Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Постачальник китайської вакцини визнав, що не вкладається в умови контракту

Постачальник китайської вакцини визнав, що не вкладається в умови контракту

Постачальник китайської вакцини визнав, що не вкладається в умови контракту

Український постачальник вакцини китайської компанії Sinovac компанія «Лекхім» просить дозволу перенести поставку першої партії на квітень, та змінити вимоги до препарату.

Як пише Reuters з посиланням на лист компанії «Лекхім» до українського уряду, у ньому імпортер просить дозволити перенесення поставок на квітень у зв’язку з пізнім рішенням Китаю, який схвалив вакцину, і прийняттям Верховною радою спеціального закону про реєстрацію вакцин, через що сталась затримка погодження графіка поставок між ВАТ «Лекхім» і Sinovac Biotech та перенесення термінів доставки вакцини до України.

Також «Лекхім» просить змінити спосіб визначення ефективності вакцини, яка згідно з контрактом, для поставок треба ефективність не менше 70%. Джерело видання в Міністерстві охорони здоров’я України не виключило, що можуть виникнути проблеми з дотриманням цього критерію.

Згідно з контрактом, перша поставка вакцини має відбутися не пізніше 31 березня 2021 року, а до кінця травня Україна мала отримати всі замовлені 1,9 млн доз при ефективності вакцини не менше 70%. У випадку порушення цих умов договору зі сторони «Лекхіму» державі мають повернути всі виплачені кошти.

Зазначимо, 30 грудня стало відомо про підписаня договору між Україною та китайською компанією Sinovac Biotech. Ідеться про 1 913 316 дозах вакцини, поставки якої мають початися упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини – препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Крім того, в рамках європейської ініціативи COVAX Україна також сподівається отримати дози вакцини. Їх поставки почнуться у березні.

Індонезія першою за межами Китаю дозволила екстрене використання вакцини від коронавірусу, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech.

В Бразилії китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech на пізніх стадіях випробувань показала ефективність 78%.

Раніше керівник держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов пояснив, чому Україна встигла укласти тільки один контракт на закупівлю вакцини від COVID-19. Він вважає, що в Міністерстві охорони здоров’я поспішили, не давши компанії шансу впливати на постачальників.

У держпідприємстві також зазначили, що через непогодження фінансового забезпечення з боку МОЗ із 1 січня вони не можуть приймати та розвозити ліки та медичні вироби, що закуплені за державними програмами МОЗ України. Це, зокрема, стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу.

Держпідприємство «Медзакупівлі» заявило, що може забезпечити поставку в Україну ковід-вакцини від ключових виробників. Намір глави МОЗ відсторонити його від закупівель зриває переговори з постачальниками.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

МОЗ: Є порозуміння щодо отримання 22 млн доз вакцин

МОЗ: Є порозуміння щодо отримання 22 млн доз вакцин

Фото: Facebook/ Министерство здравоохранения Украины Вакцинація повинна початися через тиждень

У другому півріччі буде простіше з поставками вакцин, каже Степанов. Переговори з виробниками тривають.

  Влада України отримала підтвердження про отримання щонайменше 22 мільйонів доз вакцин від коронавірусу. Про це в понеділок, 8 лютого, розповів глава МОЗ Максим Степанов в ефірі Україна 24.       Він нагадав, що влада має намір вакцинувати протягом року половину населення країни.   “На сьогоднішній день у нас є порозуміння як мінімум щодо 22 млн доз. Крім цього, ми чекаємо ще збільшення від COVAX на 8 млн доз. У нас є порозуміння з іншими виробниками і постачанням вакцин. Тут простіше, тому що ці поставки вже будуть на друге півріччя, так як програма вакцинації розгортається поступово”, – сказав міністр.   Він зазначив, що європейські країни поки не поспішають ділитися надлишками вакцин, хоча закупили їх з надлишком.   “Але наше МЗС ретельно працює над залученням саме цього надлишку вакцин, який є в Європі. Мова йде про те, що ми хочемо купити, віддавати нам нічого не треба. Україна – самодостатня країна. Ми розуміємо свої проблеми, але вони наші, і ми здатні для своїх громадян купити вакцини. Ми ні за ким не ходимо з простягнутою рукою, у нас виділені на це кошти”, – сказав він.   Також він нагадав, що для подолання пандемії необхідно вакцинувати 60% населення.   “Відразу виникає питання, чому саме 60% – тому що після цієї цифри починає формуватися колективний імунітет. Будь-яке наше рішення підкріплене медичними речами, тут немає нічого політичного”, – сказав він.   Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримає близько 10 млн доз вакцин від коронавірусу до літа.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Мін’юст обрав перший об’єкт для продажу на «приватизаційному» аукціоні

