КИЇВ
Зеленський з дружиною вшанували пам’ять Небесної сотні
Фото: president.gov.ua Зеленський з дружиною вшанувалі пам’ять героїв Небесної сотні
Глава держави і перша леді встановили лампадки біля хреста на місці загибелі активістів Майдану.
Президент Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою в суботу, 20 грудня, в День пам’яті Героїв Небесної Сотні вшанували подвиг учасників Революції гідності в Києві, повідомляє прес-служба Офісу Президента.
Зазначається, що глава держави і перша леді встановили лампадки біля хреста на місці загибелі активістів Майдану.
“Ми не маємо права забути імена всіх загиблих на Майдані. Ми не маємо права не з’ясувати імена всіх винних в цьому. Ми не маємо права не побудувати саме ту країну, за яку вони віддали свої життя. Вічна пам’ять всім, хто загинув за майбутнє України”, – зазначив Зеленський.
Президентське подружжя також зробило перший удар в Дзвін гідності, який 20 лютого буде дзвонити за кожним загиблим Героєм Небесної Сотні.
Дзвін гідності був виготовлений за дорученням глави держави з метою вшанування подвигу Героїв. На пам’ятнику розміщено напис “Слава Україні! Небесній Сотні слава!”. Дзвін встановлений і відкритий на території майбутнього Національного меморіалу Героїв Небесної Сотні в центрі столиці.
У день народження кожного Героя Небесної Сотні опівдні перед Дзвоном гідності встановлюється портрет загиблого та лунає пам’ятний дзвін.
Персональне вшанування пам’яті кожного Героя є важливою частиною суспільної пам’яті про події Революції гідності.
Заяву до Дня героїв Небесної Сотні також зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він назвав революцію Гідності ключовим елементом державності України.
“Це висока відповідальність і спільне завдання кожного з нас – побудувати сильну і процвітаючу європейську Україну, за яку віддали життя учасники Революції Гідності, а також ті, хто продовжив захищати цінності Євромайдану від російської агресії”, – написав він у Telegram.
Говорячи про героїв Небесної сотні Шмигаль нагадав, що наймолодшому було 17 років, а найстаршому – 82. Але всіх їх об’єднувало почуття гідності і честі, готовність відстоювати свої права і свободи.
Нагадаємо, двома днями раніше в Києві відбувся марш пам’яті Небесної Сотні.

КИЇВ
У Києві нагадали нові карантинні обмеження
Київ поки буде в жовтій карантинній зоні
З 24 лютого в Україні повернули розподіл регіонів на чотири зони за рівнем епідситуації з коронавірусом.
Після повернення в Україну адаптивного карантину з середи, 24 лютого, Київ опинився у “жовтій” зоні. Столична влада нагадала низку обмежень, які відтепер діятимуть у місті. Так, буде заборонено:
- перебування в громадських будівлях і спорудах та громадському транспорті без захисних масок, що закривають ніс і рот;
- перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу;
- самостійно залишати місця самоізоляції, обсервації;
- проведення масових заходів за участю понад одну людину на 4 кв. метри площі або наповненістю залів понад 50 місць (крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту професійних клубів із глядачами з наповненістю не більше як 50% місць);
- прийом відвідувачів у кінотеатрах, інших установах культури з наповненістю залів понад 50 місць;
- перевезення пасажирів у громадському транспорті в кількості місць, більшій, ніж місць для сидіння;
- проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля, в тому числі, проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо;
- робота з півночі до 7 ранку закладів громадського харчування, крім доставки замовлень і замовлень на винос;
- розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менш ніж 2 метри за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей у віці до 18 років);
- діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів без маркування для дотримання дистанції в 1,5 метра в черзі;
- робота хостелів;
- робота навчальних закладів, якщо на самоізоляції перебуває з підтвердженими випадками COVID більш як 50% учнів або персоналу навчального закладу;
- проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю учнів з більш ніж однієї групи (класу) і в присутності глядачів (відвідувачів);
- проведення державними і комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації, крім ряду невідкладних випадків;
- робота спортзалів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів площі, басейнів – більш ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп;
- відвідування місць тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, і пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу;
- відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту.
Відзначимо, з 24 лютого в “червону” зону потрапили Івано-Франківська та Чернівецька область. У “помаранчевій” зоні карантину опинилися сім регіонів – Вінницька, Житомирська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Луганська і Тернопільська області. Всі інші області, включаючи Київ, потрапили в “жовту” зону. Нагадаємо, новими критеріями для введення більш жорстких обмежень будуть зростання понад 50% кількості госпіталізованих і 65% заповнених ліжок з киснем протягом семи днів.
КИЇВ
Менш як половина медиків Києва хочуть вакцинуватися – КМДА
У Києві сформовано 15 мобільних бригад із вакцинації
Лише 30-50% медиків столиці виявили бажання взяти участь у вакцинації, яка сьогодні розпочалася.
Київ отримав 42,6 тисячі доз вакцини проти коронавірусу з партії, яку напередодні привезли з Індії. Про це на брифінгу в середу, 24 лютого, повідомила директор департаменту охорони здоров’я Київської міської держадміністрації Валентина Гінзбург.
За її словами, в столиці сформовано 15 мобільних бригад з імунізації.
“Медики мобільних бригад пройшли навчання на національному рівні. По-друге, підготовлено 120 тимчасових пунктів вакцинації в закладах охорони здоров’я та інтернатах. Також підготовлено 120 додаткових стаціонарних пунктів вакцинації від COVID-19 на базі ЦПМСД міста”, – розповіла Гінзбург.
Вона визнала, що готовність до вакцинації серед медиків (їм будуть робити щеплення в першу чергу) не надто висока, але вона сподівається, що відсоток охочих буде збільшуватися.
“Департамент охорони здоров’я верифікував кількість співробітників, які бажають вакцинуватися. Десь 30-50% висловили бажання. Ця вакцинація проводиться вперше, і зрозуміло, що є настороженість. Але після того, як почнеться вакцинація, я думаю, вони змінять свою точку зору”, – сказала вона.
З першої партії в 500 тисяч доз вакцин AstraZeneca індійського виробництва, які напередодні привезли в Україну, частка Києва становить 8,5%.
Раніше повідомлялося, що в Україні зробили перше щеплення від коронавірусу. Першим вакцинували лікаря-анестезіолога Євгенія Горенка в Черкасах.
КИЇВ
У Києві “замінували” 10 ТРЦ і готель
Фото: Нацполиция Украины У Києві шукають вибухівку
Правоохоронці проводять евакуацію людей і шукають вибухівку в десятці торговельних центрів та одному готелі.
У Києві поліція перевіряє інформацію про замінування 10 торгових центрів і одного готелю. Про це в середу, 24 лютого, повідомляє Укрінформ з посиланням на поліцію.
“Є така інформація. Профільні служби займаються перевіркою”, – повідомили в прес-службі.
За даними ЗМІ, йдеться про повідомлення про мінування ТРЦ Лавина молл, Дрімтаун, Артмолл, Атмосфера, Караван, Блокбастер, Магеллан, Плаза, Глобус, Гулівер і готель Інтерконтиненталь.
Раніше через повідомлення про мінування поліція евакуювала аеропорт, університети та ліцеї Івано-Франківська.
Перед цим у Києві “мінували” дві станції метро. Станції метро Палац спорту і Майдан Незалежності, а також пересадкові вузли, закриті на вхід і вихід.

В Україні зросла кількість госпіталізацій з COVID

У Швеції посилюють карантин

Латвія подарувала ЗСУ партію медичних бронеавтомобілів

Стали відомі терміни цьогорічного призову до війська
