Зв'язок з нами

УКРАЇНА

НБУ констатує відновлення економіки України

НБУ констатує відновлення економіки України

Фото: nikotube.interpipe.biz Виробництво в Україні нарощує показники після спаду

У базових галузях української економіки зафіксовано зростання на півтора відсотка з початку року.

  В Україні Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) у квітні 2021 року зріс на 18,3% р/р. Зростання перевищило падіння у квітні минулого року, коли індекс обвалився на 14,8%. Такі дані наводяться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України за травень 2021 року.   Відзначається, що з початку року (за січень – квітень) ІВБГ збільшився на 1,5%.   “Істотною причиною був ефект бази порівняння – минулого року в цей період діяв жорсткий локдаун як в Україні, так і в більшості країн світу, що негативно позначилося на внутрішньому і зовнішньому попиті. Втім, і без урахування бази порівняння економічна активність продовжувала відновлюватися”, – йдеться в огляді НБУ.  

НБУ констатує відновлення економіки України

  У Нацбанку також зазначили, що відновлення було обумовлено менш жорсткими, ніж минулоріч, карантинними обмеженнями, їх введенням тільки в окремих областях (карантин “червоних зон”) і пристосуванням населення і бізнесу до роботи в таких умовах. Додатковим фактором була сприятлива зовнішня кон’юнктура.   Зростання роздрібної торгівлі у квітні стрімко прискорилося до 34,3% р/р, істотно збільшився пасажирооборот. Прискорилося також зростання промислового виробництва (до 13,0% р/р). Переробна промисловість зросла в результаті відновлення галузей, спрямованих як на задоволення споживчого попиту (текстиль, виробництво меблів), так і інвестиційного попиту (машинобудування), а також нарощування експорту продукції металургії та хімії. Відповідно покращилася і ситуація в галузях – ланках виробничого процесу: високий попит на вугілля і руди зумовив відновлення зростання у добувній промисловості, відзначили в НБУ.   В результаті збільшення бюджетних витрат на дорожнє господарство і попиту населення на житло відновилося зростання в будівництві (на 12,9% р/р). Пожвавлення промисловості та будівництва сприяло зростанню вантажообігу і оптової торгівлі. Зберігся спад у сільському господарстві (на 4,6% р/р), зокрема на тлі подальшого збільшення виробничих витрат у тваринництві, йдеться в огляді НБУ.   Раніше повідомлялося, що Мінекономіки погіршило прогноз з економічного зростання в 2021 році з 4,6% до 4,1%.   Тим часом прем’єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє стійке відновлення економіки. В уряді відзначають зростання українського експорту в цьому році на 20%.      

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

Рівень антисемітизму в Україні після розпаду СРСР значно знизився і на сьогодні він нижчий, ніж в низці європейських країн.

Як заявив речник столичної єврейської громади Леонід Барац, Україна – друга країна в світі, де і президентом, і прем’єр-міністром одночасно були євреї. За його словами, в Ізраїлі такий факт свого часу викликав неймовірний фурор,передає APNews.

«Звичайно, це так (немає антисемітизму – ред.). Раніше Україна мала кілька погану славу через сумних сторінок історії. Однак у порівнянні з Радянським Союзом ситуація і справді змінилася. Тоді люди змушені були приховувати це, існували певні квоти для вступу до університети … Зараз вже все нації і народності в Україні живуть комфортно. Особливо це відчулося після 2014 року, коли ряд євреїв взагалі став приписувати себе в українським націоналістам, чого раніше не можна було собі навіть уявити», – сказав Барац.

Також він підкреслив, що Україна – це країна, в якій указом президента були визнані загальнодержавними три єврейських свята. Крім того, Україна – на 4 місці в світі за кількістю сімей, які рятували євреїв.

Речник столичної єврейської громади зазначив, що хоча в Україні зрідка й трапляються окремі прояви антисемітизму, однак вони все одно «не відповідають тому, що відбувається в Європі». У цьому контексті він згадав напад на синагогу в Відні, антисемітські марші у Франції, а також нападки в Польщі.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

В Україну прибула делегація сенаторів США

В Україну прибула делегація сенаторів США

Республіканець Роберт Портман серед членів делегації

Українська влада системно працює над розвитком відносин зі стратегічним партнером, зазначив Євген Єнін.

  В Україну з візитом прибула група американських сенаторів. Про це повідомив у Facebook заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у вівторок, 1 червня.     “Щойно представницька делегація американських сенаторів у складі Джин Шахін (Демократична партія), Роберта Портмана (Республіканська партія) і Крістофера Мерфі (Демократична партія) прибула з візитом в Україну! Завтра будемо говорити про те, як разом зробити Україну сильнішою!” – написав Єнін.   Він запевнив, що “незважаючи на крики про зраду”, нинішня влада системно працює над розвитком відносин зі стратегічним партнером.   Раніше Єнін повідомив, що президент США Джо Байден проведе переговори з українським лідером Володимиром Зеленським перед тим, як зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним.   Також стало відомо, що зустріч Путіна і Байдена відбудеться 16 червня в Женеві.    

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Литва предоставит дополнительную помощь украинской армии

Литва предоставит дополнительную помощь украинской армии

Литва предоставит дополнительную помощь украинской армии

Литва намерена предоставить дополнительную помощь украинской армии.

Как заявил министр нацобороны Литвы Арвидас Анушаускас на встрече с секретарем Совета нацбезопасности и обороны Алексеем Даниловым, сотрудничество между Литвой и Украиной углубилось, в частности по вопросам обмена опытом между военными и участия в общих с НАТО учениях.

«По словам Анушаускаса, Литва планирует предоставить дополнительную помощь на потребности украинской армии”, – говорится в сообщении пресс-службы СНБО.

Как сообщается, стороны обсуждали практические вопросы двустороннего сотрудничества в сфере безопасности. Анушаускас назвал «ценным» вклад Украины в безопасность региона и сказал, что важна мобилизация международной поддержки Украины.

Также советник президента Литвы по нацбзопасности Дариус Кулешюс отмечал: оценка Вильнюса ситуации с безопасностью в регионе совпадает с позицией Украины. В частности, он сказал, что РФ продолжает демонстрировать силу, а Беларусь становится для нее «своего рода полигоном».

Джерело

Continue Reading