Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Секретність нового мирного плану щодо Донбасу підвищує ризик «підкилимних домовленостей»

Секретність нового мирного плану щодо Донбасу підвищує ризик «підкилимних домовленостей»

Секретність нового мирного плану щодо Донбасу підвищує ризик «підкилимних домовленостей»

Небажання представників Тристоронньої контактної групи (ТКГ) розголошувати зміст нового плану з врегулювання ситуації на Донбасі, може свідчити про існування «підкилимних домовленостей» України, Франції та Німеччини з Росією і терористичними квазіреспубліками. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів співголова Громадської ініціативи «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

За словами експерта, 10 березня глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що в рамках «нормандського формату» Україна, Німеччина та Франція розробили план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та очікують відповіді на нього з боку російської сторони. При цьому Єрмак зазначив, що цей план є ініціативою Німеччини і Франції та погоджений з Україною – тобто, українська сторона також вносила у документ свої правки.

Водночас, зазначив Дмитро Снєгирьов, російська сторона повідомила, що не знайома з планом, вперше чує про його існування і дізналася про нього зі ЗМІ. Після цього, за словами експерта, «масла у вогонь підлив» радник Єрмака, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович, «зробивши вкрай недалекоглядну заяву».

Секретність нового мирного плану щодо Донбасу підвищує ризик «підкилимних домовленостей»

Дмитро Снєгирьов політичний експерт

«По-перше, Арестович заявив, що план мирного врегулювання секретний, що ані він, ані будь-хто інший його не бачив. Цією заявою він грає на підвищення своєї суб’єктності – начебто він є провідною фігурою в контексті обговорення планів. Крім того, спікер зазначив, що план буде оприлюднений наприкінці березня, тобто фактично заперечив слова Андрія Єрмака. І тут виникає питання: якщо Арестович позиціонує себе речником і радником, то чому його оцінки таких важливих для України зовнішньополітичних документів, як договір з врегулювання ситуації на Сході, є фактично контраверсійними заявами, що дозволяють Росії нівелювати меседжі глави Офісу президента? І по-друге, Арестович заявив, що запропонований західними партнерами план нічим не відрізняється від українського. Він лише уточнює, що план складений Німеччиною і Францією, а Україна внесла в документ певні корективи. Тобто, нам повідомляють, що за нашою спиною нашими західними «миролюбивими» партнерами укладено план щодо врегулювання ситуації на Сході. А Україні дозволили лише узгодити деякі його пункти»

Крім того, експерт звернув увагу на заяву представника ОРДО в ТКГ Сергія Гармаша про те, що між планом Франції та Німеччини і планом України існують деякі розбіжності. Аналітик вважає таку заяву контраверсійною і шкідливою. За його словами, по-перше, ніхто не уповноважував Гармаша робити будь-які заяви, і по-друге, представник ТКГ фактично заперечує спільний або узгоджений характер запропонованого документу. Експерт переконаний, що таким чином фактично ставиться під сумнів договороспроможність України та української делегації в ТКГ. Адже Гармаш робить наголос на тому, що з планом ніхто не ознайомлений, тобто «його ніхто не бачив і навряд чи колись побачить».

Дмитро Снєгирьов зазначив, що усі ці розбіжності в оцінках нової мирної ініціативи формують широкі можливості для дипломатичних маневрів не для української, а передусім, російської делегації. Це дозволяє агресору звинувачувати українську сторону в порушенні Мінських домовленостей та відсутності чіткого й узгодженого плану дій.

«Ще один важливий нюанс полягає в тому, що Олексій Арестович говорить про прив’язку Плану дій до конкретних дат. Тобто, це збігається з планом врегулювання, запропонованим раніше Леонідом Кравчуком. Однак план Кравчука містить нереальні до виконання дати, зокрема – проведення виборів в ОРДЛО, демілітаризація і передача контролю над проблемною ділянкою україно-російського кордону вже у двадцятих числах березня 2021 року. При цьому Арестович зазначив, що наші західні партнери у документі не перетнули жодних «червоних ліній». Хотілося б почути аналогічну заяву з вуст представників Франції та Німеччини. Особливо в світлі того, що деталей плану ніхто не обговорює і взагалі не оприлюднює, посилаючись на його конфіденційний і секретний характер»

— Дмитро Снєгирьов, політичний експерт

За словами експерта, Олексій Арестович пояснив секретність змісту плану мирного врегулювання тим, що сторони начебто ще у 2014 році домовилися попереджувати витік інформації, аби уникати інформаційного, медійного і політичного тиску. Водночас, переконаний аналітик, така практика створює багато можливостей для вільного трактування документів і підвищує ризик т.зв. «підкилимних домовленостей» як з Російською Федерацією, так і з квазіреспубліками.

