Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Відкриття КПВВ «Щастя»: Україна може втратити «промисловий трикутник» Луганської області

Відкриття КПВВ «Щастя»: Україна може втратити «промисловий трикутник» Луганської області

Відкриття КПВВ «Щастя»: Україна може втратити «промисловий трикутник» Луганської області

Одночасне відкриття нових контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) у місті Щастя та селищі Золоте свідчить про згоду української сторони на вимоги окупантів у переговорах Тристоронньої контактної групи. Водночас, Збройні сили України стали заручником підкилимних політичних ігор. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів співголова Громадської ініціативи «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

Експерт зазначив, що одночасне відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) «Золоте і «Щастя» було вимогою окупантів – керівників самопроголошеної «ЛНР» і Російської Федерації. До того ж, терористи наполягали на організації автомобільних переходів у цих двох пунктах пропуску.

Крім того, за словами аналітика, відкриття КПВВ «Щастя» загрожує національній безпеці України.

Відкриття КПВВ «Щастя»: Україна може втратити «промисловий трикутник» Луганської області

Дмитро Снєгирьов політичний експерт

«Місто Щастя є одним з найбільш ключових пунктів оборони Збройних сил України. До того ж, біля нього розташований об’єкт критичної інфраструктури – Луганська ТЕС. Тож у разі захоплення цього плацдарму, перед окупантами відкривається прямий шлях на т.зв. «промисловий трикутник» Луганської області: Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Рубіжне. Тому українська сторона в ТКГ до останнього блокувала одночасне відкриття цих двох КПВВ і автомобільного переходу в Щасті. Саме на цьому і грає «ЛНР» – вона звинувачує українську сторону в начебто порушенні умов попередніх домовленостей і наполягає, що поблизу Щастя має працювати саме автомобільний перехід»

Ще одним фактором небезпеки КПВВ Щастя, експерт назвав розташування біля міста т.зв. «баз накопичення» терористів. За його словами, у селищі Весела Гора і на базі колишнього дитячого оздоровчого табору на березі Сіверського Донця, діє постійна база підрозділів спецпризначення РФ та «ЛНР». Саме на її території розташувалися підрозділи 2-го армійського корпусу терористів – у вересні-жовтні спостерігалася передислокація цих підрозділів окупантів, а також переміщення важкої броне- та інженерної спецтехніки. До того ж, свого часу в цьому районі українські військові затримали двох російських спецпризначенців.

«СММ ОБСЄ підтвердила раніше опубліковану інформацію про посилення діяльності диверсійно-розвідувальних груп супротивника і накопичення важкої бронетехніки на території Луганського аеропорту. Натомість, досить дивно, чому Головне управління Міноборони України лише 9 листопада підтвердило оприлюднену ще 30 жовтня інформацію. Тобто відкриття КПВВ «Щастя» породжує багато запитань з точки зору безпеки. Адже фактично біля самого пункту та в безпосередній близькості до зони безпеки, відбувається концентрація підрозділів спецпризначення 2-го Армійського корпусу «ЛНР»»

— Дмитро Снєгирьов, політичний експерт

Крім того, експерт переконаний, що якщо на КПВВ «Щастя» запрацює саме автомобільний перехід, то це буде свідчити про згоду України на грубий політичний та військовий шантаж РФ. Аналітик не виключив, що елементом цього шантажу є регулярне загострення ситуації на лінії розмежування. На його думку, таким чином Кремль намагається продавити свою «дорожню карту» як у контексті відкриття КПВВ, так і загального врегулювання ситуації на Сході. В цьому контексті, Дмитро Снєгирьов зазначив, що всі розмови про згоду всіх учасників переговорів ТКГ на «План спільних кроків» з припинення війни на Донбасі – це не більше, ніж «білий шум», адже «українська сторона іде на цілковиті односторонні компроміси».

Щодо пункту пропуску «Золоте», то Дмитро Снєгирьов вбачає у цій ініціативі існування корупційних схем.

