Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Нелегальні послуги. Що змінить пожежа в Харкові

Нелегальні послуги. Що змінить пожежа в Харкові

Пожежа в будинку для літніх людей у Харкові

П’ятнадцять людей загинули й одинадцять постраждали через пожежу в приватному пансіонаті для літніх у Харкові 21 січня. Влада після цього пообіцяла масштабну реформу сфери соціальних послуг.

  Поки грім не вдарить, мужик не перехреститься – давній лейтмотив української політики. Щоразу після якоїсь надзвичайної події у нас обіцяють рішучі зміни в тій чи іншій сфері. Не стала винятком і пожежа в приватному будинку для літніх людей у Харкові.   Виявилося, що організація працювала без будь-яких на те підстав і тепер уже в країні заговорили про реформу соціальної сфери.   Корреспондент.net розбирався, що збираються рішуче змінювати цього разу.   Смертельна пожежа   21 січня в Харкові сталася пожежа в двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, 15 осіб загинули.   Правоохоронці затримали чотирьох осіб, причетних до організації діяльності пансіонату. Під варту потрапили власник домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, а також орендар будинку і його дружина – директор приватного підприємства, яка фактично керувала установою. Також затриманий адміністратор, який координував роботу пансіонату, при цьому офіційно не був там працевлаштований.  

Нелегальні послуги. Що змінить пожежа в Харкові

Фото EPA   Усім їм готуються три повідомлення про підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу.   За даними правоохоронців, затримане подружжя є засновниками громадської організації, яка використовувалася для прикриття діяльності, пов’язаної з доглядом за літніми людьми.   Вартість перебування в пансіонаті вони оцінювали в середньому в 15 тисяч гривень на місяць.   Правоохоронці перевіряють три версії трагедії:   – підпал (занесення стороннього вогню),   – необережне поводження з вогнем у побуті й з електроприладами,   – замикання електромережі.   Численні порушення   На будівлю, у якій функціонував пансіонат для людей похилого віку, відсутні будь-які документи на введення в експлуатацію.   Будинку просто не існує на планах міста, але до нього без отримання спеціальних дозволів, передбачених законодавством, було підключено електро- і газопостачання – вони були підведені від комунікацій іншого будинку, розташованого на тій самій ділянці й оформленого належним чином.   Крім того, з’ясувалося, що пансіонат не існує у жодному реєстрі і працював без дозвільних документів.  

Нелегальні послуги. Що змінить пожежа в Харкові

Фото EPA   Що будуть робити   “Це питання не врегульоване в державі, тому що ми бачимо такий випадок. Таких об’єктів у Харкові наша Національна поліція вже знайшла шість. Вони різні, деталі також з’ясовуються і будуть нам доповідати. Думаю, що треба ставити завдання по всій країні знайти такі об’єкти, щоб ми про них знали, а вони не могли розпізнати в такі трагічні моменти, коли відбуваються пожежі і загинули 15 осіб “, – заявив президент Володимир Зеленський.   Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що у всіх областях перевірять законність всіх будинків для людей похилого віку, а також умови проживання людей у них.   “Ми організуємо роботу з виявлення закладів, яких немає в реєстрі постачальників соціальних послуг. Ми перевіримо умови проживання та перебування літніх людей в установах. Ми підключаємося до цієї роботи і будемо працювати з усіма регіонами”, – завила Лазебна.   Зеленський пропонує провести реформу в сфері надання послуг з догляду за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю.  

  “Будуть законодавчі ініціативи, повинна бути реформа. Люди зможуть отримувати нормальні якісні послуги. Я думаю, що як приватні послуги повинні бути, так і комунальні послуги – ми повинні відкрити, як би там це не звучало, але таку соціальну допомогу, такий ринок справедливих соціальних послуг повинен бути відкритий в Україні. Сьогодні цього немає”, – сказав він.   Для напрацювання реформи обіцяють створити робочу групу.   Поки президент оголосив всеукраїнську жалобу на 23 січня.     Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію

Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію

Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію

За даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку станом на кінець вересня, в Україні близько 880,4 тисячі осіб є вкладниками приватних пенсійних фондів. Це на 11,7 тисяч більше, ніж у 2019 році.

Зокрема, 86,3 тисячі осіб уже отримують приватні пенсії, свідчить звіт НКЦПФР.

У 2020 році адміністратори недержавних пенсійних фондів уклали 84,7 тис. шт. пенсійних контрактів, що більше на 13,4% порівняно зі станом на 30.09.2019. Зокрема укладено 77,9 тис контрактів із фізособами, 0,1 тис із ФОП та 6,7 тис із юридичними особами

Станом на вересень  в Україні налічувалось 63 недержавні пенсійні фонди  та 22 адміністратори недержавних пенсійних фондів.

Як повідомлялось, протягом кількох років в Україні можуть запровадити додаткові накопичувальні пенсії, працюючих громадян зобов’яжуть віддавати частину зарплатні на спеціальний рахунок, яким розпоряджатимуться фонди.