«Заява Арестовича про секретність плану досить контраверсійна та підтверджує існування подібних таємних домовленостей, які не розголошуються упродовж всіх семи років війни. У жовтні 2014 року ГІ «Права справа» повідомила, що за інформацією безпосередньо з місця події на тимчасово окупованій території, згідно з «Першою Мінською угодою» Україна зобов’язалася віддати самопроголошеним «республікам» Щастя, Станицю Луганську, Донецький аеропорт і Дебальцеве. Подальший хід подій підтвердив цей відверто злочинний сценарій підкилимних домовленостей: ДАП і Дебальцеве були здані агресору, а також були створені умови для захоплення Щастя і Станиці Луганської. Нагадаю, що командир батальйону «Айдар» Сергій Мельничук заявляв, що йому неодноразово пропонували грошову винагороду за здачу Щастя. Крім того, я особисто був свідком неконтрольованого відходу Збройних сил України із займаних позицій біля Станиці Луганської. Ці факти підтверджують існування домовленостей про здачу окупантам цих двох та інших стратегічних пунктів оборони»

— Дмитро Снєгирьов, політичний експерт

З огляду на сумний досвід, Дмитро Снєгирьов припускає, що такими заявами Олексій Арестович «закладає міну уповільненої дії для вільного трактування меседжів щодо певних домовленостей, зокрема – компромісів довкола нової мирної угоди».

«Справа в тому, що коли обговорюється можливість компромісів, завжди є дві сторони – агресор і жертва. В даному випадку, агресор – це Російська Федерація, а жертва – Україна. Однак компроміси на переговорах можуть бути виключно з боку жертви. І тут виникає питання вже до Франції та Німеччини, як високих сторін переговорів: про які саме компроміси йдеться за рахунок інтересів України? Якщо це сумнозвісна «формула Штайнмаєра» і проведення виборів на тимчасово окупованих територіях, то це питання фактичного існування незалежної України. На тлі подібних загрозливих сценаріїв уже не можна гратися в толерантність і в дипломатичні переговори»

— Дмитро Снєгирьов, політичний експерт

Експерт також переконаний, що реанімувати «Мінськ-2» та імплементацію його політичної частини неможливо. На його думку, українська сторона намагається «запрягти в один віз» дві несумісні тези: «Мінськ-2 мертвий» і «Ми не можемо вийти з Мінська-2». Аналітик зазначив, що якщо цей переговорний процес «мертвий», то будь-які спроби його реанімації, не мають жодного політичного підґрунтя.

Водночас, суперечливі заяви Олексія Арестовича і Сергія Гармаша, на думку Дмитра Снєгирьова, торпедують можливість «підкилимних договорів» і ставлять під сумнів суб’єктність української делегації в ТКГ.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що новий план по Донбасу, про який говорить глава ОП Андрій Єрмак, є спільним баченням України, Німеччини та Франції щодо врегулювання ситуації. Він зазначив, що робота над ним почалася ще у 2016 році після нормандського саміту за участі тодішнього президента Петра Порошенка. Водночас, Резніков відмовився розкрити подробиці нової ініціативи.

Тим часом представник Росії у ТКГ Алексєй Дмитрієвський заявив, що Росія підтримує план дій врегулювання конфлікту, який запропонували терористи «Л/ДНР». В українській делегації зазначили, що таким чином росіяни визнали себе стороною конфлікту.

Раніше Дмитро Снєгирьов зазначив, що чинне політичне керівництво України не має плану завершення війни та концепції звільнення тимчасово окупованих територій Донбасу. На його думку, офіційний Київ залишається в переговорному процесі заради самого переговорного процесу і така ситуація триватиме у наступні кілька років.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

В Україні понад 10 тисяч COVID-вакцинацій за день

В Україні понад 10 тисяч COVID-вакцинацій за день

Фото: facebook.com/maksym.stepanov.official В Україні за день від коронавірусу вакцинували більш як 10 тисяч осіб

Найбільше людей вакцинували в Києві та Львівській області. При цьому дві дози вакцини з початку кампанії щеплення отримали лише п’ятеро українців.

В Україні за день зробили 10135 щеплень проти COVID-19. Про це повідомляє глава МОЗ Максим Степанов у вівторок, 13 квітня.

Усього в Україні 388 401 особа щеплена від початку кампанії вакцинації, з них отримали одну дозу – 388 399 осіб, а обидві дози – п’ять осіб.

Вакцинація проводилася 84 мобільними бригадами з імунізації і 543 пунктами щеплення. У лист очікування вакцинації від COVID-19 записалися 446 213 осіб.

