УКРАЇНА
В Офісі президента анонсували жорсткі рішення РНБО через загрози нацбезпеці
В Офісі президента анонсували жорсткі рішення РНБО через загрози нацбезпеці
В Офісі президента України прокоментували найближче засідання РНБО, яке має відбутися вже 19 лютого. У Зеленського анонсували жорсткі рішення у зв’язку з загрозами національній безпеці держави.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
«Загрози національній безпеці держави, які повинні бути усунені, вимагають обов’язкових жорстких рішень в межах, визначених Конституцією України та чинним законодавством», – йдеться в повідомленні.
Рішення Ради національної безпеки і оборони, зазначили у відомстві, вказують на те, що держава абсолютно точно розуміє сучасні ризики і вміє на них реагувати.
«Рішення, які приймаються в результаті колегіальної роботи Ради національної безпеки і оборони, повністю відповідають інтересам України на даному етапі розвитку нашої держави», – додали у Зеленського.
Раніше повідомлялося, що Головне слідче управління СБУ розслідує кілька справ стосовно народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака. Зокрема, за статтями за підготовку до державної зради, легалізацію злочинних доходів, заволодіння корпоративних прав та фінансування тероризму.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Служба безпеки України (СБУ) оголосили підозру у справі про передачу нафтопроводу структурам нардепа від «Опозиційною платформи – За життя» (ОТЗЖ) Віктора Медведчука.
Рада нацбезпеки і оборони найближчим часом може ввести нові санкції, які вдарять по деяких народів депутатам.
Президент Володимир Зеленський доручив секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олексію Данилову зібрати на 19 лютого засідання РНБО.

УКРАЇНА
В Україні розширилася «червона зона» карантину: які регіони потрапили під обмеження
В Україні розширилася «червона зона» карантину: які регіони потрапили під обмеження
Вже трьом регіонам України присвоєно найвищий рівень епідеміологічної небезпеки. Через спалах COVID-19 жорсткий карантин ввели в Івано-Франківській, Чернівецькій і Житомирській областях.
3 березня 2021 року Держкомісія з ТЕБ та НС прийняла рішення про внесення Житомирської області в «червону зону». В регіоні забороняється:
- робота закладів сфери громадського харчування (крім адресної доставки і на винос);
- робота непродовольчих ринків і магазинів;
- освітні установи переходять на дистанційне навчання, за винятком дитсадків і 1-4 класів шкіл;
- скасовуються всі масові заходи;
- не працюватимуть ТРЦ, кінотеатри, театри, спортзали, басейни.
Як заявив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, динаміка захворюваності стрімко погіршується. За минулий місяць кількість інфікованих зросла в три рази. В останній тиждень з 6 тисяч проведених ПЛР-тестів 2716 виявилися позитивними.
З 3 березня додаткові обмеження карантину починають діяти і у Вінницькій області, незважаючи на те, що регіон знаходиться в «помаранчевій зоні». Місцеві органи влади прийняли рішення про переведення всіх освітніх установ на дистанційне навчання. Це стосується 1-11 класів шкіл, середньої, професійної, вищої, позашкільної освіти.
Також у Вінницькій області забороняються планові операції і госпіталізації, консультування поліклінік державних і комунальних медустанов, крім дозволених у встановленому порядку.
За показниками МОЗ на 2 березня, 9 регіонів знаходяться в зоні ризику. Через погіршення епідситуації «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки присвоєно Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Рівненській та Тернопільській областям. Решта 13 регіонів за епідеміологічними ознаками потрапили в «жовту» зону карантину.
Напередодні ми писали, що в Україні зросла кількість госпіталізованих з COVID-19: було виявлено 5 833 нові випадки захворювання (госпіталізували 3,2 тис. людей), а днем раніш захворюваність була більшою, але госпіталізованих – лише 2,8 тис.
Міністерство охорони здоров’я оновило показники регіонів щодо ситуації з коронавірусом. Так, вже три області стали «червоними», дев’ять – «помаранчевими», решта 13 регіонів – «жовті».
УКРАЇНА
Смертность от коронавируса: в НАН опубликовали количество пациентов, умерших на ИВЛ
Смертность от коронавируса: в НАН опубликовали количество пациентов, умерших на ИВЛ
Более 88% пациентов с коронавирусом в Украине, которые находились на искусственной вентиляции легких, умерли. Из почти 8500 человек летальных почти 7500 случаев.
Как сообщает Национальная академия наук Украины, в исследовании фигурируют данные от начала пандемии до 1 марта включительно. Отмечается, что средняя госпитальная летальность за весь период наблюдений составила почти 17% – из почти 154 тысяч госпитализированных скончались более 26 тысяч человек.
Летальность у больных, находящихся в отделениях интенсивной терапии – почти 77% (с 16,6 тысячи умерли более 12,6 тысячи).
Срок поставки вакцины Pfizer в рамках COVAX постоянно откладывается. 22 февраля заместитель главы Офиса президента Кирилл Тимошенко заявил, что вакцина против коронавируса компании Pfizer будет поставлена Украине в рамках механизма COVAX в начале марта, задержка связана с переносом сроков поставки вакцин со стороны COVAX.
23 февраля в аэропорту «Борисполь» приземлился самолёт с первой партией вакцины от коронавируса. Первая партия вакцины состоит из 500 тыс. доз препарата Oxford/AstraZeneca (CoviShield).
Ранее в Украине началась вакцинация население от коронавируса. Первым прививку получил врач в Черкасской области.
УКРАЇНА
РНБО готує нові санкції проти колаборантів – Аваков
РНБО готує нові санкції проти колаборантів – Аваков
На майбутніх засіданнях РНБО будуть ухвалені нові пакети санкцій проти «ворогів України і колаборантів».
Про це розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв’ю Гордону. «Будуть ще засідання РНБО. Ми опрацьовуємо деякі додаткові напрямки санкцій проти ворогів України і колаборантів. Я думаю, що ви їх побачите … Я думаю, що той, хто розуміє, що обрана правильна стратегія, буде задоволений », – розповів він. При цьому Аваков підкреслив, що мова не йде про повальних репресії і націоналізації майна: «Не потрібно думати, що будуть повальні репресії на адресу всіх інакомислячих, не треба думати, що це буде повальна реприватизація».
Нагадаємо, загалом в Україні в останні тижні відбулося три засідання РНБО, які закінчилися запровадженням санкцій.
2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким на 5 років запроваджуються санкції щодо народного депутата фракції «Опозиційна платформа – За Життя» Тараса Козака, а також 8 юридичних компаній, яким належать телеканали 112, ZIK та NewsOne.
А 19 лютого РНБО запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб за статтею 258, частини 5 Кримінального кодексу «фінансування тероризму». Серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також Наталя Лавренюк – цивільна дружина Тараса Козака. Також до санкційного списку потрапили громадяни Росії Костянтин Вацковський, Віталій Томченко, Сергій Лісогор, Олександр Маслюк і Михайло Попов.
26 лютого Рада національної безпеки й оборони ухвалила санкції щодо вищих посадових осіб у силових структурах, які зрадили Україну.

В Україні розширилася «червона зона» карантину: які регіони потрапили під обмеження

В Україні виявили 7 235 нових випадків коронавірусу

«Незабутній день»: легендарний футболіст Пеле вакцинувався від коронавірусу

Смертность от коронавируса: в НАН опубликовали количество пациентов, умерших на ИВЛ
