Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Нові антиросійські санкції РНБО запроваджені з порушенням законодавства

Нові антиросійські санкції РНБО запроваджені з порушенням законодавства

Нові антиросійські санкції РНБО запроваджені з порушенням законодавства

Нові санкції РНБО щодо пов’язаних з Росією фізичних і юридичних осіб, введені з порушенням передбаченої законодавством процедури та мають політичними підтекст. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів керуючий партнер юридичної компанії «Тарасов і партнери», адвокат Андрій Тарасов.

На думку експерта, нові санкції РНБО проти Віктора Медведчука, мають аналогічні правові підстави, на основі яких раніше були запроваджені санкції щодо юросіб і телеканалів Тараса Козака. Юрист нагадав, що згідно з чинним законодавством, санкції проти фізичної особи-резидента України можуть бути запроваджені виключно за його причетність до терористичної діяльності в тому чи іншому вигляді. Водночас, перш ніж РНБО ухвалить рішення про введення санкцій, спочатку має бути вручена підозра, проведено розслідування, обвинувальний акт спрямований до суду й опісля оголошено обвинувальний вирок.

Нові антиросійські санкції РНБО запроваджені з порушенням законодавства

Андрій Тарасов, адвокат

«Служба безпеки України має провести розслідування щодо підозрюваного за статтями, які підпадають під визначення «тероризм». Це або терористичний акт, або фінансування тероризму, або публічні заклики до вчинення терористичного акту, або подібні діяння, які у кількох статтях Кримінального кодексу України кваліфікуються як дії, пов’язані з тероризмом. Беручи до уваги той факт, що згідно з Конституцією, в Україні діє презумпція невинуватості, серйозно говорити про причетність будь-кого до тероризму можна лише після набуття чинності рішення суду про визнання людини винною у скоєнні відповідних злочинів. І лише після цього можна законно вводити санкції. Як мінімум, за логікою, про введення санкцій можна було б говорити хоча б після офіційного вручення фігурантам відповідної підозри у рамках розслідування кримінального провадження. Але однієї лише оперативної інформації, якою б вагомою вона не була, явно недостатньо. Таким чином, з юридичної точки зору законність рішення РНБО досить сумнівна й обумовлена скоріше політичними факторами»

Андрій Тарасов зазначив, що якщо мережа магазинів «Спортмастер» після запровадження санкцій РНБО продовжує торгівлю, то влада може спробувати притягнути її до відповідальності за порушення порядку ведення господарської діяльності.

«Наприклад, відповідно до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, здійснення господарської діяльності, зокрема, без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, або без подачі повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, без відповідної ліцензії або передбаченого законом дозволу, тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (від 17000 грн. до 34000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і коштів, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої»

— Андрій Тарасов, адвокат

Водночас, експерт підкреслив, що в Україні на сьогоднішній день відсутні норми про пряму відповідальність за порушення санкцій з боку особи, на які ці санкції накладені. Більш того, зазначив юрист, також відсутній механізм контролю і нагляду за їхнім дотриманням і застосуванням.

«Таким чином, примус до виконання санкцій, скоріш за все, буде здійснюватися через тиск на контрагентів подсанкціонного суб’єкта господарювання шляхом або відкликання відповідних ліцензій (наприклад в обслуговуючих банків), або ініціювання визнання договорів з ним нечинними із застосуванням наслідків нечинності цих угод»

— Андрій Тарасов, адвокат

Нагадаємо, 19 лютого РНБО запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб за статтею 258, частини 5 Кримінального кодексу «фінансування тероризму». Серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також Наталя Лавренюк – цивільна дружина Тараса Козака. Також до санкційного списку потрапили громадяни Росії Костянтин Вацковський, Віталій Томченко, Сергій Лісогор, Олександр Маслюк і Михайло Попов.

Зокрема, санкції запроваджені проти компанії Sportmaster Operations Pte. Ltd (Сінгапур), російського ТОВ «Біотек» та низки російських енергетичних підприємств. Також СБУ намагається задокументувати механізм постачання вугілля з тимчасово окупованої території до Росії та України.

Крім того, РНБО розпорядилася повернути у держвласність нафтопровід «Самара – Західний напрямок» і запровадила санкції проти білоруського бізнесмена Миколи Горобця і громадянина Німеччини Анатолія Шефера. Вони є власниками нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс», який пов’язують з Віктором Медведчуком.

Президент Володимир Зеленський того ж дня своїм указом затвердив нові санкційні обмеження.

Керівництво СБУ пропонувало ввести п’ять видів санкцій щодо Медведчука та пов’язаних з ним осіб і компаній. Але РНБО проголосувала за жорсткий варіант із 12 пунктів.

Водночас, попри санкції, магазини російської мережі «Спортмастер», надалі працюють у звичному режимі. А нафтопродуктопровід компанії «Прикарпатзахідтранс» продовжує працювати і в авральному режимі заповнює нафтопродуктами автоцистерни.

Начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак зазначив, що після запровадження санкцій, у зоні ООС спостерігається ескалація бойових дій.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

ЄС починає програму економрозвитку на Донбасі

ЄС починає програму економрозвитку на Донбасі

Фото: Офис президента Зеленський і Мішель разом відвідали Донбас

Нова програма включатиме розвиток надання держпослуг і фінансування пунктів в’їзду-виїзду.

