Зв'язок з нами

УКРАЇНА

У МОЗ пояснили, яких заходів вживатимуть у разі виникнення радіаційної аварії

У МОЗ пояснили, яких заходів вживатимуть у разі виникнення радіаційної аварії

У МОЗ пояснили, яких заходів вживатимуть у разі виникнення радіаційної аварії

В Україні з’явився регламент щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я (№408) було 16 квітня 2021 року зареєстровано в Міністерстві юстиції.

Як повідомив заступник голови МОЗ, головний санлікар України Віктор Ляшко, трагедія на Чорнобильській АЕС 35 років тому та коронавірус сьогодні показують важливість готовності до катаклізмів.

«При радіаційній аварії на ядерних установках може відбуватись викид радіоактивних речовин у навколишнє природне середовище та значних кількостей радіоактивних ізотопів йоду. Для того щоб зменшити або відвернути радіаційне опромінення щитоподібної залози при таких аваріях Міністерство охорони здоров’я розробило Регламент щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я (№408) було 16 квітня 2021 року зареєстровано в Міністерстві юстиції», – повідомив Ляшко.

Він пояснив, що йодна профілактика належить до термінових заходів, спрямованих на запобігання негативного впливу ранньої фази радіаційної аварії. Вона полягає в застосуванні препаратів стабільного йоду впродовж перших 6 годин після поглинання радіоактивних ізотопів йоду щитоподібною залозою.

Регламент пояснює, чому йод потрібно застосовувати саме протягом 6 годин, коли знижується ефективність йодної профілактики, який саме механізм захисту працює і в чому він полягає, а також пояснює, як забезпечити доступність до препаратів стабільного йоду.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

На травневі свята карантин не зміниться – Шмигаль

На травневі свята карантин не зміниться - Шмигаль

Карантин на травневі свята не зміниться

Уряд не буде на травневі свята міняти модель адаптивного карантину, оскільки в уряді вважають, що він демонструє свою дієвість.

Модель адаптивного карантину в Україні не буде змінюватися на травневі свята, однак українцям слід проявити відповідальність і уникати масових скупчень, заявив на своїй сторінці в Facebook прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Наближаються важливі для українців свята, і важливо, щоб радість від їх святкування не затьмарила зростання захворюваності. Уряд не буде на травневі свята міняти модель адаптивного карантину, оскільки він демонструє свою дієвість: на цьому тижні з “червоної” зони вже вийшли Чернівецька та Одеська області, де стабілізувалася динаміка захворюваності”, – зазначив Шмигаль.

За його словами, наступного тижня ще більше областей можуть вийти з “червоної” зони.

Нагадаємо, що митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що синодальні рішення Православної церкви України щодо богослужінь на Великдень у період карантину, які були прийняті рік тому, досі залишаються актуальними.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

«Історична подія» в ТКГ: що зміниться в переговорах по Донбасу

«Історична подія» в ТКГ: що зміниться в переговорах по Донбасу

«Історична подія» в ТКГ: що зміниться в переговорах по Донбасу

У Тристоронній контактній групі вперше взяли за основу пропозиції України по Донбасу. Таку подію глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає історичною.

За його словами в ефірі телеканалу «ДОМ», нові пропозиції щодо посилення контролю над дотриманням режиму припинення вогню на Донбасі можуть бути затверджені 28 квітня.

«Я запропонував документ, там сім пунктів доповнень до того механізму, який вже задіяний з липня 2020 року. Передав його послу від ОБСЄ в ТКГ пані Хайді Грау. На останньому засіданні ТКГ наш документ, пропозиції ОРДЛО і пропозиції Росії були взяті до обговорення. І, як мені відомо, український документ був прийнятий за основу. Це вперше. І навіть керівник ТКГ, посол від ОБСЄ сказала, що це історична подія», – заявив Кравчук.

Як пояснив Кравчук, пропозиції української сторони стосувалися трьох основних напрямків.

«По-перше, посилити контроль над дотриманням режиму припинення вогню, в тому числі, за допомогою місії ОБСЄ, чиї спостерігачі присутні на Донбасі. Друге – санкції, покарання тих, хто порушив режим тиші. Третє – як тільки є порушення, є загиблі, будь-яка сторона може вимагати зібрати негайно робочу групу, щоб обговорити і прийняти заходи. Негайно. Протягом 12 годин», – зазначив глава української делегації.

Зараз документ вдосконалюється робочою групою в ТКГ, яка обговорить документ 27 квітня.

«Якщо вони прийдуть до якогось позитивного висновку, ми його обговоримо на загальній ТКГ 28 квітня і приймемо цей документ. Це буде, я вважаю, дуже важливий крок до встановлення миру на Донбасі. Дуже», – заявив Кравчук.

Нагадаємо, українська делегація в Тристоронній контактній групі ініціювала позачергове засідання підгрупи з безпеки через загострення на Донбасі.  З початком загострення на сході України президент України Володимир Зеленський намагався поспілкуватися з цього приводу з Володимиром Путіним, але у Кремлі заявили, що говорити нема про що.

Україна зможе піти на військовий сценарій повернення тимчасово окупованих територій Донбасу, якщо РФ нам його нав’яже, вважає радник глави Офісу президента України та спікер ТКГ  Олексій Арестович.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Одеська область залишає “червону” зону карантину

Одеська область залишає "червону" зону карантину

Фото: Корреспондент.net В регіонах України послаблюють карантин

Одеська область серед лідерів за поширенням коронавірусу, але її перевели в “жовту” зону.

Одеська область з 25 квітня вийде з “червоної” зони карантину. Там буде встановлено “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, повідомив міністр Кабміну Олег Немчинов у суботу, 24 квітня.

За його словами, сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 годин 00 хвилин 25 квітня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Одеської області, і застосувати на території Одеської області обмежувальні протиепідемічні заходи передбачені для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні підтвердили майже 13 тисяч випадків коронавірусу. Одеська область серед лідерів – 841 хворий.

Напередодні стало відомо, що найближчим часом з “червоної” зони карантину можуть вийти Київ і ще п’ять регіонів – Львівська, Київська, Запорізька, Одеська та Полтавська. Але це буде залежати від того, як в регіонах дотримуються карантинні обмеження.

Джерело

Continue Reading