Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Українські суди відправили за ґрати півтисячі воєнних злочинців

Українські суди відправили за ґрати півтисячі воєнних злочинців

Українські суди відправили за ґрати півтисячі воєнних злочинців

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова прозвітувала Верховній Раді про роботу органів прокуратури у 2020 році, назвала головні здобутки ГПУ та окреслила завдання на цей рік. Вона зазначила, що торік судові вироки отримали 464 воєнні злочинці.

Очільниця Офісу генпрокурора прокоментувала кримінальні справи «Нафтогазу» і «Приватбанку», розслідування щодо Шкарлета, боротьбу з катуваннями у правоохоронних органах та покарання корупціонерів. Також Венедіктова розкрила нові деталі розслідування справ Майдану та воєнних злочинів РФ в окупованому Криму і на Донбасі. Головне за хвилину.

ГПУ передала Міжнародному кримінальному суду 15 повідомлень про воєнні злочини в окупованому Криму та на Донбасі. В кінці року Офіс генпрокурора отримав підтвердження від прокурора Міжнародного кримінального суду, що воєнні злочині дійсно там є. «І це є юрисдикцією Гаагського трибуналу. І цього ми чекали більше п’яти років» Проти воєнних злочинців у 2020 до судів відправили майже 800 кримінальних справ, вироки отримали 464 фігуранта.  «Основне наше завдання – підвищити рівень довіри громадськості до органів прокуратури»

Українські прокурори у 2020 розслідували майже 2 мільйони проваджень, а до судів направили 119 тисяч справ – по 500 штук на день. «Ми рішуче рухаємося на шляху системних змін. І це при тому, що минулий рік видався для органів прокуратури дійсно непростим».

Справу «Роттердам+» слід передати новому главі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. «Цією справою має займатися новий голова САП, який зможе переглянути матеріали, процесуальні рішення всіх, і зрозуміти, як правильно діяти, як правильно формувати групу». Сама Венедіктова не хоче брати на себе відповідальність за майбутні рішення Антикорупційного суду у цій справі. Новий глава САП має бути професійним і незалежним, його обрання дозволить покращити боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади.

Венедіктова відкидає звинувачення у блокуванні справи «Приватбанку». У справі про виведення коштів з фінустанови потрібно провести експертизу, яка визначить збитки та склад злочину. «Тут має бути склад злочину. Тому ми рухаємося виключно за законом».

Проти  НАК «Нафтогаз» та його державного аудиту відкрито декілька кримінальних справ. «Слідство у нас триває. Ці справи для нас не є якимись невідомими. Вони заслуховуються раз у два тижні». Венедіктова обіцяє одразу сповістити, коли з’являться результати у цій справі.

Офіс генпрокурора  продовжує розслідувати кнопкодавство під час призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та зникнення відео зі злочином. «Є декілька заяв… кримінальне провадження внесено до ЄРДР, проводиться досудове розслідування».

В Україні зросла ефективність розслідувань проти правоохоронців, які катують людей та перевищують повноваження із насильством.  У 2020 році кількість підозрюваних у катуваннях збільшилась у 13 разів, а по перевищенню влади – удвічі. «Для подолання проблеми безкарності правоохоронців, які застосовують катування розроблено проект Концепції державної політики у цій сфері».

Українські суди у 2020 році засудили 620 корупціонерів, усього відкрили 6,6 тисяч корупційних справ. Також до 2 тисяч зросла кількість справ у судах щодо розтрати майна і його привласнення службовими особам. Збитки від корупційних злочинів сягнули 2,7 мільярда гривень, із них відшкодовано та забезпечено відшкодування майже 90% збитків (близько 2,4 млрд грн.).

Офіс Генпрокурора активізував розслідування злочинів проти Майдану, торік підозри отримали утричі більше людей, серед них 24 співробітники МВС, 3 прокурора, 5 суддів та 10 цивільних. «Серед перспектив на цей рік передусім завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів 20 лютого 2014 року мирних протестувальників на вулиці Інститутській у столиці»

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

В Офісі президента мають намір розширити переговори по Донбасу: кого залучать

В Офісі президента мають намір розширити переговори по Донбасу: кого залучать

В Офісі президента мають намір розширити переговори по Донбасу: кого залучать

В Офісі президента вважають за необхідне залучити до Мінських переговорів і переговорів у Нормандському форматі по Донбасу США. Це дозволить зробити переговорний процес більш ефективним.

