Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Повірена у справах США розповіла, чого чекати Україні від Байдена

Повірена у справах США розповіла, чого чекати Україні від Байдена

Повірена у справах США розповіла, чого чекати Україні від Байдена

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін очікує зміцнення українсько-американських стосунків за президентства Джо Байдена та сподівається на продовження співпраці з розбудови демократичних інститутів в Україні. Дипломатка також назвала найуспішніші реформи, проведені Україною, та сфери, де прогрес блокується.

«Інавгурація 46-го президента Америки ознаменувала нову главу в нашій історії. Команда президента Байдена бере на себе керівництво, і я впевнена, що американсько-українські відносини будуть міцнішими, ніж будь-коли, і співпраця із побудови та захисту демократичних інститутів продовжиться», – повідомила американська дипломатка у колонці для НВ.

У США позитивно оцінюють прогрес України у деяких секторах, зокрема децентралізацію, запуск конкурентної системи держзакупівель Prozorro, реформування банківського сектору, впровадження системи антикорупційних органів, реформа поліції  та прокуратури.

 «Ми робимо це тому, що українська держава, яка служить інтересам свого народу — як це виражається в рамках демократичного процесу в Україні – сприяє стратегічним інтересам США. Сполучені Штати прагнуть, щоб Україна була демократичною, заможною, безпечною та вільною країною, яка може стати сильним партнером у євроатлантичній безпеці, трансатлантичній торгівлі, а також у технологіях та інноваціях. Україна з її досягнутою у нелегкій боротьбі військовою майстерністю, досвідом боротьби з дезінформацією, а також з її високоосвіченими підприємцями і новаторами має повністю приєднатися до євроатлантичного співтовариства та користатися усіма його можливостями»

— Крістіна Квін Тимчасова повірена у справах США в Україні

Водночас в Україні існують і проблемні сфери – це судова реформа. «Переслідуючи приватні інтереси представники впливових кіл, які мають зиск із непрозорих, корумпованих систем, використовуватимуть увесь свій вплив, щоб підірвати зусилля уряду і Верховної Ради із просування реформ», – заявила Квін.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Зеленський готовий вакцинуватися від коронавірусу

Зеленський готовий вакцинуватися від коронавірусу

Фото: Офис президента Перший форум Україна 30 присвячений проблемі коронавірусу

Президент готовий своїм прикладом довести, що вакцини від коронавірусу безпечні. Україна домовляється про препарати тільки з провідними виробниками.

Президент Володимир Зеленський готовий одним з перших зробити щеплення від коронавірусу. Своїм прикладом він має намір довести безпеку вакцин. Про це він заявив на Всеукраїнському форумі Україна 30, який стартував у понеділок, 8 лютого.

“Вирішивши питання поставок вакцини в Україну, ми зіштовхнулися з новою проблемою – це недовіра до щеплень і відмова від вакцинації значної частини населення. Це нове, але я вважаю, що дуже серйозне сучасне питання, яке всім нам слід вирішити. Я готовий особистим прикладом, як і більшість світових лідерів, показати людям, що вакцинація важлива, вона безпечна, вона потрібна”, – сказав він.

Зеленський заявив, що Україна домовлялася тільки з провідними виробниками вакцин, які затверджені світом.

“Жодного підтвердження того, що Супутник V гарантовано дає результат, немає. Я вважаю, що громадяни України – це громадяни, це люди. Це точно не кролики. На них експерементувати ми точно не маємо права”, – заявив він.

За словами Зеленського, карантинні обмеження, які діяли в січні, скоротили кількість нових випадків захворюваності за тиждень втричі.

“Ми не вводили локдаун. Обмеження, які діяли в Україні в січні, були досить ліберальними. За цей час нам вдалося істотно збільшити кількість ліжок, 70% з них вільних. Більш ніж 80% ліжок забезпечено киснем”, – сказав він.

“Нам вдалося досягти стабілізації захворюваності і втричі скоротити середньотижневу кількість випадків захворювань”, – додав президент.

Також він розповів, на чому влада зосередиться в боротьбі з коронавірусом.

“Міжнародний досвід боротьби з вірусом, вакцинація, плани уряду, інновації за часів пандемії, одужання економіки, дієві ліки проти дезінформація. Все це важливі складові нашого плану з протидії COVID-19”, – сказав Зеленський.

Також президент заявив, що влада буде скасовувати обмеження для людей, які вакцинуються, а також для тих, хто перехворів на коронавірус. При цьому він зазначив, що вакцинація буде добровільною.

Зазначимо, відкриваючи форум, Зеленський повідомив, що він триватиме протягом декількох місяців, заплановано 30 заходів.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Pfizer обіцяє прискорити поставки вакцин Україні

Pfizer обіцяє прискорити поставки вакцин Україні

Pfizer обіцяє прискорити поставки вакцин Україні

Керівник компанії Pfizer Альбер Бурла пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському якомога швидше доставити вакцини від коронавірусу в Україну.

Сторони обговорили епідситуацію в Україні та деталі контракту щодо постачання вакцини Pfizer/BioNTech у найкоротші терміни.

«Дякуємо, що зробили все можливе, щоб пришвидшити постачання вакцини Pfizer до України. Ми готові створити всі необхідні умови для використання вакцини. COVID-19 все ще залишається головним викликом для світу. Ми високо цінуємо, що фармацевтичні компанії борються за нас на передовій», – заявив глава держави.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила запуск COVID-вакцинації в Україні. Перший етап розпочнеться в середині лютого. Першими щеплення отримають ті, хто у кого вищий ризик інфікування або важкого перебігу хвороби. Він повинен охопити близько 370 тисяч українців.

Влада має намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення України протягом цього і на початку 2022 року. Зеленський підтримує введення обов’язкової вакцинації для деяких категорій осіб.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Стартував всеукраїнський форум Україна 30

Стартував всеукраїнський форум Україна 30

Фото: Скриншот из видео

Форум відкрив президент Зеленський. У найближчі місяці заплановано 30 подібних заходів.

  У Києві в понеділок, 8 лютого, стартував всеукраїнський форум Україна 30.   На його відкритті виступив президент Володимир Зеленський, який заявив, що форум буде щотижневим і протягом декількох місяців пройде 30 заходів.   “Я всіх вітаю з початком першого дня нашого першого Всеукраїнського форуму. Я не обмовився… Сьогодні проходить перший захід, яким ми починаємо серію 30 масштабних щотижневих форумів в Україні. Це старт великого суспільного діалогу за участю влади, громадськості та міжнародних партнерів, експертів і вчених”, – заявив Зеленський.   За його словами, протягом наступних місяців на форумах будуть говорити про безпеку та оборону, Крим, Донбас, комунальні тарифи і так далі.  

  Тим часом, під будівлею, де проходить форум, протестують проти закриття трьох телеканалів.      

Джерело

Continue Reading