Зв'язок з нами

УКРАЇНА

За рік тарифи в Україні зросли на 18%

За рік тарифи в Україні зросли на 18%

Фото: Domik.ua Тарифи зростатимуть і надалі

Найбільше зросли тарифи на електроенергію (на 36,6%), на водопостачання (31,5%), як і на каналізацію (36,6%), і газ (30%).

  За рік тарифи в Україні зросли на 18,4%, в тому числі за січень – на 6%. Про це свідчать дані Держслужби статистики.   Так, у січні тарифи на утримання і ремонт житла зросли на 0,2% (за рік – на 3,4%), на водопостачання – на 10,9% (31,5%), на каналізацію – на 17,3% (36,6%), на утримання житла і прибудинкових територій – на 0,5% (2,8%), на електроенергію – на 36,6% (36,6%), на опалення і гарячу воду – на 3,3% (3,6%).   У січні подешевшав тільки газ на 4,5%, але в порівнянні з січнем минулого року його вартість зросла на 34,8%.  

За рік тарифи в Україні зросли на 18%

    Раніше ЗМІ опублікували прогнози Кабміну, згідно з яким у найближчі роки очікується зростання всіх тарифів.   Відзначимо, в січні інфляція прискорилася до 1,3% і в річному вираженні досягла 6,1%.  

Джерело

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

УКРАЇНА

Євросоюз оголосив про перегляд торговельної угоди з Україною

Євросоюз оголосив про перегляд торговельної угоди з Україною

Євросоюз оголосив про перегляд торговельної угоди з Україною

Європейський Союз разом з Україною розпочне цього року процес перегляду Угоди про асоціацію у її частині про торгівлю. Результатом має стати збільшення товарообороту.

Про це заявив віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс після зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем у Брюсселі 10 лютого, повідомляє «Європейська правда».

«Ми з нетерпінням чекаємо на перегляд лібералізації торгівлі товарами, як це передбачено ст. 29 Угоди про асоціацію через 5 років після набрання чинності, що має відбутися вже цього року», – сказав Домбровскіс, додавши, що перегляд угоди стане важливим кроком для досягнення доступності ринків.

Зі свого боку прем’єр-міністр Денис Шмигаль вказав, що перегляд угоди сприятиме збільшення товарообігу України та ЄС і подальшому зближенню економік. В Україні сподіваються, що в результаті ЄС збільшить об’єм квот для українських товарів.

Чинну Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС було підписано в 2014 році. Це відкрило зону вільної торгівлі і значно збільшило товарообіг, пізніше запрацював безвізовий режим.

У Києві впевнені, прийшов час для перегляду Угоди. Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, Угоду необхідно актуалізувати виходячи із сьогоднішніх реалій та можливостей обох економік. Так як поточні показники товарообігу практично досягли своєї межі.

У травні 2020 тодішній міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив про необхідність переглянути Угоду про асоціацію України з ЄС. За його словами, влада ЄС і України також працює над поглибленням співпраці в сферах цифрового ринку, взаємодії у питаннях митниці, юстиції, безпеки й оборони.

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

50% перехворіло на COVID? Загальний імунітет в Україні

50% перехворіло на COVID? Загальний імунітет в Україні

Чому в Україні заговорили про колективний імунітет від коронавірусу?

В Україні дедалі частіше говорять про те, що вже більше половини населення перехворіло на коронавірус. Звідки з’являється така інформація?

  За даними офіційної статистики, за весь час пандемії в Україні коронавірус виявили у 1 249 646 осіб. Але зараз дедалі частіше можна почути розмови про те, що насправді перехворіло на коронавірус вже більше половини населення країни.   Корреспондент.net з’ясував, звідки беруться такі розмови і чи можна їм довіряти?     Дослідження   Лабораторія Сінево опублікувала дані власних досліджень. З них випливає, що антитіла IgG до COVID-19 є у 52% українців. У компанії збирали статистику з травня 2020 по січень 2021 року. За цей час дослідження на антитіла в мережі Сінево пройшли 140 тисяч осіб.   “За підсумками тестування в січні 2021 року – кількість клієнтів з виявленим імунітетом до COVID-19, в залежності від регіону, становить від 44% до 60%. У той же час ще в жовтні 2020 року відсоток клієнтів з позитивним тестом на імунітет становив 33%, а в липні – 9%”, – відзначили в компанії.   За оцінкою директора з розвитку мережі лабораторій Миколи Бутенка, ці показники дають підстави припускати, що “Україна наближається до появи колективного імунітету до COVID-19”.   Найвищий відсоток населення з позитивним результатом тестування на антитіла IgG в січні 2021 року зафіксовано в південному регіоні і в середньому становить 56%. Зокрема, в Херсоні він знаходиться на рівні 61%, в Одесі – 56%, у Миколаєві – 54%.   Власне подібне дослідження провели і в Лабораторії імунології Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені Лук’янової в Києві. Імунолог Борис Донський разом з колегами досліджував рандомно групу здорових дорослих, які не знали, що хворіли на коронавірус, і виявилося, що у 45% з них є антитіла.  

