СВІТ
Німецький вчений оприлюднив «майже стовідсоткову» версію походження коронавірусу
Фото: Uni Hamburg / Sebastian Engels
Візендангер навів аргументи, що підкріплюють гіпотезу про лабораторне походження вірусу
Коронавірус міг з’явитися у результаті витоку з лабораторії у китайському місті Вухань, ймовірність цього складає 99,9%. Таку думку в інтерв’ю виданню ZDF висловив вчений-фізик із Німеччини, професор Роланд Візендангер (Roland Wiesendanger).
Із січня по грудень 2020 року вчений із Гамбурга проводив власне розслідування – аналізував наукові публікації та матеріали ЗМІ, а також обговорював те, що відбувається із безліччю колег, компетентних в даному питанні. «Я на 99,9% впевнений, що коронавірус з’явився в лабораторії», – заявив Візендангер, оскаржуючи версію Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
У пресрелізі Гамбурзького університету відзначається, що робота Візендангера не претендує на науковість, проте в ній згадані вагомі аргументи, що підкріплюють описану гіпотезу.
Вчений наполягає, що низка непрямих доказів вказують на те, що витік у лабораторії – найбільш логічне пояснення ситуації з Covid-19. Зокрема, дослідник зауважив, що його колегам досі не вдалося виявити тварину, що заразила людину коронавірусом. Крім того, він звернув увагу на висловлені до початку пандемії побоювання щодо безпеки умов, які спостерігаються в Інституті вірусології у Вухані. Він упевнений, що першими інфікованими були співробітники лабораторії.
Аналізуючи версію про можливі природні носії коронавірусу, фахівець заперечив, що кажани, про які говорять в ВООЗ, живуть на відстані майже двох тисяч кілометрів від Вуханя, а значить, вони навряд чи можуть бути рознощиками Covid-19. Візендангер підкреслив, що його робота не призначена для наукової спільноти, його мета – спровокувати громадські дебати щодо допустимості досліджень, спрямованих на «штучне посилення вірусів».
На початку лютого експерти ВООЗ заявили, що відпрацювали чотири версії передачі коронавірусної інфекції людині – від тваринної, проміжної ланки, заморожених продуктів, а також через інцидент в лабораторії. Зазначалося, що останній із перерахованих варіантів визнали малоймовірним, тому вчені не планують його вивчати в подальшому.
У США з висновками фахівців не погодилися. Телеканал NBC News уточнював, що розвідка країни має інформацію про те, що Пекін намагався приховати джерело виникнення Covid-19 і його значення на ранніх етапах поширення інфекції.
Глава Держдепартаменту США також заявив про наявність даних про те, що коронавірус Covid-19 з’явився в лабораторії у Вухані.
СВІТ
“Євросолідарність” очолює рейтинг політичних партій в Україні
Європейська солідарність (Фото: Facebook)
Якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, то за партію “Європейську солідарність” готові проголосувати 19,2% серед тих, хто визначився і піде на вибори.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження “Соціс” та КМІС, проведеного з 11 по 16 лютого.
У порівнянні із результатами дострокових парламентських виборів 2019 року партія збільшила свою підтримку фактично у 2,5 раза.
За “Європейською солідарністю” іде партія ОПЗЖ із 17,8%, а на третьому місці опиняється “Слуга народу” із незначним відривом.
Результати інших партій: ВО “Батьківщина” – 11,4%, “Сила і Честь” – 8,5%, “Українська стратегія Гройсмана” – 5,3%, Радикальна партія Олега Ляшка – 4,8%, ВО “Свобода” – 3,4%, Партія Шарія – 2,9%, “Голос” – 2,8%, “За майбутнє” – 2,7%.
Читайте також
Зеленському не довіряє більша частина українців – опитування
Разумкову і Кличку українці довіряють більше, ніж Зеленському – опитування
Водночас якби президентські вибори відбувалися найближчої неділі, то до другого туру упевнено виходив би Володимир Зеленський (25,6%) та Петро Порошенко (19,4%).
Соціологи також дослідили електоральну підтримку в другому турі у парах Зеленський-Порошенко, Порошенко-Бойко та Бойко-Зеленський.