«Перший КПВВ у Золотому Україна відкрила ще в березні 2016 року. Рішення про його відкриття було ухвалене в односторонньому порядку, коли головою Луганської військово-цивільної адміністрації був Георгій Тука. Це при тому, що питання відкриття КПВВ має ухвалюватися лише за погодженням з усіма учасниками ТКГ – тобто, потрібна згода як Росії, так і представників самопроголошених «республік». Натомість, у 2017 році з держбюджету України було виділено 7,2 мільйони гривень і збудовано КПВВ, який не функціонував. Сьогодні стоїть питання про виділення бюджетних коштів на реконструкцію або переоснащення цього КПВВ – тобто, знову виникає ризик корупційної схеми. Крім того, уряд обговорює виділення коштів на будівництво траси від Золотого до Сєвєродонецька, загальною вартістю близько 400 мільйонів гривень. Якщо українська сторона знала про те, що одночасне відкриття двох КПВВ неможливе через блокування запуску автомобільного переходу в Щастя, тоді оголошена сума коштів підвищує ризик існування корупційної складової»

— Дмитро Снєгирьов, політичний експерт

Експерт підтвердив, що КПВВ «Щастя» і «Золоте» були відкриті, як і планувалося 10 листопада. Натомість, окупанти не пропускають громадян з території України на територію ОРЛО.

У цьому контексті, аналітик звернув увагу ще на один факт. За його словами, штаб ООС видав розпорядження про закриття КПВВ «Станиця Луганська» до 15 листопада через погіршення епідеміологічної ситуації в регіоні. При тому, що раніше цей пункт мали також відкрити 10 листопада. Експерт не розуміє, чому штаб ООС видав контраверсійний наказ про відкриття КПВВ 10 листопада, а не 15-го, як було вказано у попередньому наказі.

Підсумовуючи, Дмитро Снєгирьов зазначив, що одночасне відкриття КПВВ «Щастя» і «Золоте свідчить про згоду української сторони на вимоги російської сторони, адже саме окупанти наполягали на одночасному відкритті цих пунктів.

«Тобто, фактично українська армія стала заручником підкилимних політичних ігор, коли попереднє розпорядження штабу ООС про відкриття двох КПВВ, було скасоване заради демонстрації намірів української сторони щодо виконання своїх зобов’язань у нормандській підгрупі. Водночас, поставлена під загрозу епідеміологічна ситуація – масова міграція потенційно заражених коронавірусом жителів тимчасово окупованих територій, може збільшити кількість хворих на підконтрольній території України. За минулу добу в Донецькій області було зафіксовано понад 400, в Луганській області – понад 100 фактів інфікування COVID-19»

— Дмитро Снєгирьов, політичний експерт

Нагадаємо, 10 листопада Україна відкрила усі контрольні пункти в’їзду-виїзду на лінії розмежування у Донецькій і Луганській областях. Натомість, окупанти блокують роботу КПВВ і повертають громадян на підконтрольну територію.

Зокрема, на Луганщині відкрили два нових КПВВ у місті Щастя і селищі «Золоте». Пропускна здатність пункту пропуску в Щасті сягатиме від 10 до 15 тисяч осіб на добу. Тим часом пункт пропуску «Станиця Луганська» не працюватиме до середини листопада.

Мінреінтеграції повідомило, що на пункті пропуску «Щастя» у Луганській області відкриють сервісний центр для жителів Донбасу, де можна отримати різноманітні державні послуги. Подібні хаби у майбутньому з’являться на усіх КПВВ.

Як повідомлялося, відкриття двох нових КПВВ у Щасті та Золотому, може прискорити міграцію інфікованих коронавірусом з тимчасово окупованих районів і спровокувати епідеміологічний колапс на Луганщині та на всій території України.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

США надали українським військовим медикам спеціальні засоби захисту

США надали українським військовим медикам спеціальні засоби захисту

США надали українським військовим медикам спеціальні засоби захисту

Українські військові медики за сприяння Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США отримали п’ять тисяч комплектів спеціальних захисних костюмів і бахіл. Найближчим часом їх передадуть в регіональні санітарно-епідеміологічні управління і мобільні лабораторії в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Про це повідомляє прес-служба Командування Медичних сил Збройних Сил України.

«Санітарно-епідеміологічне управління Командування Медичних сил Збройних сил України, за сприяння Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США, отримало 5000 комплектів спеціальних захисних костюмів і бахіл», – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що «ці засоби індивідуального захисту найближчим часом передадуть до регіональних санітарно-епідеміологічних управлінь і мобільні лабораторії, які знаходяться в районі проведення операції Об’єднаних сил».

Медичний персонал зможе використовувати їх «при роботі з хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19 і при проведенні лабораторних досліджень небезпечного біологічного матеріалу».