«Ми повинні працювати разом для захисту демократії і свободи та протистояння авторитарному режиму. Ми високо цінуємо вашу участь в боротьбі з режимами, які порушують міжнародне право», – сказала заступник глави Офісу президента Юлія Свириденко, передає прес-служба ОП.

Нагадаємо, 3 березня інтернет-cайт т.зв. «народної міліції ДНР» повідомив, що терористичні формування «ДНР» отримали дозвіл на ведення попереджувального вогню на придушення і знищення вогневих точок Збройних сил України.

Глава української делегації для участі в ТКГ Леонід Кравчук висловив протест проти оприлюдненого повідомлення.

Напередодні українська сторона в ТКГ заявила про безрезультатні підсумки переговорів через деструктивну позицію Російської Федерації. Представники РФ продовжують наполягати, що Росія є лише посередником у конфлікті нарівні з Німеччиною і Францією, а також ОБСЄ. В гуманітарній підгрупі російська сторона знову заблокувала питання відкриття роботи КПВВ зі свого боку.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Кулеба про ТКГ: З того боку – суцільний деструктив

Кулеба про ТКГ: З того боку - суцільний деструктив

Дмитро Кулеба бачить “з того боку” суцільний деструктив

Росія і запрошені представники так званих “ДНР” і “ЛНР” просто водять ситуацію по колу, зазначив глава українського МЗС.

Позиція Росії у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) ставить питання про принципову можливість проведення ефективних переговорів на цьому майданчику. Про це в п’ятницю, 5 березня, сказав на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, через Росію переговорний процес постійно затягується, і будь-які рішення не приймаються.

“У ТКГ зараз треба говорити не про зміну місця, а про те, щоб там в принципі відбувалися ефективні переговори, тому що через позицію РФ ТКГ все більше нагадує театр абсурду, де Росія і запрошені представники так званих “ДНР” і “ЛНР” просто водять ситуацію по колу, вдаються до якихось абсурдних аргументів, дискусій, аби тільки затягувати процес і не приймати жодних рішень”, – заявив Кулеба.

Він наголосив, що не місце проведення ТКГ є проблемою.

“Проблемою є те, що, незважаючи на всі зусилля України, всі зусилля нашої делегації в ТКГ, ми бачимо з того боку суцільний деструктив, і називання білого чорним, і спроби перекладати відповідальність за все на Україну. Не те, щоб це було щось нове, чого ми не знали, але зараз, за ​​останні сім років конфлікту, це вже просто вийшло на якийсь топ-рівень, і це та проблема, яку треба в першу чергу вирішувати”, – зазначив Кулеба.

Раніше цього тижня повідомлялося, що Україна висловила протест на засіданні ТКГ. Це відбулося після оприлюдненого інтернет-ресурсом так званої “Народної міліції ДНР” повідомлення про нібито отримання “дозволів на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника”.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Вступ до НАТО: у Зеленського відзначили, який сигнал хочуть отримати від США

Вступ до НАТО: у Зеленського відзначили, який сигнал хочуть отримати від США

Вступ до НАТО: у Зеленського відзначили, який сигнал хочуть отримати від США

В Офісі президента заявили, що хочуть отримати чіткий сигнал від Сполучених Штатів Америки про членство України в НАТО. Посилення військової співпраці між США і Україною збільшить вартість нової військової агресії Росії проти України.

«Ми прагнемо посилити військову співпрацю між США і Україною для подальшого збільшення вартості будь-якої нової військової агресії. Ми повинні протистояти всім аспектам гібридної війни разом. Сюди входять кіберзагрози, протидія інформаційним атакам і системній пропаганді», – зазначила під час дискусії з американськими і європейськими політиками заступник глави Офісу президента Юлія Свириденко, передає прес-служба ОП.

Раніше Столтенберг дав поради Шмигалю, як пришвидшити вступ України в НАТО.

55% жителів основних країн Євросоюзу – Німеччини, Франції, Італії та Польщі – позитивно ставляться до членства України в ЄС, і 38% – в НАТО.

Україна готова збільшити національний внесок в операції під проводом НАТО. Також Збройні сили України готові більше залучатися до планування операцій Альянсу з врегулювання криз на ранніх етапах.

Україна сподівається отримати План дій щодо членства в НАТО в 2021 році на саміті Альянсу.

Джерело

Continue Reading