СВІТ
У лютому Євросоюз підготує нові санкції проти Росії – відео
ЄС запровадить санкції проти Росії (Фото: Shutterstock)
У лютому Європейський союз підготує пакет нових санкцій проти Росії, а кінцеве рішення про їх запровадження ухвалять навесні.
Про це з трибуни Європарламенту заявив високий представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.
Боррель зокрема заявив, що після візиту в Росію він скористається своїм правом ініціювати нові санкції.
Ми обговоримо ці питання 22 лютого на засіданні Ради глав МЗС Євросоюзу, а потім у березні на саміті. Було б правильно включити нові санкції. Я зроблю конкретні пропозиції, — зазначив високий представник ЄС.
Як відомо, що після відвідин Москви глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель констатував, що Росія не готова до діалогу. Європейський дипломат у свому блозі на сайті EEAS нагадав, що минулого тижня відвідав Москву, аби перевірити, чи зацікавлена влада РФ у налагодженні відносин з ЄС. На його думку, російська сторона відмовляється від цього.
Читайте також
Боррель заявив, що Росія віддаляється від Європи
Боррель нагадав Лаврову про територіальну цілісність України
За словами дипломата, відносини між двома країнами і раніше були складними, однак погіршились ще більше після подій, пов’язаних з отруєнням, арештом і винесенням вироку Олексію Навальному, а також з масовими арештами тисяч демонстрантів.
Нагадаємо, 5 лютого верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель відвідав Росію та зустрівся із керівником МЗС РФ Сергієм Лавровим.
СВІТ
ЄС готує «рішення століття» стосовно Росії
Брюсселю саме зараз належить зробити вибір між співпрацею чи конфронтацією з РФ
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель в ході засідання Європарламенту анонсував прийняття «рішення століття» щодо Росії. Про це повідомляє ТАСС.
Боррель підкреслив, що Брюссель знаходиться на «історичному перехресті» у стосунках з Москвою і йому належить зробити вибір між співпрацею і конфронтацією.
«Вибір, який ми зробимо, визначить міжнародну динаміку сил в цьому столітті. Чи буде ЄС просуватися до більш кооперативної або більш поляризованої моделі у відносинах з Росією, чи буде грунтуватися на відкритих або закритих суспільствах», – заявив він, додавши, що доленосне рішення буде обговорюватися на зустрічі глав МЗС країн ЄС 22 лютого, а також на березневому саміті ЄС.
При цьому дипломат висловив думку, що Брюсселю слід уникати довгострокової конфронтації з Москвою і забезпечувати підтримку російського громадянського суспільства.
Раніше Боррель допустив введення нових санкцій проти Росії. Він вказав, що може скористатися своїм правом і виступити з ініціативою, яка передбачає введення нових обмежень.
5 лютого Боррель зазначив, що відносини Росії і Євросоюзу опустилися до найнижчого рівня за багато років на тлі ситуації з ув’язненням опозиціонера Олексія Навального. При цьому в Росії і ЄС залишаються сфери, в яких необхідно співпрацювати.
У російському МЗС здивувалися словами дипломата та зауважили, що оцінка підсумків візиту в Москву, дана Боррелем, контрастує з його ж словами, сказаними в Росії.
СВІТ
Запаси вугілля на складах українських ТЕЦ становлять лише 57% від потреби
Вугілля (фото: УНІАН)
Запаси вугілля на теплових електростанціях України продовжують зменшуватися попри те, що вже досягли історичного мінімуму.
Про це повідомили в пресслужбі “Укренерго”.
В компанії відзначили, що ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною.
Зокрема, станом на 8 лютого, запаси вугілля на ТЕС (всіх марок) з початку листопада 2020 року зменшилися у 6,5 раза до 384,4 тис. тонн, із них газового вугілля – в 8,9 раза до 240 тисяч тонн, антрацитового – в 2,5 раза до 144,4 тис. тонн. Зазначимо, що вугілля на складах ТЕС на 43% менше мінімально необхідних запасів, – йдеться у повідомленні.