У листопаді Кабмін почав розробку законопроекту про впровадження в Україні професійної накопичувальної системи, що дозволяє формувати доплати до пенсій.  Обсяг коштів, одержуваних за допомогою такої системи, складе близько 3 мільярдів гривень, зазначив прем’єр Шмигаль. У Верховній Раді вважають, що запуск накопичувальних пенсій не є перспективою 1-2 років.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Електронна трудова книжка: як нарахують пенсію

Електронна трудова книжка: як нарахують пенсію

Фото: pfu.gov.ua Загубитися нічого не може – ПФУ

Тепер інформація буде зберігатися в спеціальних центрах обробки даних, основному і резервному. Вона не загубиться.

 

У Пенсійному фонді України є центри обробки даних, де проходить повне дублювання інформації. Відомості для нарахування пенсії при переході з паперового носія на електронний не втратяться. Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду України Олександр Малецький в ефірі каналу Україна 24.   “Роль трудової – це інформація про трудові відносини. На сьогоднішній день ця інформація надходить до ПФУ від роботодавців. Вона накопичується, вона є, включаючи посаду, професійні ознаки роботи, накази про прийом і звільнення з роботи. Ця інформація вже є”, – розповів Малецький.   Він запевнив, що інформація не пропаде, оскільки в ПФУ для цього створюють необхідні умови.   “У нас є основний і резервний центри обробки даних, у нас проходить повне дублювання інформації. Тому загубитися нічого не може”, – підкреслив заступник голови правління ПФУ.   Нагадаємо, що в Україні ввели електронні трудові книжки, в яких міститься інформація про сплачені страхові внески з 1998 року.   Напередодні повідомлялося, що в Україні вводять автоматичне нарахування пенсій. Документ спрощує доступ до інформації про трудовий стаж.       Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Торік, починаючи з листопада, ситуація у транспортній галузі дещо поліпшилася. На тлі економічного відновлення, на діяльності транспортників більшою мірою позначилося покращення у секторі вантажних перевезень, що здебільшого підтримувалося пожвавленням попиту на вантажні перевезення залізничним видом транспорту з боку основних користувачів (окремі промислові підприємства, будівельна галузь та агровиробники).

Проте ситуація з пасажирським транспортом перебувала в найгіршому стані, а наразі погіршилася. Згідно з повідомленням Держстату, в підсумку 2020 року пасажирообіг підприємств транспорту становив 46,1% р/р. Порівнюючи з листопадом, в грудні 2020 року пасажирообіг зазнав падіння на 0.1 в.п.

Підсумки роботи вантажного транспорту у 2020 році

У 2020 році вантажообіг підприємств транспорту становив 290,3 млрд.ткм, або 85,7% від обсягу 2019 року. Про це повідомляє Державна служба статистики (ДССУ).

В підсумку 2020 року підприємствами транспорту перевезено 600,0 млн.т вантажів, що проти обсягів 2019 року становить лише 88,8%. Проте у грудні спостерігається продовження позитивної динаміки (рис. 1).

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Рисунок 1 – Вантажообіг підприємств транспорту, % р/р

Джерело: ДССУ.

Варто зазначити, позитивним фактором для вантажних перевезень протягом року є збільшення попиту на послуги перевезення вантажів залізничним та авіаційним видами транспорту (табл. 1).

Таблиця 1 – Вантажні перевезення за видами транспорту

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Джерело: ДССУ.

З негативних факторів можна вирізнити застарілий рухомий склад (70,4% тепловозів та 74,5% вантажних вагонів, які  експлуатуються протягом 26-40 років (дані за 2018 року). Негативний вплив  також внаслідок зниження попиту на послуги залізничних вантажних перевезень з боку основних клієнтів реального ринку, зокрема аграріїв через менші обсяги зборів врожаю основних культур у с/г виробництві.

Підсумки роботи пасажирського транспорту у 2020 році

Протягом 2020 року пасажирообіг підприємств транспорту становив 49,4 млрд.пас.км, йдеться в повідомленні Держстату. Відтак проти показників 2019 року  пасажирські перевезення торік становлять 46,1% р/р.

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Рисунок 2 – Пасажирообіг підприємств транспорту, % р/р

Джерело: ДССУ.

Послугами пасажирського транспорту скористалося 2568,7 млн пасажирів, що становить 60,3% від обсягу 2019 року.

Таблиця 2 – Пасажирські перевезення за видами транспорту

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Джерело: ДССУ.

Відтак, згідно з даними Держстату, пасажирський транспорт демонструє найгірші  показники в підсумку 2020 року.

Поміж негативних факторів можна вирізнити не лише ключовий – жорсткі карантинні обмеження, які істотно позначилися на всіх послугах, у тому числі транспортних. Коронакризу доповнюють також хронічні проблеми галузі. Зокрема, це значний знос застарілих пасажирських вагонів – 75,2% пасажирських вагонів понад 28 років у користуванні (дані за 2018 року).

Безумовно, дія карантинних обмежень в середині країни обумовила низький попит на послуги залізничного та міського видів транспорту. Внаслідок посилення карантинних обмежень у світі, зазнали зниження попиту на пасажирські авіаперевезення (35%, р/р).

Нагадаємо за підсумками 11 місяців 2020 року (п/п) у транспорті падіння обсягів випуску становило 14,6% (15,4% за 10 місяців 2020 року).

Джерело

Continue Reading