Зв'язок з нами

УКРАЇНА

У МЗС прокоментували обіцянки НАТО щодо надання Україні ПДЧ

У МЗС прокоментували обіцянки НАТО щодо надання Україні ПДЧ

У МЗС прокоментували обіцянки НАТО щодо надання Україні ПДЧ

Очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив, що 14 червня на саміті НАТО Україна не отримає План дій щодо членства в Альянсі. Водночас, за словами міністра, важливо, аби на саміті пролунала тема Києва.

«Необхідно, щоб члени НАТО розпочали діалог щодо надання Україні ПДЧ. Обіцянка надати Україні План дій щодо членства була сказана у 2008 році. З того часу для виконання цієї обіцянки не було зроблено рівно нічого. Взагалі», – заявив очільник МЗС у інтерв’ю НВ.

Водночас він наголосив, що Україна не мала виконувати «цілу низку умов» для надання ПДЧ.

«Було написано дослівно: «Україна і Грузія стануть членами НАТО. Доручаємо міністрам закордонних справ країн-членів Альянсу продовжити діалог щодо питання надання цим двом країнам Плану дій щодо членства», – зауважив Кулеба.

Після цього з’явилися річні національні програми в Україні як односторонній документ. За форматом вони максимально наближені до ПДЧ.

«З року в рік ми ці програми виконуємо, і з року в рік вони стають все сильнішими і амбітнішими. Але жодні умови щодо надання ПДЧ у 2008 році не висувалися», – підкреслив міністр.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав членство України в НАТО історично неминучим. Він підкреслив, що рано говорити про те, що саміт НАТО в червні пройде без нашої держави.

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік».

Литва прагне провести у себе саміт НАТО в 2023 році – до цього часу тільки одна балтійська країна приймала у себе зустріч Альянсу на вищому рівні.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

В ОП назвали причини низьких пенсій в Україні

В ОП назвали причини низьких пенсій в Україні

Фото: Скриншот из видео Олег Устенко

По пенсійній системі України б’ють два фактори: відтік трудового населення та низька народжуваність.

  Радник президента з економічних питань Олег Устенко в п’ятницю, 21 травня, в ефірі каналу Україна 24 назвав дві причини низьких пенсій в Україні.       За його словами, на розмір пенсій впливає відтік працездатного населення на заробітки за кордон, а також низька народжуваність.   “З одного боку, колосальна міграція, яка була в 2014-2017 роках, коли виїхало близько 5 млн українців. Це не могло не вдарити по пенсійній системі. Інший фактор – демографічний, народжуваність низька, кількість пенсіонерів на одного працюючого зашкалює, є цілий ряд проблем”, – говорить Устенко.   Також він прокоментував можливе запровадження накопичувальних пенсій.   “Ми все ж можемо рухатися до накопичувальної пенсійної системи, але не другого рівня, те, що називається державною пенсійною системою, а до приватної”, – вважає економіст.   Крім того, Устенко заявив, що побороти бідність в країні можна тільки при зростанні ВВП не нижче 5%.   Як повідомлялося, напередодні Президент Володимир Зеленський під час прес-конференції заявив, що епоха бідності в Україні закінчиться тоді, коли всі платитимуть податки і відбудеться повна дерегуляція.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

У САП повідомили причини закриття справи «Роттердам+»

У САП повідомили причини закриття справи «Роттердам+»

У САП повідомили причини закриття справи «Роттердам+»

Справа «Роттердам+» була закрита в 4-й раз через відсутність доказів збитків від дії формули і закінчення максимально допустимих законом строків досудового розслідування.

«Я вважаю, що, крім питання доведеності збитків, моє бачення, що у нас на даний момент завершився максимально допустимий термін слідства. І закінчився він ще до того, як я став старшим групи прокурорів. Вчора мною було прийнято рішення про закриття провадження у відношенні 6 підозрюваних», – повідомив старший керівник групи прокурорів САП Денис Демків, передає «Цензор.Нет».

Прокурор Демків зазначив, що до моменту закриття виробництва він не одну годину обговорював з детективами НАБУ проблемні питання.

Відзначимо, це 4-е закриття справи «Роттердам+» через відсутність у ньому складу злочину. Перший раз справа була закрита ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення виносилися в січні і березні 2021 року. Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і Вищим антикорупційним судом.

Влітку 2020 року прокурор САП Віталій Пономаренко, вніс постанову про закриття справи “Роттердам+”. Причина – експертиза СБУ, яка встановила нібито відсутність збитків. У вересні Вищий антикорупційний суд відмовився поновлювати справу «Роттердам +».

У жовтні 2020 року НАБУ отримало новий висновок експертизи, що підтверджує мільярди збитків за весь період. Такі результати дала незалежна експертиза, бо попередня, державна, їх взагалі не виявила.

Однак Окружний адмінсуд Києва 19 жовтня постановив, що НАБУ не мало права видавати довідки та проводити розрахунки щодо збитків від формули «Роттердам+» у майже 19 млрд грн.

Згодом Вищий антикорупційний суд України зобов’язав прокуратуру поновити кримінальну справу стосовно скандальної формули «Роттердам +», скасувавши постанову про її закриття.

У січні прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Віталій Пономаренко вдруге закрив справу «Роттердам +». НАБУ вважає таке рішення незаконним і планує його оскаржити.

Вищий антикорупційний суд визнав дії прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо повторного закриття справи «Роттердам +» законними і обгрунтованими. Рішення оскарженню не підлягає.

27 січня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура відновила кримінальне провадження у справі «Роттердам +».

Нагадаємо, раніш генпрокурорка Ірина Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні Роттердам+ Віталія Пономаренка. Він в свою чергу закривав це провадження тричі.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Ляшко обіцяє ще одну американську COVID-вакцину

Ляшко обіцяє ще одну американську COVID-вакцину

Фото: facebook.com/viktor.liashko Ляшко вирішив лобіювати закупівлю вакцин в США через колишніх конгресменів

Перед призначенням на пост міністра Ляшко пообіцяв до кінця літа повністю вакцинувати п’ять мільйонів українців. Уже почав шукати можливості збільшити поставки вакцин.

  Новопризначений міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в перший день на посаді провів зустріч з колишніми американськими конгресменами, за підсумками якої заявив про можливий контракт на вакцини від коронавірусу з провідною компанією США. Про це він повідомив в Facebook в п’ятницю, 21 травня.       “Перший робочий день, і перша зустріч за головне – забезпечення українців вакцинами. Мені випала честь зустрітися з великими друзями України в США: колишнім американським конгресменом Джимом Слаттері і його колегами”, – відзначив Ляшко.   Він нагадав, що головним пріоритетом на посаді міністра для нього буде вакцинація.   “Отримав запевнення в допомозі поставки в Україну вакцини від провідної американської компанії. Під час бесіди зазначив, що питання отримання вакцини проти коронавірусу до серпня 2021 року знаходиться під моїм особистим контролем і є пріоритетним. Обіцянки треба виконувати”, – написав Ляшко, але не уточнив назву компанії.   Нагадаємо, перед призначенням главою МОЗ Ляшко пообіцяв до кінця літа повністю вакцинувати п’ять мільйонів українців. Якщо цього не станеться – піде у відставку.  

Джерело

Continue Reading