Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Росія планує воєнне загострення на Сході, аби підвищити ставки у протистоянні з НАТО, США та ЄС

Росія планує воєнне загострення на Сході, аби підвищити ставки у протистоянні з НАТО, США та ЄС

Росія планує воєнне загострення на Сході, аби підвищити ставки у протистоянні з НАТО, США та ЄС

Політико-дипломатичне загострення між США, країнами ЄС і НАТО, а також Російською Федерацією, може спровокувати збройні сутички між конфронтуючими сторонами в різних країнах світу, зокрема, у Прибалтиці. На території України війна між Заходом і Росією малоймовірна – агресор буде «підвищувати ставки» руками терористів «Л/ДНР». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог Ігор Рейтерович.

Експерт вважає нинішню активізацію протистояння між країнами Заходу і Росією «абсолютно логічним розвитком подій» і пов’язує його з низкою факторів.

По-перше, аналітик вважає загострення продовженням заяв Джо Байдена, які він робив у статусі кандидата на посаду президента США. За словами експерта, тоді кандидат від демократів говорив про те, що за часів Дональда Трампа, попри нові санкції та відповідні заяви Білого дому, Кремль почував себе достатньо вільним у своїх діях і реалізовував політику лобіювання інтересів у світі, часто з використанням незаконних методів.

Другою причиною загострення, політолог назвав публікацію звіту 18 американських спецслужб, які підтвердили спроби Росії вплинути на вибори у США. І третім фактором протистояння аналітик вважає заяву представників Великої Британії про те, що Кремль сьогодні є головним ворогом країни в економічному і політичному аспектах. В цьому контексті Ігор Рейтерович звернув увагу на той факт, що після завершення Brexit (виходу Великої Британії з ЄС – ред.), співпраця між Лондоном і Вашингтоном стрімко поглиблюється.

Експерт зазначив, що нинішнє протистояння «поки що відбувається на рівні заяв». І додав, що хоча США і запровадили нові санкції проти Росії, але зараз вони не настільки масштабні, на які б могла сподіватися Україна.

Ігор Рейтерович не вважає протистояння початком «холодної війни», але переконаний, що Кремль буде реагувати на політичний і дипломатичний тиск Білого дому та країн Заходу.

Росія планує воєнне загострення на Сході, аби підвищити ставки у протистоянні з НАТО, США та ЄС

Ігор Рейтерович політолог

«Росія буде реагувати в інформаційному плані – звинувачувати в усьому представників США і Великої Британії, і намагатися «вбити клин» між США і Європейським союзом. Москва уже робить закиди, що США не дозволяють європейцям реалізовувати економічні проекти, бо захищають свої національні інтереси, а європейці також мають право захищають свої інтереси, співпрацюючи з РФ. І безумовно, рано чи пізно на вістрі цього протистояння опиниться Україна. Наразі США активно не втручаються в ситуацію у нашій країні, оскільки, по-перше, американці займаються внутрішніми питаннями, а по-друге, адміністрація Байдена ще не розробила політику ставлення до адміністрації Зеленського і не визначилася, якою повинна бути реакція і роль Вашингтона у вирішенні воєнного конфлікту на Сході України. Але рано чи пізно США звернуть увагу на ці аспекти й ухвалять відповідні рішення. І тоді Росія почне «піднімати ставки» – починаючи із загострення на фронті, і закінчуючи повним ігноруванням будь-яких актуальних мирних спроб з боку Офісу президента Зеленського. На жаль, у підвищенні цих ставок і загостренні ситуації, Україна буде грати далеко не останню роль»

Політолог не прогнозує трансформації політичного протистояння між США, НАТО і Росією у відкриту воєнну фазу. Водночас, він не виключає, що такі збройні сутички між сторонами можуть трапитися в інших країнах світу.

