Зв'язок з нами

СВІТ

Світові ціни на продовольство зросли до максимуму за останні три роки

Світові ціни на продовольство зросли до максимуму за останні три роки

У грудні минулого року підвищилися ціни на зернові у зв’язку з несприятливими погодними умовами і прогнозами на врожай

За підсумками 2020 р. середнє значення індексу продовольчих цін FАО досягло максимального за останні три роки рівня, склавши 97,9 пункту, що на 3,1% вище за показник 2019 р. Про це повідомила пресслужба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), пише agronews.ua.

Зазначається, що у грудні 2020 р. середнє значення індексу продовольчих цін FАО склало 107,5 пункту, що на 2,2% вище за листопадовий показник.

Індекс цін на зернові в грудні зріс на 1,1% у порівнянні з листопадовим показником, а його середньорічне значення за 2020 р. на 6,6% перевищило рівень попереднього року.

Так, у грудні підвищилися експортні ціни на пшеницю, кукурудзу, сорго та рис, що частково було викликано побоюваннями у зв’язку з несприятливими погодними умовами і прогнозами на врожай у Північній і Південній Америці, а також у Росії. Експортні ціни на рис за підсумками року зросли на 8,6%, а на кукурудзу та пшеницю – відповідно на 7,6% і 5,6%.

«Індекс цін на рослинні олії в грудні зріс на 4,7% і досяг найвищого рівня з вересня 2012 р. Крім подальшого скорочення пропозиції з боку провідних країн – виробників пальмової олії на світовій торгівлі позначилося різке підвищення експортного мита в Індонезії. Зростання світових цін на соєву олію частково пояснюється тривалими страйками в Аргентині, які позначилися як на виробництві, так і на портовій логістиці. Середнє значення цього підіндексу за 2020 р. на 19,1% перевищило показник попереднього року», – зазначили експерти.

Індекс цін на цукор у грудні знизився на 0,6% (за підсумками року зріс на 1,1%), на м’ясо – зріс на 1,7% (за рік знизився на 4,5%), на молочну продукцію також зріс на 3,2% (за рік знизився на 1%).

Як повідомлялося, вартість української пшениці на експортному ринку перевищила шестирічний максимум.

Як повідомлялося, Україна з 1 січня 2021 року, згідно з зобов’язанням по економічній частині асоціації з Євросоюзом, скасувала мито на ввезення вин. Це передбачено зобов’язаннями України щодо обнуління імпортних мит на низку товарів протягом семирічного періоду після укладення економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

СВІТ

В Російській Федерації затримали українського консула

В Російській Федерації затримали українського консула

В Російській Федерації затримали українського консула

Прапор Росії

В Росії в Санкт-Петербурзі затримали українського консула Олександра Сосонюка. Його звинувачують в отриманні закритої інформації з баз даних правоохоронних органів і ФСБ.

Про це повідомляють РИА Новости.

Федеральною службою безпеки 16 квітня в Санкт-Петербурзі під час зустрічі з російським громадянином при отриманні інформації закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ Росії, затримано на місці злочину українського дипломата – консула Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що його діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і має явний ворожий характер стосовно Російської Федерації.

До іноземного дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права, – заявили в спецслужбі.

Нагадаємо, що всі 30 країн-членів НАТО засудили стягування Росією своїх військ до українського кордону та підтримали Україну.

Джерело

Continue Reading

СВІТ

Канцлер Австрії запропонував Байдену зустрітись із Путіним у Відні

Канцлер Австрії запропонував Байдену зустрітись із Путіним у Відні

Фото з відкритих джерел

Себестіан Курц вважає «великою честю» провести саміт двох президентів

Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц розглядає столицю своєї країни як можливе місце майбутньої зустрічі Володимира Путіна з Джо Байденом. Про це повідомляє Kurier.

«Ми вже контактуємо з російською та американською сторонами, якщо така зустріч дійсно повинна бути», – сказав Курц.

За його словами, зараз є кілька міст, які розглядаються як місце проведення зустрічі, «і Відень – одне з них».

Курц заявив, що Австрія не виконує «жодної посередницької ролі». Однак, за його словами, для такого роду переговорів зазвичай обирають нейтральні країни.

Однак він підкреслив: «Для всього світу, для всієї Європи добре, якщо буде така зустріч, незалежно від того, де вона буде проведена. Але звичайно, якщо вона відбудеться в Австрії, якщо вона відбудеться у Відні, це велика честь для нас»

Нагадаємо, Байден 13 квітня провів телефонну розмову з Путіним та запропонував найближчими місяцями зустрітися. Байден запевнив у підтримці територіальної цілісності України.

Після цього Фінляндія запропонувала США та Росії прийняти можливу зустріч Путіна та Байдена.

Раніше стало відомо, що ексглава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка танцювала з Путіним на весіллі, може увійти до ради директорів «Роснафти».

Джерело

Continue Reading

СВІТ

Затриманий в Росії український консул скоро повернеться додому – МЗС України

Затриманий в Росії український консул скоро повернеться додому - МЗС України

Затриманий в Росії український консул скоро повернеться додому - МЗС України

Міністерство закордонних справ України (фото: facebook.com/UkraineMFA)

Затриманий в Росії український консул Олександр Сосонюк не причетний до отримання секретної інформації з баз правоохоронних органів РФ. Він скоро буде висланий з країни-агресора.

Про це повідомляє заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає видання Інтерфакс.

За його словами, український консул не причетний до отримання секретної інформації з баз правоохоронних органів РФ, яке йому інкримінують правоохоронні органи Росії.

Хотів би ще раз наголосити, що зазначені дії російських правоохоронних органів є нічим іншим, як грубою провокацією, грубим порушенням усіх норм Віденських конвенцій. Нашого дипломата у жодному разі не мали затримувати. Ба більше, він не був причетний до тих дій, які йому інкримінують російські чиновники, – сказав він.

Наразі український консул перебуває на території української консульської установи, і найближчим часом МЗС буде розв’язувати питання про його повернення додому.

Читайте також

Затриманий в Росії український консул скоро повернеться додому - МЗС України

Затриманий в Росії український консул скоро повернеться додому - МЗС України

Провокація країни-агресора: МЗС України відреагувало на затримання консула в Росії

Тим часом найближчим часом Міністерство закордонних справ України визначиться із симетричною відповіддю РФ на затримання українського консула в Санкт-Петербурзі.

Безумовно, найближчим часом Міністерство закордонних справ визначиться із симетричною відповіддю згідно з наявною практикою в таких ситуаціях, – сказав Єнін.

Нагадаємо, що 17 квітня в Санкт-Петербурзі затримали українського консула Олександра Сосонюка. Його звинувачують в отриманні закритої інформації з баз даних правоохоронних органів і ФСБ. За словами співробітників ФСБ,  його діяльність має явний ворожий характер стосовно РФ.

Джерело

Continue Reading