Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Sinovac почала реєстрацію вакцини в Україні

Sinovac почала реєстрацію вакцини в Україні

Sinovac подала документи на реєстрацію COVID-вакцини в Україні

Раніше екстрене застосування вакцини Sinovac дозволили в Туреччині, Бразилії, Китаї та Індонезії, кажуть у МОЗ.

  Компанія Sinovac подала в МОЗ України документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу. Про це повідомляє прес-служба МОЗ у середу, 10 лютого.   “Компанія Sinovac подала заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування”, – сказано в повідомленні.   Дозвіл на екстрене застосування вакцини Sinovac вже надали компетентні органи Туреччини, Бразилії, Китаю та Індонезії, кажуть у МОЗ.   Раніше Україна і Sinovac домовилися про постачання 1 млн 913 доз COVID-вакцини. Поставки почнуться після її реєстрації в Україні.   Нагадаємо, що в Україні створять карту попиту на COVID-вакцину. Подати заявку на щеплення можна через портал Дія. Реєстр вакцинації від коронавірусу створюють на базі E-Health.   Також у МОЗ заявили, що на цей момент є порозуміння щодо отримання 22 млн доз вакцин. Процес імунізації має розпочатися наступного тижня.  

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Група депутатів виступила проти штрафів за порушення закону про державну мову

Група депутатів виступила проти штрафів за порушення закону про державну мову

Група депутатів виступила проти штрафів за порушення закону про державну мову

Група народних депутатів пропонує скасувати штрафи для суб’єктів господарювання за порушення закону про застосування державної мови в сфері обслуговування. Законопроект про внесення змін до ст.57 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» був зареєстрований у Верховній Раді.

У пояснювальній записці повідомляється, що накладення штрафів на суб’єкти господарювання за подібні правопорушення не є світовою практикою, пише «Інтерфакс-Україна».

Венеціанська комісія в 2011 та 2017 роках підкреслювала, що «використання і захист мов було і залишається в Україні складною і дуже делікатною проблемою», і що «баланс між регіональною мовою та/або мовою національної меншини і захистом української мови як державної, включаючи специфічну ситуацію з російською мовою, продовжує залишатися серйозним викликом для влади України», повідомляється в документі.

Накладення штрафів на суб’єкти господарювання в сфері обслуговування населення є прикладом надмірного втручання держави в їх діяльність, а також створює додаткові перешкоди для розвитку господарської діяльності в Україні, додали автори проекту.

Раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив, що в цьому році почнуть працювати близько десяти регіональних представників його секретаріату. Для порівняння – зараз таких представників тільки троє.

За тиждень дії норми закону про мову обслуговування до омбудсмена надійшло близько 200 звернень про порушення. Найбільше таких заявок з Києва та області.

На Закарпатті були визнані недійсними всі рішення органів місцевого самоврядування про функціонування регіональних мов. Статус української мови як єдиної державної передбачає його використання на всій території України.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Руслан Ан-124 злетів із засніженого аеродрому

Руслан Ан-124 злетів із засніженого аеродрому

Фото: кадр из видео Ан-124 Руслан злітає із засніженого аеродрому

Державне підприємство Антонов показало зліт із засніженої смуги аеродрому найбільшого українського транспортного літака.

  Держпідприємство Антонов опублікувало відео зльоту Ан-124-100-150 Руслан з аеродрому в Гостомелі Київської області. Відео розміщено на сторінці підприємства в Facebook.   “Виліт літака Ан-124-100-150 Antonov Airlines із засніженого аеродрому Київ-Антонов-2”, – йдеться в підписі до ролика.   На кадрах ролика видно, як літак відривається від засніженої смуги, залишаючи позаду себе хмару снігу.  

