Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Українська делегація занижує суб’єктність ОБСЄ в переговорах і таким чином підігрує Росії

Українська делегація занижує суб’єктність ОБСЄ в переговорах і таким чином підігрує Росії

Українська делегація занижує суб’єктність ОБСЄ в переговорах і таким чином підігрує Росії

19 і 21 січня відбулися чергові засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі. Останні заяви української та російської сторін викликають багато запитань, а більшість тем, які обговорювалися під час зустрічей, не до кінця зрозумілі пересічним громадянам. Про нові проблемні аспекти переговорів, загрозу перетворення Тристоронньої контактної групи на п’ятисторонню і нову тактику Кремля, в ексклюзивному інтерв’ю UA.News розповів співголова Громадської ініціативи «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

Що принципово змінилося під час останніх раундів переговорів ТКГ?

Дмитро Снєгирьов: Характер останніх переговорів свідчить по те, що Російська Федерація посилює тиск на дипломатичному фронті. Це підтверджують одночасно кілька факторів та інформаційних епізодів.

По-перше, ватажок «ДНР» Денис Пушилін заявив про ймовірність проведення в ОРДО ще одного т.зв. «референдуму про самовизначення». Це прямий натяк на вірогідність інтеграції самопроголошених «республік» до складу Російської Федерації.

По-друге, в інформаційному просторі «республік» активно проштовхується нова ідеологічна концепція розвитку під назвою «Русский Донбасс». Це інформаційна підготовка до інтеграції квазіутворень в РФ.

І по-третє, кілька днів тому до переговорного процесу були введені т.зв. «спостерігачі» від ОРДЛО. Водночас, найголовніший момент полягає в тому, що 21 січня в онлайн-засіданні несподівано взяв участь заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак, який раніше жодного разу відкрито у переговорах не виступав. Він був дуже роздратований, говорив емоційно, звинувачував Україну в небажанні визнавати бойовиків стороною переговорів і вимагав, щоб українська сторона обговорювала «дорожню карту», запропоновану Росією через своїх маріонеток.

Як відреагували на ці факти представники української сторони в ТКГ?

Дмитро Снєгирьов: Українська сторона не зовсім коректно усвідомлює сигнали, які подає Кремль. Вони назвали появу Дмитра Козака на переговорах виключно істерикою з боку Росії. Насправді ж, якщо у переговорний процес вводиться фігура такого рівня, як Козак, то це не істерика, а чіткий сигнал на підвищення ставок у переговорному процесі. Тим більше, що він зробив однозначні й категоричні заяви.

Українська делегація занижує суб’єктність ОБСЄ в переговорах і таким чином підігрує Росії

Дмитро Снєгирьов політичний експерт

«Нагадаю, що незадовго до цього, повноважний представник РФ у ТКГ Борис Гризлов заявив про те, що Україна не виконує узяті на себе зобов’язання в мінському та нормандському форматах. Поява Дмитра Козака і його принципові заяви є тиском на українську сторону, примушуванням її до імплементації запропонованого самопроголошеними республіками т.зв. «плану врегулювання». Тобто, Росія продовжує вимагати від України реалізації своєї т.зв. «дорожньої карти», яка була написана в Кремлі, але авторство якої приписують самопроголошеним «республікам»»

Яка доля в цьому контексті «плану Кравчука»?

Дмитро Снєгирьов: Заяви Леоніда Кравчука про спільний план, який має бути представлений ОБСЄ і може розглядатися як «дорожня карта» врегулювання ситуації, не слід розглядати всерйоз. Тому що його не розглядають всерйоз ані ОБСЄ, ані Росія, бо усвідомлюють неможливість виконання подібних заяв на практиці.

РФ та Україна по-різному тлумачать і розуміють сенс Мінських домовленостей, тому йдеться не лише про покроковий характер їх виконання, а взагалі про можливість імплементації на практиці. Тож подібні пропозиції Кравчука не слід розглядати серйозно.

Чому терористичні «Л/ДНР» ввели у переговори своїх т.зв. «представників»? Про що свідчить цей факт?