Мін'юст обрав перший об’єкт для продажу на «приватизаційному» аукціоні

Мін’юст обрав перший об’єкт для продажу на «приватизаційному» аукціоні

Міністерство юстиції та Фонд державного майна готують до приватизації майновий комплекс Ірпінського виправного центру (№132). Аукціон планують оголосити в середині лютого, а стартова ціна об’єкту становить 220,2 млн грн, повідомили у пресслужбі відомства.

«Об’єкт відкриває безліч можливостей як для побудови бізнес-центру, логістичного комплексу, так і для житлової забудови. Очікується, що об’єктом зацікавиться широке коло інвесторів», – зазначили в Мінюсті.

Ірпінський виправний центр в смт. Коцюбинське – це перший об’єкт, що буде виставлено на прозорий аукціон в рамках «Великої приватизації в’язниць».

Раніш ми писали про новий проєкт Міністерства юстиції – під Києвом і Львовом мають побудувати так звані «модельні в’язниці».

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Степанов: На вакцинацію виділили майже чотири млрд

Степанов: На вакцинацію виділили майже чотири млрд

Вакцинація повинна початися наступного тижня

Цього року на вакцинацію з бюджету виділили всього 3,9 мільярда гривень, хоча МОЗ просило 15 млрд.

  На 2021 рік на вакцинацію від коронавірусу в Україні виділено 3,9 мільярда гривень, повідомив глава МОЗ Максим Степанов у ході форуму Україна 30, який стартував у понеділок, 8 лютого.     Ця сума передбачає як сам процес вакцинації, так і закупівлю вакцин.   Міністр нагадав, що в рамках ініціативи COVAX Україна має отримати 8 млн доз вакцини, зокрема: 117 000 доз виробництва Pfizer і BioNTech і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca протягом першого і другого кварталів.   Також Степанов розповів, як будуть проводити вакцинацію.   “Для здійснення вакцинації медична система може забезпечити 4,25 тис. пунктів щеплень і 572 мобільних бригади, в середньому, 23 мобільні бригади на регіон. На першому і другому етапі в кожному регіоні буде достатньо сформувати по сім-вісім мобільних бригад”, – сказав він.   Зараз медпрацівники проходять навчання для проведення вакцинації.   “Ми детально прописали кожен етап, але так, щоб оперативно адаптувати його під зміни епідемічних або логістичних умов”, – сказав Степанов.     Міністр запевнив, що влада здатна забезпечити всю логістику. Для наднизьких температур залучили приватну компанію.   Степанов нагадав, що на першому етапі вакцинації, який включає близько 370 тис. осіб, вакцину отримають працівники мобільних бригад вакцинації, медичні працівники, лікарі та середній медичний персонал, що працюють у медустановах і надають допомогу хворим на COVID-19, працівники лабораторій, які проводять дослідження на COVID-19, працівники “екстренки”, включаючи водіїв, громадяни, які перебувають у спеціалізованих медзакладах, і працівники таких медзакладів (інтернати, будинки людей похилого віку та ін.), військовослужбовці.   На другому, третьому і четвертому етапі вакцину отримають люди, які входять до групи ризику за професійною ознакою, станом здоров’я або віком.   Відзначимо, за словами головного санлікаря Віктора Ляшка, на другому етапі буде вакцинований президент Володимир Зеленський, а також члени уряду. При цьому він заявив, що перший і другий етапи можуть проходити паралельно.      

Джерело

Continue Reading