  Європейський Союз починає нову програму підтримки економічного розвитку і надання держпослуг на Донбасі. Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель на прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у вівторок, 2 березня.   “ЄС надав значну підтримку Україні для пом’якшення впливу конфлікту, і цьогоріч ми починаємо нову програму для підтримки економічного розвитку і надання державних послуг в цьому регіоні. Це також включатиме фінансування пунктів в’їзду-виїзду”, – сказав Мішель.   Зеленський, своєю чергою, подякував Мішелю за підтримку у врегулюванні ситуації на Донбасі, а також висловив надію на подальшу мобілізацію тиску країн ЄС на Росію.   “Буду вдячний за подальшу мобілізацію тиску ЄС на Росію. Україна бажає миру і намагається його досягти політико-дипломатичним шляхом. І ми зможемо це зробити тільки разом, відчуваючи міжнародну підтримку і вашу підтримку, як голови Європейської ради, заради стабільності і безпеки на європейському континенті. Дякую за вашу присутність на Донбасі. Це сильний сигнал. Дякую, що ваша подорож в Україну почалася саме з Донбасу”, – заявив Зеленський.   Також президент зазначив масштабні зусилля ЄС зі сприяння в поліпшенні гуманітарної ситуації на Донбасі.   Як повідомлялося, Мішель і Зеленський вже обговорили важливість для України судової реформи. А також глава Євроради пообіцяв, що санкції проти РФ залишаться до реалізації мінських угод.      

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Партія «Голос» домоглася поновлення свого держфінансування

Партія «Голос» домоглася поновлення свого держфінансування

Партія «Голос» домоглася поновлення свого держфінансування

Київський Окружний адмінсуд відновив фінансування партії «Голос» на час розгляду їх позову до Національного агентства з питань запобігання корупції. Фракція просила визнати протиправним і скасувати наказ НАЗК про призупинення держфінансування.

Про це повідомляється в рішенні суду.

«Заява політичної партії «Голос» про забезпечення позову – задовольнити», – йдеться в повідомленні.

Державне фінансування для «Голосу» НАЗК призупинило в січні 2021 року. У відомстві виникли питання щодо оформлення угод і актів виконаних робіт у підрядників і сплати «Голосом» орендної плати за офіси трьох територіальних організацій.

Партія розцінювала це як політичний тиск і подала позов до ОАСК.

Раніше Служба безпеки України заявила про виявлення завідомо неправдивих даних при перереєстрації «Партії Шарія». За фактом порушено кримінальну справу.

З початку місяця в рейтингах партій, згідно з новим опитуванням серед українців, відбулися деякі зміни. Якби вибори до Верховної Ради проходили наприкінці лютого 2021 року, то бар’єр в 5% з високою ймовірністю подолали б чотири парламентські партії.

На початку лютого партія екс-президента Петра Порошенка «Європейська солідарність» опинилася на першому місці в партійному рейтингу, згідно з телефонним опитуванням КМІС. Українців запитували, яку партію вони підтримали б в разі виборів до Верховної Ради.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Зеленський обговорив судову реформу з Мішелем

Зеленський обговорив судову реформу з Мішелем

Фото: president.gov.ua Володимир Зеленський і Шарль Мішель заявили про важливість судової реформи в Україні

Глава Європейської Ради нагадав про важливість судової реформи і пообіцяв допомогу ЄС у цьому питанні.

  Президент Володимир Зеленський і голова Європейської Ради Шарль Мішель обмінялися думками щодо судової реформи в Україні. Про це йшлося в ході їх спільного візиту на Донбас у вівторок, 2 березня, повідомляє Офіс президента.   Зеленський повідомив, що найближчим часом підпише указ щодо реалізації трирічної Стратегії розвитку органів правосуддя і конституційного судочинства, яка була представлена ​​під час Всеукраїнського форуму Україна 30. Розвиток правосуддя.   Він також висловив подяку Шарлю Мішелю і в його особі – всьому Євросоюзу за важливу експертну допомогу для побудови в нашій державі стійкої і незалежної судової системи.   Зі свого боку, глава Європейської Ради, який вперше відвідує Україну з візитом, запевнив у підтримці Європейським Союзом суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України та проведення реформ.   “Багато треба зробити в судовій реформі, боротьбі з корупцією. Українські громадяни мають право на судову систему, яка поважає правосуддя, застосовує його і демонструє, що немає безкарності для злочинів”, – зазначив Шарль Мішель.   Він також підкреслив, що судова реформа сприятиме поліпшенню бізнес-клімату в Україні. Крім того, вона важлива в контексті зобов’язань України щодо угоди про Асоціацію з ЄС, і впливає на надання макрофінансової допомоги країні.   Нагадаємо, напередодні Зеленський назвав “хвороби” системи правосуддя, серед яких – брак суддів та проблеми з доступом до правосуддя   Як повідомлялося, Зеленський подав до Верховної Ради законопроект №5068 Про внесення змін до деяких законів України про порядок обрання (призначення) на посади, членів Вищої ради правосуддя (ВРП) і діяльність дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя”. Йдеться про створення Етичної ради для профоцінювання членів ВРП і створення Служби дисциплінарних інспекторів.      

Джерело

Continue Reading