    Раніше повідомлялося, що російська авіакомпанія Волга-Дніпро призупинила експлуатацію всього флоту літаків Ан-124 Руслан після аварії в Новосибірську.   Також повідомлялося, що літак Ан-124 Руслан доставив із французької Тулузи на аеродром NASA в США супутник для компанії Ілона Маска SpaceX.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Українці висловилися щодо заборони телеканалів з орбіти Медведчука – результати соцопитування

Українці висловилися щодо заборони телеканалів з орбіти Медведчука – результати соцопитування

Українці висловилися щодо заборони телеканалів з орбіти Медведчука – результати соцопитування

Більше третини – 43% – опитаних українців підтримують рішення про заборону трансляції телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

«Враховуючи чутливість питань, пов’язаних із різними «заборонами», КМІС було сформульовано два варіанти запитання. Для коректності була застосована процедура «split-sample», відповідно до якої половині випадково відібраних респондентів вибірки ставилося одне формулювання запитання, другій половині – друге формулювання», – пояснили соціологи.

Зазначається, що експеримент із різницею у формулюваннях запитань показав, що тих, хто підтримує рішення Ради національної безпеки і оборони України (це більшою мірою населення заходу і центру) і тих, хто не підтримує (здебільшого населення півдня і сходу), приблизно порівну.

Так, учасників опитування просили обрати одну з двох інтерпретацій, з якою він більше згодний: «заборона телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne в Україні є необхідним кроком для захисту держави» чи «заборона цих телеканалів є помилкою і призводить лише до обмеження прав громадян».

«Загалом, 34,6% респондентів при такому формулюванні вважають заборону необхідним кроком, у той час як 40,8%, навпаки, вважають цей крок помилковим. Якщо на заході і в центрі відносно переважає підтримка, то на півдні, сході і Донбасі більше тих, хто вважає такий крок помилкою», – йдеться у результатах опитування.

Водночас, найбільше підтримують заборону телеканалів виборці «Європейської солідарності» та «Сили і честі». Серед виборців «Слуги народу» 47,3% підтримують такий крок, а 32,6% вважають помилкою. Серед виборців «Батьківщини» 38,8% підтримують, а 32,8% вважають помилкою. Водночас, серед виборців «Опозиційної платформи – За життя» 79,7% вважають помилкою, а 5% підтримують.

Разом з цим, серед тих, хто має «невизначену» позицію, 36% вважають заборону помилкою, а 26,2% її підтримують.

Другій половині респондентів ставилося запитання «2 лютого президент Володимир Зеленський та Рада національної безпеки і оборони ухвалили рішення про заборону трансляції телеканалів «112 Україна», ZIK і NewsOne. Ви підтримуєте чи не підтримуєте це рішення?».

«У такому формулюванні 43% підтримують рішення, не підтримують – 40,3%. На заході і в центрі більше тих, хто підтримує рішення, а на півдні, сході та Донбасі більше тих, хто його не підтримує», – повідомили соціологи.

У цьому випадку найбільше підтримують таке рішення виборці «ЄС», «Слуги народу» (порівняно з першим формулюванням тут думки більш визначені на користь підтримки рішення) і «Сили і честі», найменше – ОПЗЖ. Водночас, виборці «Батьківщини» мають «змішані думки».

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким на 5 років запроваджуються санкції щодо народного депутата фракції «Опозиційна платформа – За Життя» Тараса Козака, а також 8 юридичних компаній, яким належать телеканали 112 Україна, ZIK та NewsOne.

Мовлення телеканалів було припинене в цифровому мультиплексі і кабельних мережах у ніч на 3 лютого. Однак вони продовжують мовлення на платформі YouTube. Мінкульт звернеться до YouTube з проханням закрити сторінки 112, ZIK і NewsOne.

Видання «Українська правда» з посиланням на джерела в РНБО та СБУ повідомило, що телеканали фінансує компанія «Торговый дом «Донские угли»», яка діє на тимчасово окупованих територіях Луганської області.

Медіахолдинг Тараса Козака звинуватив главу держави у політичній розправі. Фракція ОПЗЖ ініціює імпічмент президенту Володимиру Зеленському.

Тим часом Верховний Суд України відхилив позови громадян, які оскаржують указ президента про накладення санкцій щодо телеканалів 112, ZIK і NewsOne.

Джерело

Continue Reading