Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Україні не загрожує паливний колапс – Мінекономіки

Україні не загрожує паливний колапс - Мінекономіки

Фото: Getty Images Україна компенсує нестачу білоруського бензину

Паливний ринок – це висококонкурентний ринок, тому Україна скоро перекриє нестачу білоруського бензину, зазначили у відомстві.

  Якщо Білорусь припинить поставки палива в Україну, офіційний Київ за два тижні компенсує цей імпорт, заявив заступник міністра економіки Тарас Качка в ефірі телеканалу Україна 24 в середу, 2 червня.   За словами чиновника, припинення поставок Мінськом – це гіпотетична загроза, оскільки останніми днями виробники і постачальники білоруського бензину переконували, що співпраця триває.   “З іншого боку, вчора (1 червня – ред.) відбулася нарада Міненергетики, яка об’єднувала і виробників, і імпортерів, і мережі. І, насправді, критичний термін – це 10-14 днів, щоб замінити цей імпорт. Це дуже висококонкурентний ринок”, – підкреслив Качка.   Нарешті, заступник міністра пояснив, що великий обсяг імпорту з Білорусі пов’язаний тільки з фізичною близькістю Мозирського заводу до України.   Нагадаємо, раніше стало відомо, що Білоруська нафтова компанія скоротить поставки бензину марки А-95 в Україну в червні із 55 тисяч тонн до десяти тисяч.    

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Рада посилила низку автоштрафів за порушення під час перевезень

Рада посилила низку автоштрафів за порушення під час перевезень

Рада посилила низку автоштрафів за порушення під час перевезень

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який посилює штрафи за перевантаження автомобілів, та перевезення пасажирів і вантажів без відповідних документів.

Закон №3742 у другому читанні та у цілому підтримали 280 нардепів. Відповідно до нових правил, за перевезення пасажирів та вантажів без потрібних документів передбачено штраф у 17 000 грн. Для міжнародних перевезень – 34 000 грн. За перевищення вагово-габаритних нормативів від 5% до понад 30%  накладається штраф від 8 500 грн до 51 000 грн.

Також закон є одним із двох основних документів для повноцінного запуску системи габаритно-вагового контролю, які на законодавчому рівні закріплюють можливість фіксації порушень габаритно-вагових параметрів в автоматичному режимі. Це дасть змогу Укртрансбезпеці стягувати у судовому порядку плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, параметри яких порушують норми, під час здійснення габаритно-вагового контролю. Запроваджується також адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері автобезпеки, зафіксовані автоматично, або за допомогою фото і кінозйомки.

Як повідомляв міністр інфраструктури, вже завершується впровадження єдиної системи контролю зважування автотранспорту та аналізу руху Weight Control System на базі Центру обробки даних габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки. Вона передбачатиме автоматичну фіксацію та штрафи за перевантаження. Також ця система використовуватиметься також для планування робіт із дорожньою мережею згідно даних про транспортне навантаження ділянок.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пообіцяв зробити боляче «засранцям-далекобійникам», які перевантаженням руйнують дороги.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Українці третій місяць поспіль збувають валюту

Українці третій місяць поспіль збувають валюту

Фото: Корреспондент.net У травні українці продали валюти на 1696,6 млн доларів

У травні, як і протягом двох попередніх місяців, українці продають валюти більше, ніж купують.

  В останньому місяці весни населення України продало валюти на 246,5 млн доларів більше, ніж купило. Про це йдеться у звітних даних НБУ.   Відзначається, що на готівковому валютному ринку у травні чистий продаж валюти населенням перевищив купівлю.   У травні українці продали валюти на 1696,6 млн доларів в еквіваленті, а купили 1450,1 млн доларів в еквіваленті.   Таким чином, населення третій місяць поспіль у поточному році продало валюти більше, ніж купило.   До слова, у квітні українці продали рекордну кількість валюти – 2 млрд 246 млн доларів.   Також повідомлялося, що НБУ два місяці не виходить на валютний ринок. Востаннє центробанк виходив на міжбанк у перший тиждень березня і купив 20 мільйонів доларів.    

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Закон про перегляд податків для азартних ігор і лотерей відправили на доопрацювання

Закон про перегляд податків для азартних ігор і лотерей відправили на доопрацювання

Закон про перегляд податків для азартних ігор і лотерей відправили на доопрацювання

Верховна Рада відправила на доопрацювання закон про скасування оподаткування виграшів в азартних іграх, якщо приз більшим за 8 мінімальних зарплат (зараз це 48 тис. грн). Народні депутати не підтримали за основу законопроєкт №2713-д, повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР.

За ухвалення документа за основу проголосували лише 217 нардепів, а за його відправлення на повторне перше читання – 229.

Проєкт встановлював єдину ставку податку на дохід (валовий ігровий дохід), отриманий від організації та проведення азартних ігор та випуску та проведення лотерей, – 10%.

Крім податку на дохід, передбачалося, що суб’єкти господарювання також сплачуватимуть податок на прибуток за загальною ставкою 18%.

Якщо організатори азартних ігор здійснюють іншу діяльність, нарахування та сплата ними податку на прибуток відбувалися б за базовою (основною) ставкою податку.

Нагадаємо, у липні минулого року Верховна Рада легалізувала гральний бізнес (парламент схвалив законопроєкт №2285-д у другому читанні). У серпні того ж року документ підписав президент Володимир Зеленський.

Джерело

Continue Reading