УКРАЇНА
Суд відпустив підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої
Суд відпустив підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої
Апеляційний суд змінив запобіжний захід підозрюваному у вбивстві ветерана АТО Аміни Окуєвої Ігорю Редькіну, відпустивши його із СІЗО під домашній арешт.
Про це «Громадському» повідомили у прокуратурі Київської області. До цього суд вже повідпускав інших членів групи Редькіна, зокрема Андрія Кравченка, якого, як і Редькіна, підозрюють щонайменше у трьох вбивствах.
За даними слідства, Редькін входив до злочинної групи, яка займалася замовними вбивствами. У вересні 2019 року поліція затримала його та ще шістьох членів групи за підозрою у двох вбивствах: у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини вбили директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного, у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького.
Також Редькіна підозрюють у вбивстві Аміни Окуєвої. Доказом проти нього стала його ДНК на автоматі, знайденому біля місця злочину.
30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.
У справі наразі двоє підозрюваних. Один — Салах Хумаїдов — перебуває у розшуку. Другий — затриманий в січні цього року уродженець Дагестану Ігор Редькін, який, за даними слідства, мав підроблений український паспорт. Він, стверджують у поліції, є членом злочинного угруповання, яке займалося замовними вбивствами. Також слідство вважає, що між Редькіним та Хумаїдовим був посередник.
Одного з ключових свідків у справі Маміхана Умарова «Анзора» було вбито влітку в австрійському містечку Герасдорф, що неподалік Відня, пострілом у голову.
Наразі справа вбивства Аміни Окуєвої об’єднана ще з двома епізодами — вбивства у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного та у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. За даними слідства, до злочинів причетна так звана «група Редькіна». В об’єднаній справі 7 підозрюваних.
Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.
Її чоловік Адам Осмаєв був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.

УКРАЇНА
В Україні 40% земель можуть втратити родючість
Фото: ХТЗ Більше 40% від усіх сільгоспземель України можуть втратити родючість
Через посилену діяльність агрохолдингів родючість українських земель під загрозою, показало дослідження.
У зв’язку з посиленою сільськогосподарською діяльністю агрохолдингів близько 40% сільгоспземель в Україні можуть втратити родючість. Про це свідчать результати дослідження вчених з Інституту географії НАН України на замовлення ГО Екодія, опубліковані в середу, 24 лютого. Зокрема, частка ґрунтовиснажливих культур – кукурудзи, соняшнику, ріпаку і сої – у посівах по всій Україні зросла на 2,7% з 2017 по 2020 рік. При цьому зменшення частки цих культур відбулося тільки в п’яти областях: Херсонській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській і Запорізькій. “Основна причина стрімкого збільшення посівних площ під ці культури – інтенсивна сільськогосподарська діяльність аграрних компаній. Вони зацікавлені у вирощуванні більш прибуткових культур, якими є кукурудза, соняшник, ріпак і соя. У 2020 році тільки 10 найбільших агрохолдингів контролювали 2,66 млн га с / г земель. Наслідками такої “агресивної” сільськогосподарської діяльності є не тільки зростання ризику деградації ґрунтів, а й імовірність погіршення якості ґрунтових і поверхневих вод, зникнення струмків і замулення малих річок, втрати біорізноманіття території”, – сказано в повідомленні. “Для того, щоб запобігти таким небезпечним екологічним наслідкам, уряд і приватні компанії повинні сприяти впровадженню технології органічного сільського господарства, технології мінімального обробітку ґрунту (no-till), а також точному землеробству, яке зменшить витрати пестицидів і мінеральних добрив. Крім цього, Кабмін повинен розробити програму і план дій з виведення з інтенсивного використання вже деградованої землі. Верховна Рада повинна терміново прийняти законопроект 3091-д, який стосується реформи системи державного екологічного контролю, у тому числі й за землекористуванням”, – заявив експерт із землекористування ГО Екодія Михайло Амосов. Нагадаємо, що аграрії за рік збільшили прибуток у 1,5 рази. Зростання прибутку в 2020 році обумовлене виключно зростанням цін на продукцію, саме виробництво сільгосппродукції в 2020 році скоротилося на 14%. Також повідомлялося, що падіння в агросекторі продовжилося в 2021 році. За минулий рік виробництво в сільському господарстві скоротилося на 11,5%, а на початку цього року – на 5,7%.
УКРАЇНА
При Зеленському запрацює конгрес місцевої влади
При Зеленському запрацює конгрес місцевої влади
Президент України Володимир Зеленський анонсував створення конгресу місцевої влади при главі держави – своєрідного майданчика для діалогу. Очікується, що це покращить відносини між центральною владою та громадами.
«Відносини між центром і громадами мають стати якісно новими. Вони повинні бути конструктивними, прозорими та дієвими. Для цього ми створюємо конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України», – наголосив президент на форумі розвитку громад і територій.
Нагадаємо, у «Слузі народу» вважають децентралізацію одним із головних досягнень Зеленського. Кабмін також назвав децентралізацію найуспішнішою реформою в Україні.
УКРАЇНА
На Донбасі боєць ЗСУ затримав сепаратиста
Фото: Цензор.НЕТ Сепаратист отримав вогнепальне поранення
Український військовослужбовець отримав легке поранення холодною зброєю і у відповідь поранив супротивника.
У зоні проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі був затриманий один із сепаратистів. При цьому постраждав один український військовий, повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил у середу, 24 лютого. Зазначено, що інцидент стався сьогодні в Донецькій області поблизу населеного пункту Чермалик на одному з постів спостереження ЗСУ. Військовослужбовець затримав сепаратиста, який намагався проникнути на позиції. Пд час затримання противник завдав нашому воїну легкого поранення холодною зброєю. У відповідь солдат застосував штатну зброю і затримав окупанта, йдеться в повідомленні. У свою чергу журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook повідомив деякі подробиці інциденту. “Найманець кинувся на нашого солдата і зумів порізати щоку солдата ножем. У відповідь солдат зробив постріл, куля потрапила в тулуб цього зайшлого тіла. Поранене тіло в російській формі переправлене в госпіталь. Загрози для життя нашого бійця немає”, – написав журналіст.
Фото: Цензор.НЕТ Він додав, що зараз встановлюються причини й обставини появи сепаратиста на позиціях ЗСУ, а також те, як йому вдалося подолати мінні поля. Нагадаємо, за минулу добу на Донбасі загострилася ситуація. Було зафіксовано 20 обстрілів, у результатат яких один український військовий загинув, ще двоє були поранені.

В Україні 40% земель можуть втратити родючість

Побиття українця в Парижі: французька поліція вперше поговорила з потерпілим

При Зеленському запрацює конгрес місцевої влади

Медики на Закарпатті виявили нові симптоми мутованого коронавірусу