Дмитро Снєгирьов: Це дзеркальна відповідь з боку Росії. Свого часу українська сторона ввела до переговорного процесу т.зв. «представників ОРДЛО». Це люди, які хоча б умовно представляють Україну і мають проукраїнські погляди. Київ тоді назвав це якісним проривом у переговорному процесі й успішним нав’язуванням РФ свого порядку денного. Однак подальші події засвідчили, що усі ці заяви виявилися абсолютно безпідставними. Кремль відповів дзеркально і сьогодні ми спостерігаємо істерику не з боку Росії, а вже з боку України.

Водночас, ОБСЄ аргументує появу т.зв. «представників» окупаційних адміністрацій, посилаючись на заяви Володимира Горбуліна, який заявив про те, що не варто обговорювати статус перемовників. Тобто, Україні зараз просто віддзеркалюють ситуацію, відсилають її до першоджерел власних подібних ініціатив.

Представник ОРДО в ТКГ від України Сергій Гармаш у своєму Facebook повідомив, що на засіданні 19 січня були присутні так звані «громадські радники» з ОРДЛО, але вони не сказали ані слова. Він назвав те, що відбулося, провокацією Кремля з наміром зірвати переговорний процес і розкритикував ОБСЄ через бездіяльність. Чи дійсно все настільки серйозно?

Дмитро Снєгирьов: Заяви Сергія Гармаша мають відверто провокативний характер з кількох причин.

По-перше, Гармаш – такий самий представник ОРДЛО від України, які введені «радники» керівників «ДНР» та «ЛНР». Крім того, мені взагалі не зовсім зрозуміла поява коментарів Гармаша, тому що в українській делегації є лише одна людина, яка має право коментувати перебіг переговорного процесу – це Олексій Арестович. Заяви Гармаша ставлять під сумнів суб’єктність самого Арестовича та ідею щодо єдиного голосу. Це свідчить про те, що в українській делегації відсутній єдиний центр ухвалення рішень. Тобто, кожен може коментувати що завгодно, попри ухвалене рішення вищого політичного керівництва.

По-друге, заява Сергія Гармаша про введення у переговори «радників» окупаційних адміністрацій, набула провокативного забарвлення, оскільки з’явилася точно під час візиту в Україну новообраного глави ОБСЄ, міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде. У своєму пості в Facebook, Гармаш пов’язав появу «радників» ОРДЛО невтручанням у ситуацію ОБСЄ і фактично звинуватив Організацію у перетворенні Мінського процесу на дешеве «Шапіто». І все це під час візиту шведського дипломата в Україну. Чомусь ніхто не прорахував шкідливих дипломатичних наслідків оприлюднення таких заяв для української сторони. І це попри слова Анн Лінде, що ОБСЄ докладе максимум зусиль для врегулювання ситуації.

Українська делегація занижує суб’єктність ОБСЄ в переговорах і таким чином підігрує Росії

Дмитро Снєгирьов політичний експерт

«Від ОБСЄ залежить доля подальших переговорів щодо врегулювання ситуації. Місія ОБСЄ повинна дати висновки щодо можливості проведення «виборів» в ОРДЛО і дати висновки щодо законності вільного самовиявлення жителів тимчасово окупованих районів, якщо такі «вибори», не дай Боже, відбудуться. Тобто, грати на пониження суб’єктності ОБСЄ, як це роблять представники української делегації, зокрема пан Гармаш – це грати на стороні Росії, як країни-окупанта. Україна має навпаки говорити про вагому роль ОБСЄ у врегулюванні цього конфлікту. Особливо на тлі останніх заяв самої пані Лінди, яка заявила про те, що не допустить трансформації конфлікту в заморожену стадію»

З огляду на ситуацію, керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук повинен чітко відреагувати на такі заяви Гармаша і пояснити, чому він взагалі щось коментує, торпедуючи ідею єдиного центру ухвалення рішень.

Гармаш та інші члени української делегації не виключають, що введення «радників» ОРДЛО є спробою Росії та ОБСЄ перетворити Тристоронню контактну групу на де-факто п’ятисторонню. Наскільки вірогідний такий сценарій?