При цьому, близько 49% запасів вугілля (188 тис. тонн) зосереджено лише на двох ТЕС – Луганській та Слов’янській.
На кінець тижня, в порівнянні з початком, запаси газового вугілля на ТЕС зменшилися на 18% (-52,9 тис. тонн), тоді як антрацитового практично не змінилися (+0,5 тис. тонн).
Читайте також
Запаси вугілля на ТЕС досягли історичного мінімуму, можливі відключення – Укренерго
Причиною введення санкцій проти Козака стали схеми із постачанням вугілля – ЗМІ
Нагадаємо, що на складах українських ТЕС станом на 25 січня на складах ТЕС перебували 455 тисяч тонн вугілля. Половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн на Слов’янській ТЕС.
Більше читайте про запаси вугілля у нашому матеріалі: Чи загрожують Україні віялові відключення та звідки дефіцит вугілля.
СВІТ
Місія ВООЗ у Вухані зробила нові заяви про походження коронавірусу
Фото: Global Look Press
У ВООЗ вважають, що коронавірус міг виникнути і в інших регіонах Китаю, а також за межами країни.
Місія ВООЗ у китайському місті Вухань заявила, що теорія про виток коронавірусу з лабораторії є «надзвичайно малоймовірною».
Про це на брифінгу повідомив експерт ВООЗ Петер Бен Ембарек.
«Дослідження показують, що лабораторна гіпотеза вкрай малоймовірна, щоб пояснити потрапляння вірусу до людської популяції», – сказав Ембарек, уточнивши, що організація тому не буде пропонувати її подальше вивчення.
Також у ВООЗ заявили, що неможливо встановити, як коронавірус потрапив на ринок у Вухані. До таких висновків комісія прийшла на основі наявної епідеміологічної інформації. Новий коронавірус міг циркулювати в регіонах за межами Вухані до перших зареєстрованих випадків спалаху.
«Ранні випадки вірусу пов’язані з ринком морепродуктів у Вухані, а інші – з іншими ринками, деякі не показали такого зв’язку. Можливо, що ринок морепродуктів у Вухані міг стати центром поширення вірусу… На основі наявної інформації неможливо визначити, як Sars-Cov-2 потрапив на ринок у Вухані», – сказав член експертної місії Лян Ваньнянь.
Крім того, експерт ВООЗ Ембарек зазначив, що ринок в основному спеціалізувався на продажу замороженої їжі, в основному морської риби, але там продавали й одомашнених диких тварин і іншу фермерську продукцію.
Він зазначив, що пізніше група експертів надасть детальний звіт про підсумки розслідування.
У свою чергу учасник місії ВООЗ Фабіан Лендертц заявив, що немає мети знайти вину Китаю в появі коронавірусу, оскільки він міг виникнути в іншій країні.
«Ми знаємо найближчі родинні віруси у видів кажанів. Але нам все ще потрібно знайти початкового носія, з’ясувати, чи були «посередники», і чи були серед цих «посередників» люди», – зазначив Лендертц.
Експерти припускають, що Сovid-19 міг циркулювати за межами китайського міста Вухань до перших зареєстрованих випадків. Місцем виникнення коронавірусу може бути й не Вухань.
До складу місії ВООЗ входять експерти з США, В’єтнаму, Великої Британії, Судану, РФ, Катару, Нідерландів, Австралії, Данії, Німеччини, Кенії і Японії.
Відзначимо, китайська газета South China Morning Post ще на початку пандемії писала, що «нульовий пацієнт» з Сovid-19 був зареєстрований в місті Вухань 17 листопада 2019 року. Всесвітня організація охорони здоров’я, своєю чергою, заявляла, що перший підтверджений випадок зараження коронавірусом датується 8 грудня.