УКРАЇНА
В Україні знеструмлено майже 200 населених пунктів
Фото: Getty Images Для відновлення електропостачання залучено бригади обленерго
Найскладніша ситуація зараз у Чернігівській області. Там енергопостачання немає в 54 населених пунктах.
В Україні через погіршення погодних умов знеструмлені 189 населених пунктів в семи областях. Про це повідомляє ДСНС в ранковому зведенні в п’ятницю, 5 лютого.
“Уночі в результаті ускладнення погодних умов (пориви вітру) через спрацювання автоматичної системи захисту ЛЕП знеструмлені 189 населених пунктів в семи областях, а саме: Чернігівська – 54, Київська – 32, Житомирська – 32, Полтавська – 21, Тернопільська – 20, Хмельницька – 19, Вінницька – 11”, – йдеться в повідомленні.
До відновлення електропостачання залучено бригади обленерго.
Нагадаємо, цього тижня в Одесі затопило вулиці через талий сніг. Потепління і дощ перетворили одеські дороги на річки. Глибина калюж на деяких вулицях досягала 10 сантиметрів.
Погода на тиждень: хмарність та сніг з дощем
УКРАЇНА
Землю дозволили продавати на е-аукціонах
Фото: Unsplash Комітет Ради схвалив продаж землі на електронних торгах
Парламенту рекомендують схвалити продаж землі через інтернет на електронних аукціонах в другому читанні.
Комітет парламенту з питань аграрної та земельної політики рекомендував прийняти в другому читанні законопроект № 2195, який регламентує продаж землі на електронних аукціонах через інтернет. Про це в п’ятницю, 5 лютого, повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради України. Документ пропонує продавати земельні ділянки державної і комунальної власності виключно через електронні аукціони в електронній торговій системі в режимі реального часу в інтернеті. За результатами цих торгів буде укладатися договір купівлі-продажу, оренди і т.д. з переможцем, який запропонував найвищу ціну за ділянку. Також передбачена автоматизація ряду процесів, наприклад, ставок учасників торгів, подачі заявок на участь, публікацію всіх документів, що стосуються торгів і земельних ділянок. Також передбачена автоматизація низки процесів, наприклад, подачі заявок на участь, публікацію всіх документів, що стосуються торгів і земельних ділянок. Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким при покупці будинку його власник автоматично отримує право на земельну ділянку, на якій він розташований. Раніше Рада прийняла закон про введення ринку землі з липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більше 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більше 10 тисяч гектарів в одні руки. Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
УКРАЇНА
Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію
Влада підрахувала українців, які отримують недержавну пенсію
За даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку станом на кінець вересня, в Україні близько 880,4 тисячі осіб є вкладниками приватних пенсійних фондів. Це на 11,7 тисяч більше, ніж у 2019 році.
Зокрема, 86,3 тисячі осіб уже отримують приватні пенсії, свідчить звіт НКЦПФР.
У 2020 році адміністратори недержавних пенсійних фондів уклали 84,7 тис. шт. пенсійних контрактів, що більше на 13,4% порівняно зі станом на 30.09.2019. Зокрема укладено 77,9 тис контрактів із фізособами, 0,1 тис із ФОП та 6,7 тис із юридичними особами
Станом на вересень в Україні налічувалось 63 недержавні пенсійні фонди та 22 адміністратори недержавних пенсійних фондів.
Як повідомлялось, протягом кількох років в Україні можуть запровадити додаткові накопичувальні пенсії, працюючих громадян зобов’яжуть віддавати частину зарплатні на спеціальний рахунок, яким розпоряджатимуться фонди.
У листопаді Кабмін почав розробку законопроекту про впровадження в Україні професійної накопичувальної системи, що дозволяє формувати доплати до пенсій. Обсяг коштів, одержуваних за допомогою такої системи, складе близько 3 мільярдів гривень, зазначив прем’єр Шмигаль. У Верховній Раді вважають, що запуск накопичувальних пенсій не є перспективою 1-2 років.
УКРАЇНА
Електронна трудова книжка: як нарахують пенсію
Фото: pfu.gov.ua Загубитися нічого не може – ПФУ
Тепер інформація буде зберігатися в спеціальних центрах обробки даних, основному і резервному. Вона не загубиться.
У Пенсійному фонді України є центри обробки даних, де проходить повне дублювання інформації. Відомості для нарахування пенсії при переході з паперового носія на електронний не втратяться. Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду України Олександр Малецький в ефірі каналу Україна 24. “Роль трудової – це інформація про трудові відносини. На сьогоднішній день ця інформація надходить до ПФУ від роботодавців. Вона накопичується, вона є, включаючи посаду, професійні ознаки роботи, накази про прийом і звільнення з роботи. Ця інформація вже є”, – розповів Малецький. Він запевнив, що інформація не пропаде, оскільки в ПФУ для цього створюють необхідні умови. “У нас є основний і резервний центри обробки даних, у нас проходить повне дублювання інформації. Тому загубитися нічого не може”, – підкреслив заступник голови правління ПФУ. Нагадаємо, що в Україні ввели електронні трудові книжки, в яких міститься інформація про сплачені страхові внески з 1998 року. Напередодні повідомлялося, що в Україні вводять автоматичне нарахування пенсій. Документ спрощує доступ до інформації про трудовий стаж. Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet