СВІТ
Зеленський за рік “налітав” на понад 22 мільйона гривень
Зеленський у літаку (Фото: Офіс президента)
На перельоти державних делегацій за участю президента України Володимира Зеленського у 2020 році Державне управління справами витратило 22,25 млн грн.
Про це свідчить інформація єдиного вебпорталу використання публічних коштів spending.gov.ua, пише “Економічна правда”.
Найдорожчим виявився торік січневий переліт Зеленського за маршрутом “Київ-Цюрих-Тель-Авів-Київ” – понад 2,5 млн грн.
Ще в 1,05 млн грн обійшовся переліт президента на Мюнхенську конференцію в лютому.
Третя за дорожнечею поїздка – авіапереліт до Рима на зустріч з Папою Римським, який потягнув на 998 тисяч гривень.
Крім того, цифри свідчать, що майже половина від загальної суми витрачених коштів, припала на внутрішні авіаперевезення – 10,4 млн грн.
Читайте також
За рік у Раді використали 111 тисяч стаканчиків та 41 тонну паперу
Утримання одного нардепа обходиться українцям майже у 350 тисяч грн: на що йдуть витрати
Нагадаємо, на авіаперельоти президента Володимира Зеленського за вісім місяців 2020 року з державного бюджету України витратили 13,98 млн грн.
Також компанія “Etihad Airways Engineering LLC” з Об`єднаних Арабських Еміратів покращила супутниковий інтернет на борту літака президента України. За послуги Україна заплатила цій компанії 32,4 млн грн, що за курсом НБУ становить більше ніж 1 млн доларів США.

СВІТ
Міжнародне рейтингове агентство прогнозує економічне зростання в Україні
Фото з відкритих джерел
Fitch Ratings припускає зростання ВВП країни на 4,1%
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує покращення ситуації в економіці України в поточному році. Зокрема, як йдеться в повідомленні агентства, реальний ВВП України зросте у 2021 році на 4,1%. Таким чином економіка майже відновиться після спаду на 4,2% в 2020 році.
Згідно з прогнозом, зростання відбудеться за рахунок приватного споживання, зростання виробництва сільськогосподарської продукції та часткового відновлення інвестицій.
За оцінками агентства, друга хвиля Covid-19 була набагато складнішою, ніж перша.
«Але рівень смертності знижується, і ми припускаємо, що економічні заборони залишаються обмеженими», – йдеться в повідомленні.
Водночас Fitch прогнозує зниження темпів зростання ВВП до 3,8% у 2022 році у зв’язку з відміною політичних стимулів.
Раніше повідомлялось про те, що Fitch Ratings встановив довгостроковий український рейтинг на рівні «В» із стабільним прогнозом. Як наголошується в повідомленні агентства, рейтинги України відображають надійну основу макроекономічної політики, яка підтримує відносно високий ступінь стійкості до шоку, спричиненого коронавірусом.
СВІТ
Чернівецька область входить до “червоної” карантинної зони з 1 березня
Коронавірус (фото: Pexels)
Через спалах коронавірусу Чернівецька область з понеділка, 1 березня, офіційно увійде до “червоної” карантинної зони. На території вводяться обмежувальні протиепідемічні заходи.
Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов за підсумками позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Telegram.
Комісія вирішила встановити з 00 години 00:00 1 березня 2020 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Чернівецької області та застосувати обмежувальні протиепідемічні заходи передбачені для “червоного” рівня епідемічної небезпеки, – написав він.
Читайте також
Лікарка з Чернівців розповіла, що невикористані вакцини викидають в смітник
У Чернівецькій області планують ввести карантин вихідного дня
Зокрема, у “червоній зоні” заборонено роботу:
- кафе, барів та ресторанів;
- навчальних закладів, крім дитячих садків та закладів професійної освіти;
- розважальних центрів і зон відпочинку в торгових центрах.
Нагадаємо, що в Івано-Франківській області також буде запроваджений червоний рівень епідемічної небезпеки з тими обмеженнями, які діяли під час жорсткого карантину в січні.
СВІТ
Акції на підтримку Стерненка пройшли у Франції та Швейцарії
Фото: Sternenko/Telegram
У суботу, 27 лютого, протестували у різних містах України – вимагали звільнення Стерненка
У суботу, 27 лютого, акції на підтримку Сергія Стерненка відбулися не лише в Україні, а й за кордоном. Про це повідомляють прихильники Стерненка в його Телеграм-каналі.
«Нам надсилають фотозвіти з Франції, Швейцарії, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Чернівців, Вінниці та інших міст», – ідеться в повідомленні.
У суботу, 27 лютого, у Києві відбулася акція на підтримку активіста Сергія Стерненка, який був засуджений до семи років позбавлення волі.
Мітинг почався біля Офісу президента. Учасники акції висунули вимоги до президента Володимира Зеленського: негайно звільнити Стерненка й оновити судову систему в країні. Зокрема перезавантажити Вищу раду правосуддя, а її нових членів обрати на чесному і прозорому конкурсі.
Учасники мітингу заявляють, що кримінальне переслідування Стерненка не має нічого спільного зі справедливим правосуддям, і називають його справу політичною.
Згодом прихильники Стерненка пішли до Офісу генерального прокурора. Колона учасників розтяглася на велику відстань – до кілометра. Біля прокуратури вони вимагали відставки Ірини Венедіктової з посади генпрокурора. Активісти закидали будівлю фаєрами та петардами.
До протестувальників долучилися колишній міністр закордонних справ України (2014–2019 роки) Павло Клімкін та колишній міністр фінансів в уряді Володимира Гройсмана та екссекретар РНБО Олександр Данилюк.
Організатори мітингів на підтримку ув’язненого активіста Сергія Стерненка називають свою акцію безстроковою. Вони також анонсували наступний мітинг, який має відбутися на 9 березня на Майдані Незалежності.
В Одесі 27 лютого кількакадесят людей зібралися під слідчим ізолятором, де утримується активіст Сергій Стерненко. Протестували в Харкові, Чернівцях, Запоріжжі та інших містах.
Нагадаємо, Приморський райсуд Одеси 23 лютого оголосив вирок екслідеру Одеської обласної організації «Правого сектора» Сергію Стерненку – сім років та три місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Суд назвав активіста винним у скоєнні трьох злочинів: розбійний напад, викрадення людини, незаконне зберігання вогнепальної зброї. Сам Сергій Стерненко заперечує причетність до інкримінованих злочинів.

В Україні третій день понад 8000 COVID-хворих

Міжнародне рейтингове агентство прогнозує економічне зростання в Україні

Агенство Fitch підтвердило рейтинг України на рівні «В»: що це означає

Чернівецька область входить до “червоної” карантинної зони з 1 березня