Дмитро Снєгирьов: По-перше, заяви про те, що введенням «радників» ОБСЄ намагається перетворити трьохсторонній переговорний процес на п’ятисторонній, свідчать про недалекоглядність людей, які їх роблять. Тому що в Мінських угодах чітко прописаний формат переговорного процесу: Україна – ОБСЄ – Російська Федерація. І він не підлягає зміні.

Українська делегація занижує суб’єктність ОБСЄ в переговорах і таким чином підігрує Росії

Дмитро Снєгирьов політичний експерт

«І по-друге, самопроголошені «республіки» від імені неіснуючих або самопроголошених «міністерств закордонних справ», заздалегідь дали на загал інформацію про введення у переговорний процес т.зв. «спостерігачів» чи то «радників». З боку Російської Федерації, введення «радників» є спробою підвищити правосуб’єктність квазіутворень – тобто, посадити за стіл переговорів Київ, Луганськ і Донецьк, як передбачає російський план. Фактично, це спроба Кремля позиціонувати конфлікт на Сході, як суто внутрішній. Це підтверджують і останні заяви Бориса Гризлова та Дмитра Козака – вони заявили, що розглядають агресію РФ проти України, як суто внутрішньополітичний конфлікт. «Києву потрібно сісти за один стіл переговорів з Донецьком і Луганськом» – це головна ключова фраза, яка прозвучала у виступі Дмитра Козака на останніх переговорах. Відповідно, заяви Росії слід розглядати саме в цьому контексті»

Усі ці факти свідчать про те, що Російська Федерація перейшла до посилення тиску саме на дипломатичному фронті. Водночас, запущені деякі процеси, які свідчать і про те, що одночасно Кремль може застосовувати і силовий військовий тиск у вигляді загострення бойових дій на лінії зіткнення.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію

Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію

Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію

За даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку станом на кінець вересня, в Україні близько 880,4 тисячі осіб є вкладниками приватних пенсійних фондів. Це на 11,7 тисяч більше, ніж у 2019 році.

Зокрема, 86,3 тисячі осіб уже отримують приватні пенсії, свідчить звіт НКЦПФР.

У 2020 році адміністратори недержавних пенсійних фондів уклали 84,7 тис. шт. пенсійних контрактів, що більше на 13,4% порівняно зі станом на 30.09.2019. Зокрема укладено 77,9 тис контрактів із фізособами, 0,1 тис із ФОП та 6,7 тис із юридичними особами

Станом на вересень  в Україні налічувалось 63 недержавні пенсійні фонди  та 22 адміністратори недержавних пенсійних фондів.

Як повідомлялось, протягом кількох років в Україні можуть запровадити додаткові накопичувальні пенсії, працюючих громадян зобов’яжуть віддавати частину зарплатні на спеціальний рахунок, яким розпоряджатимуться фонди.

У листопаді Кабмін почав розробку законопроекту про впровадження в Україні професійної накопичувальної системи, що дозволяє формувати доплати до пенсій.  Обсяг коштів, одержуваних за допомогою такої системи, складе близько 3 мільярдів гривень, зазначив прем’єр Шмигаль. У Верховній Раді вважають, що запуск накопичувальних пенсій не є перспективою 1-2 років.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Електронна трудова книжка: як нарахують пенсію

Електронна трудова книжка: як нарахують пенсію

Фото: pfu.gov.ua Загубитися нічого не може – ПФУ

Тепер інформація буде зберігатися в спеціальних центрах обробки даних, основному і резервному. Вона не загубиться.

 

