СВІТ
Негода в Україні: деякі області можуть залишитись без електрики
Сніг, погода Фото: Парламент.UA
В Україні 24-25 січня через погіршення погодних умов деякі області можуть залишитися без електропостачання.
Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій України.
Зазначається, що погодні умови призведуть до порушення енергозабезпечення окремих населених пунктів на Правобережжі України, в західних областях також і до порушення руху автомобільного транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць.
Так, 24-25 січня на Правобережжі України пориви вітру 15-20 м/с, в західних областях значний дощ та мокрий сніг;
25 січня в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській областях значний сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця, місцями снігові замети (І рівень небезпечності, жовтий), – йдеться у повідомленні.
Читайте також
До плюс п`ятнадцяти: Синоптики розповіли про погоду в лютому в Україні
Синоптик пообіцяв українцям зиму без снігу
У більшості західних областей очікується утворення снігового покриву висотою 5-10 см, в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Волинській областях 10-20 см.
Нагадаємо, що в Україні у лютому очікують теплу і сонячну погоду, нетипову для звичайної зими.
Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда розповів, що потепління, яке прийшло в країну, триватиме до 26 січня. Невелике похолодання чекає на українців в кінці цього місяця. А в лютому очікується висока відмітка на термометрах.
СВІТ
Байден: закінчився час, коли США не помічали агресивних дій Росії
Джо Байден Фото: сторінка Joe Biden у Фейсбуці
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден, виступаючи перед співробітниками Держдепартаменту, заявив, що політика Вашингтона відносно Росії тепер не буде поступливою, як за часів адміністрації Трампа.
Я чітко дав зрозуміти президенту Путіну – в манері вкрай відмінною від манери мого попередника – що закінчився час, коли США не помічали агресивних дій Росії, втручання у вибори, кібератак, отруєнь власних громадян, – сказав американський лідер.
This afternoon, I’m visiting the @StateDept and delivering remarks on America’s role in the world. Tune in. https://t.co/zWG3UETxGX
— President Biden (@POTUS) February 4, 2021
Читайте також
Байден вперше прокоментував імпічмент Трампу
Байден відновив підписку на ЗМІ, від яких відмовився Трамп
Ми не будемо соромитися збільшувати тиск на Росію, захищаючи наші цінності та наш народ, – додав Байден.
Він також пообіцяв, що буде протидіяти Росії разом з союзниками та “іншими партнерами з подібним мисленням”.
Також Байден прокоментував рішення суду щодо Навального. Він назвав його політично мотивованим та заявив, що рішення російської влади ув’язнити опозиціонера та її спроби придушити свободу самовираження і права на мирні мітинги викликають відчутне побоювання у США та у міжнародної спільноти.
Пан Навальний, як і всі російські громадяни, володіє правами відповідно до конституції Росії. Він постраждав через те, що виводив на світло корупцію, і тому повинен бути негайно звільнений, – наголосив Байден.
Нагадаємо, 22 грудня повідомлялося, що Сполучені Штати Америки ввели санкції проти російських компаній.
Посол США в Росії Джон Салліван заявив, що Штати та Європейський Союз не планують послаблювати санкції проти Росії, які вводили через анексію Криму.
СВІТ
Посли “Великої сімки” підтримали санкції проти телеканалів Медведчука
Телеканали Медведчука (Фото: Flicr)
Посли “Великої сімки” підтримали санкції української влади проти медведчуківських телеканалів “112 Україна”, Newsone та ZIK.
Про це йдеться у повідомленні послів G7 у Твіттері.
У заяві йдеться, що посли G7 були раді зустрічі з президентом (досьє на Володимира Зеленського читайте тут) та погодилися, що “існує потреба боротися з дезінформацією в рамках свободи і плюралізму ЗМІ”.
Посли погодились, що існує потреба боротися з дезінформацією в рамках свободи та плюралізму медіа. 2/4
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) February 4, 2021
Також у заяві послів зазначено, що G7 “вітають початковий прогрес у питанні СБУ” і що почули від української влади про “амбітні плани судової реформи”.
Читайте також
Велика Британія підтримала санкції Зеленського проти телеканалів
Данілов заявив, що при наявності доказів закриватимуть інші антиукраїнські телеканали
G7 Ambassadors were delighted to meet @ZelenskyyUA for the first time in 2021. We had a productive dialogue on several issues in support of 🇺🇦’s development & welcomed initial progress on SBU. 1/4
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) February 4, 2021
Нагадаємо, другого лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака та проти низки телеканалів Віктора Медведчука.
Президент пояснив своє рішення щодо санкцій намаганням зупинити пропаганду, “фінансовану країною-агресором, яка підриває Україну на її шляху до ЄС та євроатлантичної інтеграції”.
Депутат від партії Медведчука Вадим Рабинович заявив, що у зв’язку з закриттям телеканалів ОПЗЖ ініціює процедуру імпічменту президента Зеленського.
Читайте також наш матеріал: “Тепер з екранів брехатиме лише Зеленський: у соцмережах обговорюють санкції на канали Медведчука”
СВІТ
Карантинні обмеження для подолання COVID-19 перестали працювати – МОЗ Чехії
Карантин в Україні через коронавірус (фото: УНІАН)
Карантинні обмеження перестали працювати в боротьбі з коронавірусом, оскільки громадяни не дотримуються чинних обмежень, що погіршує ситуацію.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Чехії Ян Блатний, передає vinegret.cz.
Факт в тому, що епідеміологічна ситуація у нас не покращується. Статистика безкомпромісно показує, що у нас все частіше зустрічається “британська” мутація, яка більш агресивна і поширюється значно швидше. Це доводить простий факт – введені нами заходи перестали працювати, – сказав він.
Міністр підкреслив, що один день недотримання заходів вартий декількох тижнів продовження їх дії, і закликав більш серйозно ставитися до обмежень.
Читайте також
Київ перебуватиме в помаранчевій зоні при переході до адаптивного карантину
Понад 150 українців померли від коронавірусу за добу
Нагадаємо, що 25 січня в Україні закінчився “січневий локдаун” і країна повернулася до “адаптивного карантину”.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова (досьє Степанова), в країні вдалося стабілізувати ситуацію й розвантажити українську медичну систему та медпрацівників. Так, на початок грудня показник пацієнтів із підтвердженим COVID-19 або підозрою становив приблизно 29 тис., то станом на 24 січня – це 18 651 людина.
Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник, тому залишаються вимоги щодо маскового режиму, соціальної дистанції та дезінфекції.