Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Обсяг переказів в Україну зріс на чверть

Обсяг переказів в Україну зріс на чверть

Фото: Корреспондент.net Грошові перекази в Україну зросли

У квітні різко збільшилися грошові перекази в Україну із-за кордону, хоч до цього вони скорочувалися.

 

У квітні 2021 року обсяг приватних переказів в Україну з-за кордону склав 1 093 млн доларів. Це на 26,4% більше, ніж роком раніше (865 млн доларів). Про це у вівторок, 1 червня, повідомляє прес-служба Національного банку України.   Відзначається, що всього за даними НБУ за січень-квітень 2021 року в Україну надійшло 3998 млн, що на 7,0% більше, ніж роком раніше (3738 млн доларів).   НБУ враховував у своїй статистиці як офіційні, так і неофіційні канали надходження грошей в Україну. У січні-квітні 2021 року за неформальними каналами в Україну було переведено 1451 млн, що на 158 млн доларів менше, ніж за цей же період роком раніше (1609 млн доларів).   Нагадаємо, за перші два місяці 2021 року обсяг приватних переказів в Україну скоротився на 5,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.   Як повідомлялося, в минулому році обсяг переказів в Україну склав 12,1 млрд доларів, що виявилося на 200 млн доларів більше, ніж роком раніше.         Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

У МОЗ пояснили, коли людина вважається повністю імунізованою від коронавірусу

У МОЗ пояснили, коли людина вважається повністю імунізованою від коронавірусу

У МОЗ пояснили, коли людина вважається повністю імунізованою від коронавірусу

Повністю імунізованими вважаються особи, у яких минуло два тижні з дня отримання другої дози вакцини.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, коли особа вважається повністю імунізованою від COVID-19, повідомляє прес-служба МОЗ у Facebook.

«Загалом, людина вважається повністю імунізованою від COVID-19, коли минуло два тижні після отримання другої дози вакцини», – йдеться у повідомленні.

Якщо ж особа вакцинувалася лише однією дозою або з моменту другого щеплення ще не минуло двох тижнів, вона не вважаєтеся повністю імунізованою і ще не має ефективного захисту від хвороби.

У МОЗ пояснили, коли людина вважається повністю імунізованою від коронавірусу

Як відомо, 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації.

Наразі щеплення роблять вакцинами CoviShield (AstraZeneca), виробленою за ліцензією в Індії в Інституті сироватки крові (Serum Institute), CoronaVac, розробленою китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech та вакциною AstraZeneca-SKBio, що виробляється в Південній Кореї.

Читайте також:

В Україні за минулу добу, 1 червня, виявили 2205 нових випадків коронавірусу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (473), Київській (178), Харківській (139), Запорізькій (124) та Донецькій (112) областях.

Українці, які були щеплені китайської вакциною Sinovac, зможуть отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію, адже препарат визнала ВООЗ.

У Кабміні вважають вдалою практику проведення щеплень у центрах вакцинації, які відкрились у Києві, Львові та Одесі. На наступних вихідних їх обіцяють більше.

У Тернополі також відкриють тимчасовий центр вакцинації від коронавірусу. Він буде працювати у вихідні дні.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

НБУ констатує відновлення економіки України

НБУ констатує відновлення економіки України

Фото: nikotube.interpipe.biz Виробництво в Україні нарощує показники після спаду

У базових галузях української економіки зафіксовано зростання на півтора відсотка з початку року.

  В Україні Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) у квітні 2021 року зріс на 18,3% р/р. Зростання перевищило падіння у квітні минулого року, коли індекс обвалився на 14,8%. Такі дані наводяться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України за травень 2021 року.   Відзначається, що з початку року (за січень – квітень) ІВБГ збільшився на 1,5%.   “Істотною причиною був ефект бази порівняння – минулого року в цей період діяв жорсткий локдаун як в Україні, так і в більшості країн світу, що негативно позначилося на внутрішньому і зовнішньому попиті. Втім, і без урахування бази порівняння економічна активність продовжувала відновлюватися”, – йдеться в огляді НБУ.  

НБУ констатує відновлення економіки України

  У Нацбанку також зазначили, що відновлення було обумовлено менш жорсткими, ніж минулоріч, карантинними обмеженнями, їх введенням тільки в окремих областях (карантин “червоних зон”) і пристосуванням населення і бізнесу до роботи в таких умовах. Додатковим фактором була сприятлива зовнішня кон’юнктура.   Зростання роздрібної торгівлі у квітні стрімко прискорилося до 34,3% р/р, істотно збільшився пасажирооборот. Прискорилося також зростання промислового виробництва (до 13,0% р/р). Переробна промисловість зросла в результаті відновлення галузей, спрямованих як на задоволення споживчого попиту (текстиль, виробництво меблів), так і інвестиційного попиту (машинобудування), а також нарощування експорту продукції металургії та хімії. Відповідно покращилася і ситуація в галузях – ланках виробничого процесу: високий попит на вугілля і руди зумовив відновлення зростання у добувній промисловості, відзначили в НБУ.   В результаті збільшення бюджетних витрат на дорожнє господарство і попиту населення на житло відновилося зростання в будівництві (на 12,9% р/р). Пожвавлення промисловості та будівництва сприяло зростанню вантажообігу і оптової торгівлі. Зберігся спад у сільському господарстві (на 4,6% р/р), зокрема на тлі подальшого збільшення виробничих витрат у тваринництві, йдеться в огляді НБУ.   Раніше повідомлялося, що Мінекономіки погіршило прогноз з економічного зростання в 2021 році з 4,6% до 4,1%.   Тим часом прем’єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє стійке відновлення економіки. В уряді відзначають зростання українського експорту в цьому році на 20%.      

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

Рівень антисемітизму в Україні після розпаду СРСР значно знизився і на сьогодні він нижчий, ніж в низці європейських країн.

Як заявив речник столичної єврейської громади Леонід Барац, Україна – друга країна в світі, де і президентом, і прем’єр-міністром одночасно були євреї. За його словами, в Ізраїлі такий факт свого часу викликав неймовірний фурор,передає APNews.

«Звичайно, це так (немає антисемітизму – ред.). Раніше Україна мала кілька погану славу через сумних сторінок історії. Однак у порівнянні з Радянським Союзом ситуація і справді змінилася. Тоді люди змушені були приховувати це, існували певні квоти для вступу до університети … Зараз вже все нації і народності в Україні живуть комфортно. Особливо це відчулося після 2014 року, коли ряд євреїв взагалі став приписувати себе в українським націоналістам, чого раніше не можна було собі навіть уявити», – сказав Барац.

Також він підкреслив, що Україна – це країна, в якій указом президента були визнані загальнодержавними три єврейських свята. Крім того, Україна – на 4 місці в світі за кількістю сімей, які рятували євреїв.

Речник столичної єврейської громади зазначив, що хоча в Україні зрідка й трапляються окремі прояви антисемітизму, однак вони все одно «не відповідають тому, що відбувається в Європі». У цьому контексті він згадав напад на синагогу в Відні, антисемітські марші у Франції, а також нападки в Польщі.

Джерело

Continue Reading