Зв'язок з нами

УКРАЇНА

ВР рекомендують ухвалити в цілому проект закону про всеукраїнський референдум

ВР рекомендують ухвалити в цілому проект закону про всеукраїнський референдум

ВР рекомендують ухвалити в цілому проект закону про всеукраїнський референдум

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді ухвалити в другому читанні та в цілому проект Закону про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Як повідомляє УНН, Комітет на своєму засіданні 18 листопада повторно розглянув у другому читанні проект Закону про народовладдя через всеукраїнський референдум №3612 та зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України до остаточної редакції даного законопроекту. Зазначається, що під час підготовки до другого читання членами Комітету було подано 160 нових пропозицій до цього законопроекту, що були розглянуті на засіданні Комітету.

«Загалом під час розгляду законопроекту Комітетом опрацьовано 1386 пропозицій, що надійшли від 49 народних депутатів як суб’єктів права законодавчої ініціативи, з яких: 366 пропозицій враховано, 39 – враховано частково, 52 – враховано редакційно, 929 – відхилено. Комітетом також підтримано поправки і пропозиції, що були спрямовані на врахування рекомендацій, висловлених у терміновому спільному висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ)», – зазначено у повідомленні.

Зокрема, це пропозиції щодо:

– одночасного проведення загальнодержавних, чергових місцевих виборів та всеукраїнського референдуму;
– вимог до формулювання питання, що виноситься на всеукраїнський референдум;
– проведення теледебатів між учасниками процесу всеукраїнського референдуму.

«Крім того, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії було збільшено термін збору підписів під ініціативою щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, вдосконалено алгоритм зупинення та відновлення процесу всеукраїнського референдуму через обставини, які є підставами для його зупинення, встановлено період, упродовж якого закон або окремі його положення, що втратили чинність, за результатами всеукраїнського референдуму не можуть бути ухвалені парламентом у тій самій редакції, тощо. За результатами розгляду у другому читанні Комітет ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді ухвалити законопроект №3612 в другому читанні та в цілому», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, офіційно терміновий загальний висновок Венеціанської комісії та БДІПЛ ОБСЄ щодо законопроекту №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», поступив до профільного парламентського комітету наприкінці жовтня.

Висновок був ухвалений на онлайн-засіданні 124-ї пленарної сесії Венеціанської комісії 8-9 жовтня 2020 року. У ньому враховані попередні рекомендації Комісії про правові рамки проведення національних референдумів в Україні та звіти БДІПЛ та ПАРЄ про вибори, які проводять в Україні.

Законопроект про референдум є однією з передвиборчих обіцянок президента Зеленського. Його було ухвалено в першому читанні 18 червня 2020 року голосами 252 народних депутатів.

Вартість референдуму може дорівнювати вартості одних виборів.

Експерт аналітичного центру «Інполіт» Максим Джигун зазначив, що законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум є продовженням передвиборчої кампанії президента Зеленського і має низку ризиків, які слід допрацювати й усунути.

Спікер парламенту Дмитро Разумков уточнив, які питання не будуть виносити на референдум. Він також зазначив, що Рада може проголосувати за законопроект у ІІ читанні в листопаді.

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Червону зону покинули дві області, залишилася одна

Червону зону покинули дві області, залишилася одна

У червоній зоні залишилася тільки Сумська область

З червоної зони виключили Запорізьку та Полтавську області. Єдиною “червоною” залишилася Сумська область.

  Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у четвер, 6 травня. прийняла рішення перевести з “червоної” зони Запорізьку та Полтавську області. Про це в Telegram повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.     З 7 травня в цих зонах діятимуть обмеження жовтої зони.   Наразі в червоній зоні залишилася одна область – Сумська.   Напередодні червону зону покинули Харківська, Хмельницька та Чернігівська області.    

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Львівський поліцейський погорів на крупному хабарі

Львівський поліцейський погорів на крупному хабарі

Львівський поліцейський погорів на крупному хабарі

У Львові на хабарі затримали старшого дільничного офіцера одного з районних відділів Головного управління Нацполіції у Львівській області. Він вимагав $3 тисячі у місцевого жителя за зміну запобіжного заходу.

Про це повідомила прес-служба Офісу генерального прокурора України.

