Зв'язок з нами

УКРАЇНА

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

У єврейській громаді Києва погоджуються з висловленням президента про толерантність українців

Рівень антисемітизму в Україні після розпаду СРСР значно знизився і на сьогодні він нижчий, ніж в низці європейських країн.

Як заявив речник столичної єврейської громади Леонід Барац, Україна – друга країна в світі, де і президентом, і прем’єр-міністром одночасно були євреї. За його словами, в Ізраїлі такий факт свого часу викликав неймовірний фурор,передає APNews.

«Звичайно, це так (немає антисемітизму – ред.). Раніше Україна мала кілька погану славу через сумних сторінок історії. Однак у порівнянні з Радянським Союзом ситуація і справді змінилася. Тоді люди змушені були приховувати це, існували певні квоти для вступу до університети … Зараз вже все нації і народності в Україні живуть комфортно. Особливо це відчулося після 2014 року, коли ряд євреїв взагалі став приписувати себе в українським націоналістам, чого раніше не можна було собі навіть уявити», – сказав Барац.

Також він підкреслив, що Україна – це країна, в якій указом президента були визнані загальнодержавними три єврейських свята. Крім того, Україна – на 4 місці в світі за кількістю сімей, які рятували євреїв.

Речник столичної єврейської громади зазначив, що хоча в Україні зрідка й трапляються окремі прояви антисемітизму, однак вони все одно «не відповідають тому, що відбувається в Європі». У цьому контексті він згадав напад на синагогу в Відні, антисемітські марші у Франції, а також нападки в Польщі.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

В Україну прибула делегація сенаторів США

В Україну прибула делегація сенаторів США

Республіканець Роберт Портман серед членів делегації

Українська влада системно працює над розвитком відносин зі стратегічним партнером, зазначив Євген Єнін.

  В Україну з візитом прибула група американських сенаторів. Про це повідомив у Facebook заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у вівторок, 1 червня.     “Щойно представницька делегація американських сенаторів у складі Джин Шахін (Демократична партія), Роберта Портмана (Республіканська партія) і Крістофера Мерфі (Демократична партія) прибула з візитом в Україну! Завтра будемо говорити про те, як разом зробити Україну сильнішою!” – написав Єнін.   Він запевнив, що “незважаючи на крики про зраду”, нинішня влада системно працює над розвитком відносин зі стратегічним партнером.   Раніше Єнін повідомив, що президент США Джо Байден проведе переговори з українським лідером Володимиром Зеленським перед тим, як зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним.   Також стало відомо, що зустріч Путіна і Байдена відбудеться 16 червня в Женеві.    

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Литва предоставит дополнительную помощь украинской армии

Литва предоставит дополнительную помощь украинской армии

Литва предоставит дополнительную помощь украинской армии

Литва намерена предоставить дополнительную помощь украинской армии.

Как заявил министр нацобороны Литвы Арвидас Анушаускас на встрече с секретарем Совета нацбезопасности и обороны Алексеем Даниловым, сотрудничество между Литвой и Украиной углубилось, в частности по вопросам обмена опытом между военными и участия в общих с НАТО учениях.

«По словам Анушаускаса, Литва планирует предоставить дополнительную помощь на потребности украинской армии”, – говорится в сообщении пресс-службы СНБО.

Как сообщается, стороны обсуждали практические вопросы двустороннего сотрудничества в сфере безопасности. Анушаускас назвал «ценным» вклад Украины в безопасность региона и сказал, что важна мобилизация международной поддержки Украины.

Также советник президента Литвы по нацбзопасности Дариус Кулешюс отмечал: оценка Вильнюса ситуации с безопасностью в регионе совпадает с позицией Украины. В частности, он сказал, что РФ продолжает демонстрировать силу, а Беларусь становится для нее «своего рода полигоном».

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

ЗМІ дізналися про плани РНБО провести засідання

ЗМІ дізналися про плани РНБО провести засідання

Фото: rnbo.gov.ua Засідання може пройти не в п’ятницю, а в четвер

На цьому тижні засідання Ради безпеки може відбутися в четвер. За даними ЗМІ, дату ще не визначили.

  Засідання РНБО має відбутися на цьому тижні, але ще немає точної дати проведення. Про це у вівторок, 1 червня, пише РБК-Україна з посиланням на джерело в Офісі президента.       Відзначається, що засідання може відбутися або в п’ятницю, або в четвер.   Джерело відзначило, що порядок денний засідання РНБО ще в опрацюванні.   Раніше в МЗС повідомили, що підготували пакет санкцій проти громадян Білорусі, які підтримують Олександра Лукашенка. Перелік передали на розгляд РНБО.   Минулого тижня Президент ввів в дію рішення РНБО про санкції проти 674 осіб, серед яких є “злодії в законі” і кримінальні авторитети. Більшість із цих фізосіб знаходяться не в Україні.  

Джерело

Continue Reading