У парі Зеленський-Порошенко другий тур виграє Зеленський (56,4%), але динаміка зміни рейтингу є досить швидкою на користь п’ятого президента України (43,6%).
Опитування проводилось 11-16 лютого 2021 року по всій території України, окрім окупованих територій АР Крим, частини Донецької та Луганської областей. Метод збору первинної соціологічної інформації – телефонне інтерв’ю CATI.
Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші за 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу країни на регіони. Силами двох дослідницьких центрів загалом було опитано 3000 респондентів. Статистична похибка вибірки складає +/- 1,8%.
Нагадаємо, що соціологи дізналися, кому із політиків українці довіряють найбільше. Лідером рейтингу став Володимир Зеленський, якому довіряють 38% опитаних, а не довіряють – 58%.
СВІТ
Перша доза вакцини Pfizer-BioNTech показала ефективність у 85%
Фото: Pfizer
Зберігати вакцину можна у звичайних морозильниках
Ефективність першої дози вакцини BNT162b2 від коронавірусу виробництва компаній Pfizer-BioNTech становить 85%. Відповідні дані опубліковані у медичному журналі The Lancet, передає AFP.
Журнал посилається на дослідження, які були проведені в медичному ізраїльському центрі Шеба на більш ніж 7 тисячах медпрацівників, яких розділили на дві групи. Вакцина після введення першої дози була ефективна на 47% в період від 1 до 14 днів, а через 15-28 днів ефективність збільшувалася до 85%.
При цьому вчені все ще вивчають вакцину і перевіряють, чи можуть повністю вакциновані люди передавати вірус іншим.
Як повідомляє Reuters, у Pfizer і BioNTech заявили, що подали нові дані про вакцину в регулюючий орган США, оскільки BNT162b2 показала стабільність при температурах у звичайних морозильних камерах.
Компанії повідомили, що вакцина у флаконах перші два тижні може зберігатися при температурах від -25 ºC до -15 ºC. Поточні правила говорять, що вакцина повинна зберігатися при температурах від -80 ºC до -60 ºC, що створює проблеми в транспортуванні.
Як відомо, 16 лютого Pfizer подала документи на реєстрацію вакцини в Україні.
Між іншим, компанія Pfizer почала тестувати вакцину від коронавірусу на вагітних. Очікується, що у дослідженні візьмуть участь 4000 жінок на 24-34 тижнях вагітності у США, Аргентині, Бразилії, Канаді, Чилі, Мозамбіку, ПАР, Іспанії та Великій Британії.
Натомість Міністерство охорони здоров’я рекомендує вагітним жінкам відтермінувати щеплення до часу після завершення вагітності.
Раніше в ЮНІСЕФ розповіли, коли до України привезуть вакцину Pfizer.
Минулої ночі міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів з Києва у Пуне (Індія), щоб проконтролювали відправку партії вакцин від коронавірусу.
Раніше епідеміолог пояснила причину зриву вакцинації препаратом Pfizer-Biontech.
СВІТ
Бойовики на Донбасі посилюють підготовку снайперів – розвідка
Зброя Фото: Pexels
Командування збройних сил Російської Федерації продовжує нарощувати інтенсивність заходів бойової підготовки оперативного угруповання російсько-окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.
За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, основні зусилля противник зосереджує на підготовці та перевірці готовності до застосування артилерійських і танкових підрозділів, снайперських розрахунків.
Читайте також
Аваков розповів про загострення на фронті та снайперів
Ворожий снайпер на Донбасі поранив українського воїна
Заходи бойової підготовки з’єднань і частин першого та другого армійських корпусів контролюються комісіями генерального штабу (Москва) та штабу Південного військового округу (Ростов-на-Дону) ЗС РФ, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, представник пресцентру Міноборони полковник Олександр Мотузяник повідомив, що збройні сили РФ нарощують боєздатність першого та другого армійських корпусів на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.
У Міноборони повідомили, що Росія продовжує постачати на Донбас військову техніку. Тільки у жовтні 2020 року до оперативного угруповання російських окупаційних військ з території РФ доставлено до 20 вантажних автомобілів зі стрілецькою зброєю.