Статистика вакцинації у регіонах:

 •     Київ – 1500 щеплень;
 •     Вінницька область – 70 щеплень;
 •     Волинська область – 170 щеплень;
 •     Дніпропетровська область – 850 щеплень;
 •     Донецька область – 480 щеплень;
 •     Житомирська область – 510 щеплень;
 •     Закарпатська – 190 щеплень;
 •     Запорізька область – 520 щеплень;
 •     Івано-Франківська область – 435 щеплень;
 •     Київська область – 290 щеплень;
 •     Кіровоградська область – 210 щеплень;
 •     Луганська область – 260 щеплень;
 •     Львівська область – 1510 щеплень;
 •     Миколаївська область – 350 щеплень;
 •     Одеська область – 430 щеплень;
 •     Полтавська область – 320 щеплень;
 •     Рівненська область – 440 щеплень;
 •     Сумська область – 250 щеплень;
 •     Тернопільська область – 360 щеплень;
 •     Харківська область – 200 щеплень;
 •     Херсонська область – 210 щеплень;
 •     Хмельницька область – 220 щеплень;
 •     Черкаська область – 0 щеплень;
 •     Чернівецька область – 260 щеплень;
 •     Чернігівська область – 100 щеплень.

Нагадаємо, що в Україні майже 11,7 тисяч нових випадків COVID-19. Серед захворілих – понад півтисячі дітей і майже 370 медпрацівників. При цьому госпіталізовані з коронавірусом понад 2,3 тисяч українців.

В Європі мільйон людей померли від COVID-19

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

США і НАТО не будуть вводити війська в Україну для протистояння РФ, а дадуть сучасну зброю

США і НАТО не будуть вводити війська в Україну для протистояння РФ, а дадуть сучасну зброю

США і НАТО не будуть вводити війська в Україну для протистояння РФ, а дадуть сучасну зброю

У випадку широкомасштабного вторгнення РФ, західні партнери можуть надати Україні допомогу новітніми видами озброєнь, але нашим військовим потрібно багато часу аби навчитися ними користуватися. Офіційний Київ має активно працювати в цьому напрямку і домагатися як здобуття Україною ПДЧ у НАТО, так і статусу Основного союзника поза Альянсом. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Експерт переконаний, що країни Заходу можуть надати Україні допомогу або у вигляді нових надпотужних санкцій проти Росії, або надавши сучасні види озброєнь. Водночас, зазначив аналітик, надання зброї має свої особливості й специфіку.

США і НАТО не будуть вводити війська в Україну для протистояння РФ, а дадуть сучасну зброю

Олександр Леонов політолог

«Ми пам’ятаємо, як Україна отримала американські ПТРК «Джавелін» за часів президента Петра Порошенка. Тоді приїжджали американські інструктори і навчали наших військових ними користуватися. Це був досить тривалий процес. Тобто, завезти партію зброї іноземного виробництва мало – слід ще навчити військових нею користуватися. І це навчання триває не тиждень і не два, а як мінімум кілька місяців. Тут одними заявами не обійтися, це має бути дуже планомірна робота»

Політолог назвав «дуже приємною для українців» заяву глави Офісу президента Андрія Єрмака про розміщення в Україні американських зенітно-ракетних комплексів Patriot. Водночас, Олександр Леонов наголосив, що у воєнній дипломатії такі прохання до союзників слід робити таємно, а публічно заявляти про них лише на фінальній стадії переговорів. З огляду на це, озвучені нещодавно меседжі Єрмака він назвав шкідливими для України.

Експерт не виключає розміщення деяких видів іноземних озброєнь на території України, але зазначив, що це дуже ретельна робота і «на превеликий жаль, справа років», тож «українській владі потрібна витримка і більше розмов про предметні речі».

«Слід чітко усвідомлювати, що ми можемо отримати вже сьогодні, над чим маємо працювати, аби отримати це завтра, і мати більш далекі горизонти планування, зрозуміти, куди нам далі рухатись. Так, Україні сьогодні слід домагатися не лише надання Плану дій щодо членства в Альянсі, але й здобуття статусу основного союзника поза НАТО. Київ має чітко розуміти як можливості своєї дипломатії, так і можливості й бажання західних партнерів. Зокрема, слід змінювати їхнє ставлення до певних речей. Згадаємо 2014 рік – тоді ситуація була такою ж складною, як і сьогодні. Кремль незаконно анексував Крим, розпочав воєнну агресію й окупував частину Донбасу. А реакція Заходу була млявою. Нинішня реакція США і країн НАТО свідчить про те, що попередні роки зусиль Києва не були марними. Наші партнери нарешті усвідомлюють, що Росія – це агресивний ворог. І нашим дипломатам слід далі працювати у цьому ж напрямку»

— Олександр Леонов, політолог

Політолог вважає маловірогідним введення США і НАТО військ на територію України та війну з армією РФ на її території з двох причин. По-перше, це підвищує ризик ядерної війни і Кремль постійно на цьому наголошує, а по-друге, «це було б можливо, якби Україна була членом Альянсу». Олександр Леонов нагадав, що в Європі є держави, які хотіли б замиритися з Росією навіть за рахунок України, але «на щастя, вони не формують основну лінію європейської політики».

