УКРАЇНА
Названо причини скорочення чисельності українців
Зараз українців 41,63 млн
В Україні один з найнижчих рівнів народжуваності в ЄС і коротка тривалість життя.
Українців стає менше. Причин дві – це скорочення населення через низьку народжуваність і коротка тривалість життя, заявила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Лідія Ткаченко в ефірі каналу Україна 24.
“Головна наша проблема ще з радянських часів – коротка тривалість життя, і немає стабільної динаміки зростання. Багато людей помирає навіть в працездатному віці, особливо чоловіки, тому велика різниця між кількістю жінок і чоловіків”, – сказала Ткаченко.
Також вона наголосила, що стан суспільства в країні позначається, перш за все, і на демографії.
На думку фахівця, громадянам України слід навчитися ставитися один до одного краще.
“Саме настрій потрібно міняти для того, щоб люди почувалися спокійніше і впевненіше. Для кращої народжуваності потрібна впевненість у завтрашньому дні, як би це не банально звучало”, – зауважила Лідія Ткаченко.
Експерт додала, що демографічна ситуація в Україні не сильно відрізняється від ситуацій не тільки в РФ, Білорусі і Молдові, а й країнах Балтії.
Згідно Держстату, за останній рік українців стало менше на 300 тисяч осіб. Станом на 1 грудня 2020 року кількість населення в Україні становила 41 мільйон 630 тисяч осіб.
Нагадаємо, в кінці 2020 року ми повідомляли, що населення України скоротилося на 232 тисячі.
Вчені: Населення України зменшиться в 2,5 рази

УКРАЇНА
У черзі на вакцинацію стоять 100 тисяч українців
Для запису українці використовували портал Дія
Ця послуга доступна онлайн з 1 березня. 87 тисяч осіб записалися через додаток Дія.
Більше 100 тисяч українців вже записалися в лист очікування на вакцинацію від коронавірусу. Велика частка скористалися додатком Дія. Про це повідомив віце-прем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram. “87 тисяч записалися через додаток Дія, 9,9 тисячі – через портал Дія, 2,8 тисячі – за допомогою контакт-центру МОЗ”, – підкреслив Федоров. Він додав, що ця послуга доступна онлайн з 1 березня. Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов анонсував закупівлю вакцин у ЄС. Відповідні переговори йдуть вже півроку, а їхній результат може бути видний у квітні. Повідомлялося, що в Одесі вакцинували чиновників департаменту охорони здоров’я ОДА. Так чиновники вирішили продемонструвати, що COVID-вакцина CoviShield є безпечною і якісною.
УКРАЇНА
Рада значно посилила контроль за в’їздом іноземців
Рада значно посилила контроль за в’їздом іноземців
Верховна Рада зобов’язала іноземців здавати біометричні дані при оформленні українських віз.
Про це йдеться у схваленому в цілому законопроекті №3630, повідомляється у трансляції засідання ВР. Законопроект розробило Міністерство закордонних справ, яке передбачило обов’язковою подачу біометричних даних іноземцями під час оформлення віз. Відмова ж подати свої біометричні дані є підставою для відмови в наданні візи.
Раніше за прикладом Європи було визначено умову для отримання українського громадянства.
З 16 січня набула чинності норма мовного закону, згідно якої обслуговування українською мовою стає обов’язковим для всіх закладів сфери послуг. Спілкування персоналу з відвідувачами повинно відбуватися державною мовою, винятком є лише особисте прохання клієнта.
Державною мовою мають звертатися до споживачів в усіх сферах обслуговування: підприємства, установи та організації усіх форм власності; фізичні особи-підприємці; суб’єкти господарювання, які обслуговують споживачів (у тому числі інтернет-магазини). Така вимога стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у тому числі гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.
Омбудсмен Тарас Кремінь нагадав місцевій владі, що вона теж повинна дотримуватися мовного законодавства.
УКРАЇНА
Україна вимагає вибачень від прем’єра Словаччини
Фото: facebook.com/UkraineMFA МЗС України
МЗС України вважає некоректними висловлювання прем’єр-міністра Словаччини про Закарпаття та вимагає вибачень.
Міністерство закордонних справ України зажадало офіційних вибачень від прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича за його “жарт” про Закарпаття. Про це в середу, 3 березня, повідомляє прес-служба відомства. Також зовнішньополітичне відомство викликало до себе словацького посла Матуша Корбу і висловило йому протест через висловлювання Матовича. “МЗС України вимагає офіційних вибачень від прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича за некоректні висловлювання”, – ідеться в заяві відомства. Як заявили в Міністерстві, подібні “жарти” є особливо образливими для України в умовах російської агресії і окупації Криму й частини Донбасу. “Незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є категорично неприйнятними і негативно впливають на дружню і добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин”, – відзначили в МЗС. Крім того, сьогодні посол України в Словаччині Юрій Мушка відвідав зовнішньополітичне відомство країни і спілкувався зі словацькими дипломатами у зв’язку з “жартом” прем’єр-міністра Матовича про Закарпаття. Про це Мушка повідомив у Facebook. Посол розповів, що висловив словакам заклопотаність у зв’язку з поведінкою Матовича в ефірі місцевого радіо. Нагадаємо, раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба в соцмережі відповів прем’єру Словаччини про Закарпаття, запропонувавши йому обміняти пару регіонів Словаччини на вакцину. Нагадаємо, напередодні Словаччина дозволила використовувати російську вакцину Спутник V. А сьогодні повідомлялося, що уряду Словаччини загрожує відставка через російську вакцину. Дві партії заявили про готовність виходу із правлячої коаліції через закупівлю препарату. Якщо це відбудеться, уряд муситиме піти у відставку.

Прем’єр Словаччини вибачився перед Україною за невдалий жарт

“Продані” гуртожитки НАУ в Києві повернули у власність держави

У черзі на вакцинацію стоять 100 тисяч українців

Прем’єр-міністр Словаччини вибачився за свій «жарт» про Закарпаття