У Пенсійному фонді України є центри обробки даних, де проходить повне дублювання інформації. Відомості для нарахування пенсії при переході з паперового носія на електронний не втратяться. Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду України Олександр Малецький в ефірі каналу Україна 24.   “Роль трудової – це інформація про трудові відносини. На сьогоднішній день ця інформація надходить до ПФУ від роботодавців. Вона накопичується, вона є, включаючи посаду, професійні ознаки роботи, накази про прийом і звільнення з роботи. Ця інформація вже є”, – розповів Малецький.   Він запевнив, що інформація не пропаде, оскільки в ПФУ для цього створюють необхідні умови.   “У нас є основний і резервний центри обробки даних, у нас проходить повне дублювання інформації. Тому загубитися нічого не може”, – підкреслив заступник голови правління ПФУ.   Нагадаємо, що в Україні ввели електронні трудові книжки, в яких міститься інформація про сплачені страхові внески з 1998 року.   Напередодні повідомлялося, що в Україні вводять автоматичне нарахування пенсій. Документ спрощує доступ до інформації про трудовий стаж.       Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Торік, починаючи з листопада, ситуація у транспортній галузі дещо поліпшилася. На тлі економічного відновлення, на діяльності транспортників більшою мірою позначилося покращення у секторі вантажних перевезень, що здебільшого підтримувалося пожвавленням попиту на вантажні перевезення залізничним видом транспорту з боку основних користувачів (окремі промислові підприємства, будівельна галузь та агровиробники).

Проте ситуація з пасажирським транспортом перебувала в найгіршому стані, а наразі погіршилася. Згідно з повідомленням Держстату, в підсумку 2020 року пасажирообіг підприємств транспорту становив 46,1% р/р. Порівнюючи з листопадом, в грудні 2020 року пасажирообіг зазнав падіння на 0.1 в.п.

Підсумки роботи вантажного транспорту у 2020 році

У 2020 році вантажообіг підприємств транспорту становив 290,3 млрд.ткм, або 85,7% від обсягу 2019 року. Про це повідомляє Державна служба статистики (ДССУ).

В підсумку 2020 року підприємствами транспорту перевезено 600,0 млн.т вантажів, що проти обсягів 2019 року становить лише 88,8%. Проте у грудні спостерігається продовження позитивної динаміки (рис. 1).

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Рисунок 1 – Вантажообіг підприємств транспорту, % р/р

Джерело: ДССУ.

Варто зазначити, позитивним фактором для вантажних перевезень протягом року є збільшення попиту на послуги перевезення вантажів залізничним та авіаційним видами транспорту (табл. 1).

Таблиця 1 – Вантажні перевезення за видами транспорту

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Джерело: ДССУ.

З негативних факторів можна вирізнити застарілий рухомий склад (70,4% тепловозів та 74,5% вантажних вагонів, які  експлуатуються протягом 26-40 років (дані за 2018 року). Негативний вплив  також внаслідок зниження попиту на послуги залізничних вантажних перевезень з боку основних клієнтів реального ринку, зокрема аграріїв через менші обсяги зборів врожаю основних культур у с/г виробництві.

Підсумки роботи пасажирського транспорту у 2020 році

Протягом 2020 року пасажирообіг підприємств транспорту становив 49,4 млрд.пас.км, йдеться в повідомленні Держстату. Відтак проти показників 2019 року  пасажирські перевезення торік становлять 46,1% р/р.

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Рисунок 2 – Пасажирообіг підприємств транспорту, % р/р

Джерело: ДССУ.

Послугами пасажирського транспорту скористалося 2568,7 млн пасажирів, що становить 60,3% від обсягу 2019 року.

Таблиця 2 – Пасажирські перевезення за видами транспорту

Транспортники долають кризу з перемінним успіхом: пасажирські перевезення погіршилися

Джерело: ДССУ.

Відтак, згідно з даними Держстату, пасажирський транспорт демонструє найгірші  показники в підсумку 2020 року.

Поміж негативних факторів можна вирізнити не лише ключовий – жорсткі карантинні обмеження, які істотно позначилися на всіх послугах, у тому числі транспортних. Коронакризу доповнюють також хронічні проблеми галузі. Зокрема, це значний знос застарілих пасажирських вагонів – 75,2% пасажирських вагонів понад 28 років у користуванні (дані за 2018 року).

Безумовно, дія карантинних обмежень в середині країни обумовила низький попит на послуги залізничного та міського видів транспорту. Внаслідок посилення карантинних обмежень у світі, зазнали зниження попиту на пасажирські авіаперевезення (35%, р/р).

Нагадаємо за підсумками 11 місяців 2020 року (п/п) у транспорті падіння обсягів випуску становило 14,6% (15,4% за 10 місяців 2020 року).

Джерело

Continue Reading