«Сутички росіян з європейцями й американцями ймовірні в деяких країнах Африки. В Латинській Америці ситуація пішла на спад – конфлікт у Венесуелі навряд чи зараз переросте у гарячу фазу. США більше зосереджені на вирішенні своїх проблем і на поверненні глобального впливу – на ситуації в Європі, протистоянні з Китаєм і Російською Федерацією. Наразі я не бачу передумов для прямого бойового зіткнення збройних сил країн НАТО і РФ. Однак в будь-який момент ситуація може змінитися, адже декілька країн Альянсу мають спільний кордон з Росією. І що характерно, Кремль, хай і неофіційно, але неформально має територіальні претензії до цих країн. Передусім до Литви, Латвії й Естонії. Вони у зоні ризику. Казус Нарви, про який багато говорили за часів Дональда Трампа, ніхто не знімає з порядку денного. Тож Росія може в будь-який момент піти на подібне загострення, якщо проти неї будуть запроваджені дуже серйозні санкції, що нашкодять її економічній стабільності»

— Ігор Рейтерович, політолог

Ігор Рейтерович також не вважає, що Росія і країни НАТО здатні влаштувати війну на території України, адже наша країна не є членом Альянсу. Тож «як би це не трактував Кремль, будь-які потенційні збройні сутички будуть відбуватися між Збройними силами РФ та України».

Політолог зазначив, що не слід повністю виключати широкомасштабного вторгнення Росії на територію України. Водночас, він вважає це малоймовірним з двох головних причин.

«По-перше, це боєздатність української армії. Росіяни чудово усвідомлюють, що вони не зможуть так легко вторгнутися й окупувати нові території, як це було у 2014 і навіть частково у 2015 роках. Це буде вже зовсім інша історія. І по-друге, наразі немає жодної чіткої мети, яку б Кремль міг переслідувати таким збройним вторгненням. Наприклад, проблему постачання води до Криму Москва буде намагатися розкрутити в інформаційно-правовому полі – створити образ зовнішнього ворога. Для росіян це абсолютно нормальна історія і вони будуть максимально її розкручувати. Однак всі чудово розуміють, що це не матиме жодних практичних результатів»

— Ігор Рейтерович, політолог

Більш імовірним сценарієм Ігор Рейтерович назвав посилення Росією своїми найманцями і «проксі-військовими» «збройних сил» терористичних «ДНР» і «ЛНР», збільшення кількості обстрілів і організацію збройних провокацій. Аналітик нагадав, що за останні кілька тижнів з’явилося дуже багато підтверджень стягування росіянами військ в ОРДЛО. На його думку, все це може закінчиться спробою наступу, аби звинуватити Україну в зриві перемир’я і таким чином «підняти ставки» у протистоянні з ЄС, США і НАТО.

Експерт переконаний, що по-суті цю кампанію будуть виконувати росіяни, але формально – представники терористичних квазіутворень. Тож, підсумував аналітик, Києву слід підготуватися до вірогідних наступальних операцій агресора та будь-якого схожого розвитку подій.

Нагадаємо, 10 березня Рада національної розвідки (National Intelligence Council) США опублікувала доповідь, в якій зазначається, що влада Росії за дорученням Владіміра Путіна організувала кампанію з дискредитації Джо Байдена під час виборчої кампанії 2020 року.

17 березня президент США Джозеф Байден в інтерв’ю телеканалу ABC заявив, що вважає президента РФ убивцею. Байден заявив, що Путін «заплатить ціну» за втручання в американські вибори 2020 року і додав: «Ви скоро побачите, як це станеться».

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація Байдена буде прямолінійно діяти у відносинах з Росією і застосовувати «зовсім інший підхід», ніж у часи попереднього президента Дональда Трампа. Вона також запевнила, що РФ не уникне відповідальності за свої вчинки.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що на США і Росію чекають «важкі дні» через різні позиції. Однак він переконаний, що з Кремлем можна працювати з «ключових» питань.

Тим часом посол Росії у Великій Британії Андрєй Келін заявив, що відносини між країнами у політичній сфері «майже мертві». А міністр закордонних справ РФ Сергєй Лавров зазначив, що довіра між Росією та Великою Британією втрачена через дії Лондона, а «градус відносин – на точці замерзання».

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Нардеп Сюмар нецензурно вилаялася з трибуни Ради

Нардеп Сюмар нецензурно вилаялася з трибуни Ради

Фото: Facebook/Вікторія Сюмар Вікторія Сюмар не змогла стримати емоції

Нардеп від ЄС вилаялася з трибуни парламенту після відео про погроми біля Офісу президента, що сталися 20 березня.