За даними слідства, поліцейський вимагав $3 тисячі у жителя Львова, аби вплинути на суддю, який розглядає справи щодо його знайомого – обвинуваченого в замаху на грабіж. Зокрема, гроші призначалися на зміну запобіжного заходу з утримання під вартою на не пов’язану з позбавленням волі, а також на перекваліфікацію правопорушення за більш м’яку статтю Кримінального кодексу України.

Правоохоронця затримали на гарячому – в момент отримання грошей, які вилучені в якості речового доказу. Під час обшуків також був вилучений автомобіль поліцейського.

Проводяться первинні слідчі дії, після їхнього завершення буде вирішуватися питання про повідомлення поліцейському про підозру, обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою та відсторонення від посади.

Операція із затримання поліцейського-хабарника проводилася прокуратурою спільно зі слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань (ДБР) за підтримки Служби безпеки України у Львівській області.

Нагадаємо, правоохоронці викрили на хабарництві заступника начальника районного управління поліції Києва, який вимагав та одержував неправомірну вигоду з місцевих підприємців за надання можливості працювати розважальним закладам і закладам громадського харчування під час карантину.

Державне бюро розслідувань затримало співробітника міграційної служби на отриманні $1 тисячі хабаря від іноземця за отримання права перебування в Україні.

У Києві співробітники СБУ затримали депутата Бориспільської районної ради за хабарництво. Він вимагав у київського нотаріуса $40 тисяч.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

РНБО готує санкції проти облгазів Фірташа – ЗМІ

РНБО готує санкції проти облгазів Фірташа - ЗМІ

Фото: Офис президента РНБО можуть ввести санкції проти облгазів

Санкції компаніям погрожують за відібраний і неоплачений газ із ГТС на10 мільярдів гривень.

  Найближчим часом РНБО може ввести санкції проти облгазів через борг перед Оператором газотранспортної системи (ОГТСУ) за відібраний і не оплачений газ з ГТС в якості виробничо-технологічних витрат. Про це в четвер, 6 травня, повідомляє LIGA з посиланням на два джерела, знайомих з планами РНБО – один з оточення президента Володимира Зеленського, інший – з нафтогазової галузі.   Відзначається, що вартість відібраного газу становить майже 10 млрд грн.   Журналісти повідомили, що в їх розпорядженні опинився внутрішній підрахунок ОГТСУ боргів облгазів за відібраний газ із газотранспортної системи протягом 2020 і першого кварталу 2021 років. У документі зазначено, що за звітний період облгази нібито викачали газу з ГТС, не розплатившись, на 9,88 млрд грн.   Найбільші боржники – облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії (РГК), пов’язаної з Дмитром Фірташем – 7,97 млрд грн.   За даними видання, справжність цього документа підтверджує прес-реліз ОГТСУ від 6 травня, де вказана аналогічна цифра боргу. За даними оператора ГТС, з січня по березень 2021 року облгази нібито відібрали з “труби”, не розплатившись 1 млрд кубометрів газу. Це в 5,6 разу більше, ніж обсяги їх виробничо-технологічних витрат за 2020 рік.   “Такі величезні борги облгазів створюють реальну загрозу фінансовій стабільності Оператора ГТС, відповідно загрозу енергетичній безпеці України. Тому РНБО включилася у процес. До того ж, фінансова нестабільність оператора ГТС грає на руку Газпрому, який всіма силами лобіює Північний потік-2”, – заявив журналістам видання співрозмовник з нафтогазової галузі, що побажав залишитися анонімним.   Він очікує, що відповідне рішення РНБО може прийняти вже завтра, 7 травня. Однак які санкції можуть загрожувати облгазам від РНБО, йому невідомо.   Про майбутні плани РНБО LIGA.net також повідомив співрозмовник, близький до президента Зеленському. За його інформацією, РНБО розглядає кілька варіантів можливого рішення – від попередження до заморозки активів і націоналізації з подальшою реприватизацією.         Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що РНБО розгляне ситуацію з тарифами. Голова Радбезу попросив уряд підготувати інформацію про тарифи та власників енергетичних і газових компаній.   Раніше в ГТС повідомили, що борги облгазів наблизилися до 10 млрд гривень.      

Джерело

Continue Reading