УКРАЇНА
Верховна Рада має намір заборонити продаж ліків неповнолітнім
Верховна Рада має намір заборонити продаж ліків неповнолітнім
Верховна рада має намір заборонити в Україні продаж лікарських засобів неповнолітнім громадянам. Відповідний законопроект найближчим часом буде зареєстрований народними депутатами.
Як пояснив в інтерв’ю «Радіо Свобода» глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, заборонити продаж ліків неповнолітнім вирішили після того, як в декількох містах України відбулися випадки отруєння дітей медпрепаратами, які вони купили в аптеці.
«Буде зареєстрований законопроект, який заборонить продаж ліків дітям до 18 років: і рецептурних, і безрецептурних. Про вітаміни ми зараз не говоримо, про БАДи не говоримо, тому що це не ліки», – сказав він.
Радуцький додав, що поки остаточно не вирішено, як саме будуть карати за продаж ліків дітям, але серед пропозицій – прирівняти до покарання за продаж фальсифікованих ліків, тобто карати в’язницею на строк від 5 до 8 років.
«У нас ще є суперечка, наскільки жорстким має бути покарання. Воно повинно бути, і слід нести адміністративну, і кримінальну відповідальність, але за термінами поки не скажу», – додав нардеп.
Дві школярки із міста Боярка 16 лютого отруїлися медичним препаратом «Дротаверин». В одній із популярних соціальних мереж вони побачили відео із закликом спробувати медпрепарат, на перерві пішли в аптеку, купили його та вжили кожна по 40 таблеток, одна дитина померла.
17 лютого в Умані Черкаської області дві восьмикласниці потрапили в лікарню після того, як прийняли препарат «Дротаверин».
Міська рада Боярки призначила службове розслідування щодо директора ліцею, де отруїлися двоє дівчаток.
Поліцейські Київщини встановили обставини отруєння двох семикласниць в Боярці, одна з яких померла.
РРаніше дитячий омбудсмен Микола Кулеба припустив, що причина отруєння дітей у Боярці може критись в небезпечних «іграх» з інтернету.
УКРАЇНА
Шмигаль пояснив депутатам проблеми з вакцинацією
Фото: rada.gov.ua Вакцинація розпочнеться в лютому, запевнив Шмигаль
Влада все ще чекає надходження перших вакцин у лютому, хоча обіцяний початок імунізації вже прострочила.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в п’ятницю, 19 лютого, виступив у Верховній Раді, розповівши депутатам про ситуацію з вакцинацією від коронавірусу.
Так, він заявив, що отримати перші вакцини розраховують ще в цьому місяці, хоча почати вакцинацію обіцяли 15 лютого.
“Україна все ще розраховує отримати перші партії вакцини в лютому… Уже в кінці лютого – початку березня надійдуть перші партії від Pfizer/BioNTech у кількості 117 тисяч доз. Це остання інформація, що вчора прозвучала від ЮНІСЕФ”, – заявив прем’єр.
Також він розповів, що вакцини будуть закуповувати у виробників і отримувати за механізмом COVAX.
“Вакцини від COVID-19 Україна отримуватиме двома шляхами: через глобальну ініціативу COVAX, в рамках якої Україна може безоплатно або за заниженою ціною отримати від 8 до 16 млн доз – фактично, для 8 млн осіб”, – зазначив міністр.
Також очікується, що в першому півріччі Україна отримає від 2,2 до 3,7 млн
“Другий шлях отримання вакцини – через прямі закупівлі у компаній-виробників за рахунок коштів держбюджету, міжнародних донорів, кредитних коштів і програми Світового банку та ЄБРР. Інші джерела також розглядаються”, – розповів Шмигаль.
Нагадаємо, вакцинація мала початися 15 лютого, але глава МОЗ Максим Степанов заявив, що процес імунізації почнеться або в кінці цього тижня, або на початку наступного. Перед цим Степанов заявив, що вакцинація ще не почалася через “технічні проблеми” і “бюрократичні труднощі”.
Сьогодні міністр відправився в Індію домовлятися про постачання вакцин і проконтролювати відправку першої партії.
УКРАЇНА
У Дніпрі в результаті пожежі в нежитловому будинку загинули люди
У Дніпрі в результаті пожежі в нежитловому будинку загинули люди
Напередодні в Дніпрі в одноповерховому неексплуатованому будинку сталася пожежа, в результаті чого загинули троє людей.
Як повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій, пожежа сталася в Самарському районі Дніпра. За інформацією рятувальників, у будинку горіло сміття, старі речі і дерев’яна конструкція даху. Під час ліквідації загоряння пожежники виявили тіла двох людей. Ще одного громадянина, 1960 року народження госпіталізували у важкому стані, проте він не вижив.
Відзначається, що вогонь знищив перекриття на площі 80 кв. м. До гасіння пожежі було залучено 7 рятувальників і 2 одиниці техніки ДСНС.
Читайте також:
2 лютого виникла пожежа в одноповерховій будівлі ТЦ «Епіцентр» в Первомайську на площі 800 квадратних метрів. Пізніше рятувальники локалізували пожежу
Поліція Миколаївщини показала допит чоловіка, який підпалив торговельний центр «Епіцентр» у Первомайську. Схоже, йому не уникнути психіатричної експертизи.
Раніше, 31 січня в Києві на Троєщині сталася пожежа в ТЦ. Загоряння зафіксували в кімнаті охорони, на першому поверсі, загинула одна людина.
УКРАЇНА
ООН оновила дані щодо загиблих на Донбасі
Фото: AP В останній рік жертв конфлікту стало менше
З початку конфлікту на Донбасі в квітні 2014 року по лютий 2021 року загинули близько 13300 осіб.
З весни 2014 року на Донбасі загинули близько 13300 людей. Про це заявляють в Управлінні верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє Радіо Свобода в п’ятницю, 19 лютого.
“За підрахунками УВКПЛ ООН, загальна кількість людських втрат, пов’язаних з конфліктом в Україні (з 14 квітня 2014 по 31 січня 2021), становить 42000-44000: 13100-13300 загиблих (щонайменше 3375 цивільних осіб, близько 4150 українських військових і приблизно 5700 членів збройних груп) і 29500-33500 поранених (7000-9000 цивільних осіб, 9700-10700 українських військових і 12700-13700 членів збройних груп)”, – йдеться в повідомленні.
До статистики смертей військових віднесли і випадки, не пов’язані безпосередньо з військовими діями, зокрема, в результаті необережного поводження зі зброєю, ДТП, хвороб під час служби в зоні конфлікту, вбивств і самогубств, що становлять близько 30% від загальної кількості.
Зазначається, що в 2019 і 2020 роках до 40% смертей серед військових в зоні конфлікту викликані хворобами, вбивствами, самогубствами, ДТП та іншими причинами, не пов’язаними з бойовими діями. Вони не включені в зазначену статистику.
Відомо, за останній місяць на Донбасі загинули більше військових, ніж з моменту початку перемир’я до кінця минулого року.