  Народний депутат України від Європейської Солідарності Вікторія Сюмар під час свого виступу на позачерговому засіданні Верховної Ради у вівторок, 30 березня, двічі сказала нецензурне слово.   Емоційно Сюмар почала виражатися після відеокадрів Нацполіції про погроми біля Офісу президента 20 березня.   При цьому нардеп зауваження спікера парламенту проігнорувала.   “Те, що повинно було бути трешем, таки сталося, дорогі колеги. Подивилася ваше кіно від Нацполіції – ну просто страшно, спати не буду сьогодні. І почула там найстрашніше – Путін ху*ло…”, – сказала Сюмар.   Після цього голова Верховної Ради Дмитро Разумков попросив колегу “добирати слова”. Однак на його слова Сюмар не відреагувала.   “Колеги, бачите, заперечення викликає Путін ху*ло, а я це можу повторити насправді і кіно Нацпол вам це сказав…”, – додала Сюмар.   Обережно! Нецензурна лексика!     Раніше радник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович на прохання написати пост у Facebook щодо засідань ТКГ українською мовою послав користувача “на х…й”.      

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

СБУ заблокувала мережу ботоферм, що поширювали фейки про COVID-вакцинацію

СБУ заблокувала мережу ботоферм, що поширювали фейки про COVID-вакцинацію

СБУ заблокувала мережу ботоферм, що поширювали фейки про COVID-вакцинацію

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували мережу ботоферм, що поширювали фейки про вакцинацію від COVID-19. За даними відомства, фінансування мережі здійснювалося з РФ.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Зловмисники забезпечували поширення постів для дискредитації вакцинації і в підтримку терористичних організацій «Л/ДНР». Встановлено, що їх фінансували з території РФ через електронні гаманці санкційних платіжних систем», – йдеться в повідомленні.

Організатори схеми використовували сім-карти українських операторів мобільного зв’язку. Ними виявилися четверо жителів Хмельницького.

«Вони розмістили обладнання в орендованому приміщенні торгового центру і за місцем проживання. Спеціалізовані апаратно-програмні комплекси зловмисники використовували для створення і просування фейкових акаунтів в соціальних мережах для поширення неправдивої інформації серед населення», – уточнили у відомстві.

Кримінальне провадження відкрили за статтею «несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку)», триває досудове слідство.

Раніше СБУ викрила керівників структурних підрозділів Ужгородської дирекції залізничних перевезень, які брали повз каси гроші від російських перевізників.

Служба безпеки України викрила і заблокувала діяльність масштабної ботоферми, контрольованої кураторами з РФ. Учасники злочинного угруповання поширювали в Мережі політичні фейки.

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) викрили діяльність ботоферми, яка поширювала фейковий інформацію про Україну. Її діяльність фінансувалася з території Росії.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

У Раді сталася бійка за участю Порошенка

У Раді сталася бійка за участю Порошенка

Фото: скриншот У Раді сталася штовханина

П’ятому президенту України довелося силою прокладати собі шлях до трибуни парламенту крізь натовп “слуг народу”.

  У Верховній Раді у вівторок, 30 березня, сталася бійка між народними депутатами, в якій брав участь п’ятий президент України Петро Порошенко.   Інцидент стався під час виступу нардепа від Європейської солідарності Ірини Геращенко. В цей час Порошенко йшов проходом до трибуни, але на шляху зустрів “слуг народу”. Між ними і виникла штовханина.   Через що сталася бійка – точно невідомо, чутно лише, як спікер Дмитро Разумков звернувся до Порошенка з фразою: “Петре Олексійовичу, я розберуся”. Після цього скандал став стихати.   Своєю чергою, Ірина Геращенко заявила з трибуни, що нардеп від фракції Слуга народу перебуває в парламенті в стані алкогольного сп’яніння.   “У першому ряду сидить нетверезий чоловік, народний депутат України. Вимагаємо за підсумками пленарного засідання наступне: перше – Нацполіції (зараз зняли депутатську недоторканність) провести алкогольний тест народного депутата на прізвище “Ш”…”, – сказала Геращенко.   А другим пунктом вимог у Геращенко стало вивчення реальної вартості очищення дверей і фасаду ОП від написів протестувальників.  

Пізніше нардеп Сергій Швець від Слуги народу прокоментував журналістам звинувачення Ірини Геращенко, заявивши, що це політична провокація, а алкоголь він не вживав.     Нагадаємо, на початку лютого в Раді також сталася бійка. Її викликала пропозиція нардепа не пускати до парламенту співробітників закритих телеканалів.   А в кінці минулого року два скандальних нардепи влаштували штовханину перед телекамерами біля входу в парламент.      

Джерело

Continue Reading