50% перехворіло на COVID? Загальний імунітет в Україні

Тести на коронавірус // EPA   “Це невеликий пілотний проект – ми перевірили на антитіла до коронавірусу кров сотень пацієнтів, які проходили звичайне амбулаторне обстеження. Половина з них – майбутні учасники Антарктичної експедиції, а решта – жінки, які прийшли обстежитися до свого гінеколога. Поки рано робити з цього масштабні висновки. Для того, щоб більш чітко знати, який відсоток людей в країні вже перехворів, треба мати вибірку в різних вікових категоріях і з різними маршрутами переміщення. Однак ми також тестували співробітників нашого Інституту, близько 3-4 тисяч осіб. І знаємо, що серед медичних працівників кількість тих, у кого є антитіла до коронавірусу, вже перевалила за половину. Серед немедичних працівників вже теж майже половина. Можна припустити, що приблизно такий же рівень є в цілому по Києву в середній віковій групі”, – пояснює Донський.   За словами лікаря, це може говорити про те, що країна наближається до колективного імунітету.   “Ми наближаємося до колективного імунітету дуже тупим, середньовічним способом, без застосування якихось новітніх технологій. Імовірно, до літа ми вже отримаємо колективний імунітет – усі, хто зможе, перехворіє, хто не зможе – помруть. Як під час епідемій 500 років тому”, – резюмує Донський.      Інші версії   Разом з тим є думка, що версія про колективний імунітет може вкидатися в інформаційний простір спеціально.   “Це виправдання для влади, яка фактично провалила закупівлю вакцин. Виявляється, що вакцини нам не дуже й потрібні, і так з епідемією впораємося. Якщо перехворіло вже більше половини країни, то, виходить, що особливо поспішати нам нікуди. Саме це, можливо, і спробує довести влада, використовуючи таку статистику”, – говорить глава Національної медичної палати, лікар-епідеміолог Сергій Кравченко.  

Джерело

Continue Reading

УКРАЇНА

Засідання в турборежимі: у Дніпрі за лічені хвилини звільнили кілька сотень чиновників

Засідання в турборежимі: у Дніпрі за лічені хвилини звільнили кілька сотень чиновників

Засідання в турборежимі: у Дніпрі за лічені хвилини звільнили кілька сотень чиновників

У Дніпрі міська рада на засіданні 10 лютого звільнив від займаних посад 655 працівників районних адміністрацій і департаментів. Сесія пройшла за 9 хвилин, включаючи виконання Гімну два рази.

Про це повідомив мер Борис Філатов в Facebook.

«Звільнили з мерії 655 осіб. Затвердили нову структуру. Сесія пройшла за 9 хвилин, включаючи два рази виконання Гімну. Спасибі депутатському корпусу за переважну підтримку ініціатив міського голови. Рухаємося далі», – зазначив мер Дніпра.

Рішення були прийняті через об’єднання окремих комунальних підприємств, подвійного функціоналу та впровадження цифрових технологій. Звільнених чиновників по можливості обіцяли працевлаштувати.

За даними місцевого видання dnepr.info, найбільше чиновників скоротили в районних адміністраціях Новокодакського (36 осіб), Соборного (35), Шевченківського (33) і Амур-Нижньодніпровського (31) районів.

В інспекції з питань праці та зайнятості населення розрахують 30 співробітників, а в департаменті економіки, фінансів і міського бюджету – 29. Департамент забезпечення діяльності виконавчих органів міської ради скоротить штат на 9 осіб, а департамент забезпечення діяльності міської ради – на 4 працівника.

У листопаді 2020 року депутати від партій «Європейська Солідарність», «Варта» і «Свобода» провели перше засідання Львівської міської ради. Представники «Самопомочі» і «Голосу» відмовилися брати участь у засіданні.

У грудні в Харкові співробітники Служби безпеки України прийшли з перевіркою до місцевого міськрада. Працівники відомства перевіряють інформацію, пов’язану із забезпеченням державної таємниці.

Партія «Європейська солідарність» судиться проти Одеської міської ради за спробу перейменувати проспект Небесної сотні в місті і вимагає визнати дії міськради протиправними.

Джерело

Continue Reading