«Ця допомога повністю забезпечить потребу лікарів-епідеміологів і фахівців мікробіологічних лабораторій санітарно-епідеміологічних підрозділів Медичних сил ЗСУ в засобах захисту та посилить їх здатність в боротьбі з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в українській армії», – відзначили в ЗСУ.

У відомстві висловили «слова щирої вдячності Агентству зменшення загрози Міністерства оборони США за співпрацю і допомогу в боротьбі з пандемією COVID-19».

Раніше медик звернула увагу, що при лікуванні COVID-19 в Україні до сих пір приймають велику кількість антибіотиків, які є неефективними при коронавірус, і від них буде тільки шкода.

Міністерство охорони здоров’я дозволило проводити масові спортивні заходи на відкритому повітрі за умови дотримання протиепідеміологічних норм.

За минулу добу, 14 травня, в Україні виявлено 6 796 нових випадків коронавірусу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (544), Харківській (630), Дніпропетровській (518), Донецькій (480) та Львівській (432) областях.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреесус закликав передати вакцини країнам з низьким рівнем доходу замість того, щоб вакцинувати дітей і підлітків проти COVID-19.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Двоє міністрів написали заяви про відставку

Двоє міністрів написали заяви про відставку

Фото: kmu.gov.ua Йдуть у відставку Ігор Петрашко і Владислав Криклій

Міністри написали заяви про відставку за власним бажанням. Заяви розглянуть на позачерговому засіданні Ради.

  Міністр економіки Ігор Петрашко і міністр інфраструктури Владислав Криклій написали заяви про відставку. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат від фракції Слуга народу Олександр Качура.   “У Раду надійшли заяви про відставку за власним бажанням міністрів Петрашка і Криклія”, – повідомив нардеп.   Він відзначив, що на позачерговому засіданні парламенту у вівторок розглянуть заяви голів міністерств.   “У понеділок ввечері відбудеться засідання фракції Слуга народу, на якому розглянуть нові кандидатури на посаду міністра економіки і міністра інфраструктури”, – додав Качура.   До цього повідомлялося, що “слуги народу” обговорять питання ймовірної відставки глави МОЗ Максима Степанова.   Раніше ми писали про звільнення прес-секретаря Президента Володимира Зеленського – Юлії Мендель. Вона зосередиться на роботі із взаємодії з іноземними ЗМІ.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

У Чернігові патрульні застрелили домашнього дебошира, який напав на них із ножем

У Чернігові патрульні застрелили домашнього дебошира, який напав на них із ножем

У Чернігові патрульні застрелили домашнього дебошира, який напав на них із ножем

У Чернігові під час виїзду на виклик за фактом домашнього насильства співробітники поліції застосували табельну вогнепальну зброю. Чоловік від отриманих поранень помер.

Як повідомили в прокуратурі Чернігівської області, на місце події виїхали представники прокуратури, а також слідчі Держбюро розслідувань. Відкрили кримінальні провадження за ч. 3 ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 115 КК України (Умисне вбивство).

«Розпочато досудове розслідування. За його результатами буде дана правова оцінка діям співробітників поліції», – йдеться в повідомленні.

У той же час, місцеве видання ЧЕline повідомило подробиці інциденту. Так, в поліцію надійшов виклик про домашнє насильство в одній з квартир по вулиці Жабинського. Сусіди почули жіночі крики про допомогу і нібито чоловік погрожував жінці фізичною розправою. На виклик приїхали два екіпажі патрульної поліції.

Оскільки була загроза життю людини, поліцейські прийняли рішення проникнути в квартиру. Підручними засобами відкрили двері і побачили чоловіка, який в обох руках тримав ножі. Чоловік був агресивний і не реагував на команди патрульних. Після цього він раптово пішов з ножами на правоохоронців.

«Відповідно до Закону України« Про Національну поліції », патрульні застосували вогнепальну зброю і поранили чоловіка», – повідомили виданню в поліції Чернігівської області.

У поліції стверджують, що правоохоронці викликали на місце події «швидку» і до її приїзду надавали першу медичну допомогу пораненому чоловіку. Потім медики більше години намагалися реанімувати нападника, але врятувати його життя не вдалося.

Раніш ми писали, що в Івано-Франківській області клієнт автозаправки під час конфлікту вчинив стрілянину. Там також було двоє постраждалих.

Поблизу села Новоінгулка в Миколаївській області сталася стрілянина через земельний конфлікт.

Джерело

Continue Reading