введено т.зв. «карантин вихідного дня»», – написала народний депутат.

Подання у цій справі надійшло до КСУ 23 листопада 2020 року, але суд почав його розгляд тільки після того, як оскаржені положення спірної постанови уряду втратили силу.

У 2020 році Пленум Верховного суду оскаржив в Конституційному суді конституційність інших карантинних обмежень, введених КМУ. У рішенні від 28 серпня КСУ так само закрив провадження без оцінки конституційності оскаржених положень по суті.

Наприкінці 2020 року Конституційний суд відмовився відкривати провадження за поданням 48 народних депутатів щодо конституційності обмеження роботи бізнесу під час карантину. Відповідне рішення прийняла Велика палата КСУ.

Сьогодні усі регіони України перейшли до «жовтої» зону карантину. Остання – Донецька область вийшла з «помаранчевої» зони, там повернувся в норму показник відсотка від епідемічного порогу, тепер він становить 94,4% при нормі 100%.

Конституційний суд України розгляне справу про офіційне тлумачення частини 1 статті 105 Конституції про можливість залучення до адміністративної відповідальності президента України Володимира Зеленського. Глава держави порушив умови карантину при відвідуванні кафе.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кілька регіонів України вже готові до переходу в «зелену» зону карантину. В Україні спостерігається позитивна динаміка по захворюваності COVID-19.

Джерело

Continue Reading