«Я не вірю в безпосередню участь країн Заходу в бойових діях на території України. Але надання країні сучасних видів озброєнь може зупинити агресора, адже технологічна перевага Заходу над Росією беззаперечна. І тут важливо, щоб Україна вела переговори про отримання цих видів озброєнь у випадку широкомасштабного наступу Росії, а українські військові навчилися і були готові її застосувати. Це не та опція, яка може бути задіяна миттєво, але вона не потребує затяжних колективних рішень Європейського союзу чи НАТО. Тобто, зброю можуть надавати окремі країни, як це зробили США з «Джавелінами», а також деякі інші наші союзники по Альянсу та ЄС. Я вважаю це більш реальною перспективою допомоги в протистоянні агресору»

— Олександр Леонов, політолог

Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що Росія готується до військових навчань у Брянській, Воронезькій, Ростовській областях і тимчасово окупованому Криму та стягує війська до кордону України. ГУР Міноборони повідомило, що Росія завершує підготовку провокації українських військових на Донбасі і може розпочати наступ вглиб території України.

Розвідка США зафіксувала найбільшу з 2014 року кількість російських військ біля кордонів України. Військовослужбовці США нарахували не менше чотирьох тисяч російських військових у супроводі техніки, спішно підтягнутих до українських кордонів на додаток до вже існуючих сил. Через це Пентагон підвищив боєготовність Європейського командування армії США до максимально можливого рівня.

Крім того, у тимчасово окупований Крим з Підмосков’я таємно перекинули гвардійську бригаду управління Повітряно-десантних військ ЗС РФ.

Росія відмовилася пояснити причини нарощування військ за офіційним запитом українського МЗС на основі Віденського документу ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Офіційний Київ розцінює це як підтвердження намірів агресора продовжувати військовий тиск і силові погрози проти України.

Концентрація військ агресора біля кордонів з Україною викликала гострий політичний і дипломатичний резонанс на Заході. Низка країн-членів НАТО провели переговори щодо ескалації ситуації на Донбасі і запевнили Україну в підтримці її військового потенціалу.

Генерал-лейтенант ЗСУ Михайло Забродський зазначив, що якщо Росія почне масштабну збройну агресію, Україні слід розраховувати лише на свою армію. За його словами, західні партнери і НАТО навряд введуть в Україну війська, але зможуть допомогти розвідувальною інформацією, поставками зброї, а також контролем повітряного і морського простору.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Зеленський пояснив, навіщо Росії армія на кордоні

Зеленський пояснив, навіщо Росії армія на кордоні

Фото: president.gov.ua Президент України Володимир Зеленський

Українська розвідка вважає, що російські війська можуть спробувати просунутися вглиб території України.

 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що збільшення російських військ на українському кордоні є спробою РФ залякати Захід. На його думку, Росія не планує повномасштабного вторгнення в Україну. Про це в понеділок, 12 квітня, президент сказав  у інтерв’ю TIME.   За словами Зеленського, якби Росія дійсно мала намір нападати, її війська “могли б постаратися трохи більше”, як це було під час вторгнення в Україну в 2014 році, щоб зберегти певний елемент несподіванки”.   “Росіяни вчинили навпаки. Вони розповсюдили кадри свого військового накопичення в соціальних мережах. Вони відправили військові кораблі, щоб загрожувати Україні з моря, і зібрали на кордоні десятки тисяч військовослужбовців – більше ніж після анексії Криму Росією сім років тому”, – сказав Зеленський.   Він додав, що Росія попередила США, що підтримка України може перейти в більш широку війну.   “Ми не стверджуємо, що буде справжня ескалація. Можливо, це просто ні в чиїх інтересах”, – додав президент України.   Нагадаємо, заступник керівника Офісу президента Роман Машовець заявив, що в результаті постійного нарощування чисельність військових РФ на кордоні з Україною за кілька днів має подвоїтися.       Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet   ПРОТЕСТИ І ВІЙНА НА ПІВДЕННОМУ СХОДІ СюжетЗниклі безвісти під час війни на Донбасі. Хто і як їх розшукує? СюжетІталійський суд над сержантом Марківим: деталі безпрецедентної справи СюжетКого Київ передав на Донбас в обмін на українських полонених Україна – серед лідерів у світі за кількістю жертв мін Варшава заявила про підтримку політики Зеленського щодо Донбасу

Джерело

Continue Reading